Kai kurie Lietuvos miestai jau skambina pavojaus varpais: ragina nebeskatinti ukrainiečių su vaikais čia apsigyventi

Naujienos

Lietuvos mokyklose ugdoma jau virš 10 tūkstančių nuo karo pabėgusių ukrainiečių vaikų. Švietimo, mokslo, sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė patvirtina, kad didžiųjų Lietuvos miestų ir kurortinių miestellių mokyklose vietų nebėra, todėl prašo juose nebeskatinti apsigyventi ukrainiečių šeimoms su mokyklinio amžiaus vaikais.

Vyriausybė trečiadienį ukrainiečių vaikų švietimui nusprendė papildomai skirti 6,7 mln. eurų. Šios lėšos numatytos vaikų ugdymui ir pavėžėjimui finansuoti iki šių mokslo metų pabaigos.

Tačiau, kiek papildomai reiks lėšų skirti nuo rugsėjo, anot ministrės, sunku pasakyti, nes ukrainiečių vaikų skaičius Lietuvoje nuolat kinta.

„Iki naujų metų viso mes prašome 46 milijonų, bet čia visoms švietimo reikmėms“, – nurodo ministrė.

Kai kurios savivaldybės taip pat skundžiasi sudėtinga situacija dėl ukrainiečių apgyvendinimo. Žurnalistams ministrės pasiteiravus, kaip sekasi Lietuvos mokykloms priimti nuo karo pabėgusius vaikus, ji patvirtina, kad didžiuosiuose miestuose, taip pat ir kurortuose – Palangoje, Druskininkuose, numatytos vietos ugdymo įstaigose yra užpildytos.

„Galbūt situacija pagerėjo šiuo metu, kadangi sveikatos apsaugos ministras pakeitė higienos normų reikalavimą, ir mes kartu dėl jo ilgai diskutavome, kad dviem vaikais būtų galima daugiau priimti į ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Tai šiuo metu perskaičiavome vietas – rasime daugiau vietų ikimokyklinio ugdymo įstaigose, bet jaučiame, kad šiuose miestuose nebereikėtų skatinti ukrainiečių apsigyvendinti.

Būtų gerai, kad ukrainiečių šeimos įsikurtų kituose rajonuose ir miestuose, kur nėra tokio didelio skaičiaus jau gyvenančių šeimų ir besimokančių vaikų“, – nurodo J. Šiugždinienė.

Ministrė taip pat patvirtino, kad Vilniuje ir Kaune veikia dvi privačios ukrainiečių mokyklos.

Šalies ugdymo įstaigas šiuo metu lanko per 10 tūkst. ukrainiečių vaikų, apie 70 proc. jų – mokyklose arba darželiuose, kuriose ugdomoji kalba – lietuvių.

Be lėšų ugdymui, Vyriausybė taip pat yra skyrusi 300 tūkst. eurų vaikų ukrainiečių kalbos, pilietiškumo ugdymui bei vasaros stovyklų veikloms.

Pranešama, kad valstybė taip pat ketina finansuoti pedagogų asociacijų projektus, skirtus Ukrainos vaikų lietuvių kalbos įgūdžiams ugdyti bei emocinei, psichologinei pagalbai teikti, mokytojų konsultacijoms – šioms priemonėms numatyta 90 tūkst. eurų.

Iš valstybės biudžeto yra skirta ir 360 tūkst. eurų Lietuvos aukštosiose mokyklose studijuojančių Ukrainos karo pabėgėlių stipendijoms.

790 tūkst. eurų yra skirta suaugusiųjų iš Ukrainos lietuvių kalbos mokymui finansuoti, taip siekiant paspartinti jų integraciją Lietuvoje.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!