Kaip mums atskirti rusiškas ir baltarusiškas prekes nuo ukrainietiškų?

Naujienos

Vartotojai Ukrainoje pagamintas ar registruotas prekes gali atpažinti pagal ant prekės pakuotės ar etiketės nurodytą kilmės šalį bei prekės brūkšninį kodą, teigiama Teisingumo ministerijos pranešime žiniasklaidai.

Pirmieji trys brūkšninio kodo skaičiai nurodo konkrečią šalį. Atkreipiamas dėmesys, kad skaitmenys 482 yra Ukrainos kodas. Visada patartina patikrinti ir prekės pakuotę ar etiketę – prekės kilmės informacija nustatyta tvarka paprastai pateikiama tekstine išraiška.

Brūkšninio kodo skaičiai
Brūkšninio kodo skaičiai

Vis dėlto, šalies kodas nebūtinai visada sutampa su prekės kilmės šalimi. Pirmieji kodo skaičiai tiesiogiai nurodo GS1 (neutrali standartų kūrimo ir platinimo organizacija) narę organizaciją, kurioje buvo išduotas pasaulinis sistemos naudotojo prefiksas. Šie skaičiai reiškia, kad brūkšninis kodas yra tik užregistruotas tam tikroje šalyje, kas dažniausiai ir sutampa su produkto kilme. Tačiau visada patartina atkreipti dėmesį į prekės pakuotę ar etiketę – prekės kilmės informacija nustatyta tvarka paprastai pateikiama tekstine išraiška.

Primenama, kad Rusijos šalies kodas 460–469, Baltarusijos – 481.

Šaltinis: lrt.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!