KAIP RASTI NEBRANGŲ BŪSTĄ LONDONE ?

KAIP RASTI NEBRANGŲ BŪSTĄ LONDONE ? Žmonės

Didžioji žemės gyventojų dalis yra už skurdo ribos. Tiems, kurie patenka į šią kategoriją, išgyventi Londone – itin sudėtinga užduotis. Tačiau, tai yra nelengva ir vidutinio uždarbio lygio žmonėms. Gyvenant vienoje iš 20 brangiausių miestų pasaulyje, dauguma išleidžia didžiausią santaupų dalį buto nuomai, maistui ir kitiems minimaliems poreikiams. Nepaisant to, Londone galima iš kai ko sutaupyti. Kaip būtent — papasakosime mūsų straipsnyje.

Net jei neseniai persikėlėte į Londoną, turėjote pakankamai laiko pastebėti, kad pagrindinė problema, su kuria susiduria miesto gyventojai, – gyvenamosios patalpos paieška. Namai Londone yra brangiausi šalyje, o gyvenimas už miesto ribų reiškia didžiules transporto išlaidas.

– Kainos: vidutinė vieno kambario nuomos kaina yra nuo 400 iki 500 svarų sterlingų, o dviviečiai kambariai kainuos jums nuo 500 iki 900 svarų.

– Tinkamo rajono paieška: būtų neblogai pavaikščioti po brangius ir prabangius kvartalus Londone, o vėliau laikytis nuo jų kuo toliau. Juk jums reikia rajonų, kuriuose kambariai yra parduodami už priimtiną kainą.
– Kur ieškoti: idealiu atveju reikia pradėti nuo būsto paieškų svetainių, o taip pat nuo vietinių laikraščių.

– Bendravimas su nuomotoju: jei jums patiko tam tikras kambarys, su jį nuomojančiu žmogumi geriau bendrauti susitikus asmeniškai. Bet kokių agentų geriau visapusiškai vengti, nes jie paims iš jūsų labai daug pinigų.

– Sąlygų aptarimas: neišleiskite daug lėšų gyvenimui prabangiuose ir elito rajonuose, o pabandykite susitarti su nuomotoju, kad dalinsitės kambarį su draugu.

# 1. Kambario paieška

Jei norite išsinuomoti kambarį, jums pravers dvi svetainės: Spareroom.co.uk ir Easyroommate. Dėl visa ko galite susipažinti su TDP – Tenancy Deposit Protection (indėlių apsaugos sistema). Ji numato, kad nuomotojas įneša jūsų užstatą į programą, kuri apsaugo jį iki grąžinimo momento arba iki tol, kol jūs nepanaikinsite šio užstato. Tokiu būdu šeimininkas negalės išnykti iš miesto ir palikti jus apgailėtinoje padėtyje. Įndėlių apsauga — būtinas dalykas, todėl, prieš atliekant pinigų pervedimą į nuomotojo sąskaitą, sužinokite daugiau apie šią sistemą.
Užstato įnešimas: jei norite pervesti pinigus į savo naują banko sąskaitą, kad galėtumėte įnešti užstatą ir sumokėti už pirmą būsto nuomos mėnesį, kaip variantą galite apsvarstyti “Transferwise” ar “HiFX”. Tai geriausi pinigų pervedimų į užsienį būdai, kurie suteiks galimybę nemokėti banko rinkliavų.

# 2. Kompaniono paieška

Štai jūsų pagrindiniai uždaviniai: susirasti namus, pasikalbėti su nuomotoju ir pabandyti surasti kompanioną bendrai būsto nuomai. Pastarąjį dalyką galima padaryti pasinaudojus Roommatesuk.com.

# 3. Saugokitės sukčių

Tokiose svetainėse, kaip Gumtree ir Craigslist, yra daugybė įdomių būsto nuomos pasiūlymų. Būkite atsargūs ir saugokitės sukčių. Prieš atliekant pinigų pervedimą, reikia pamatyti butą ir pasikalbėti su nuomotoju.

# 4. Geriausios buto nuomos vietos

Akivaizdu, kad gyvenimas tokiuose rajonuose, kaip Shoreditch ir Mayfair, gerokai patuštins jūsų kišenes, todėl geriau ieškoti kambario ne tokiose madingose vietose. Pabandykite ieškoti būsto Camberwell (vidutinė kaina – £ 550 per mėnesį), Elephant arba Castle (maždaug 600-650 svarų per mėnesį, be to, rajonas yra vos už 10 minučių važiuojant nuo miesto centro), taip pat Walthamstowe (450 svarų sterlingų). Tačiau prisiminkite, kad pigesni regionai gali būti pakankamai apleisti ir aukšto nusikalstamumo lygio.

– Where to Live Wizard: jei jau nusikankinote ieškodami gyvenamosios vietos, bet taip ir neapsisprendėte kokiame rajone norėtumėte gyventi, pasinaudokite internetine programa “Where to live in London Wizard”. Ji padės padaryti pasirinkimą, atsižvelgiant į jūsų charakterio savybes.

– Nežiūrėkite būsto pasiūlymų netoli metro stočių: būsto nuoma prie pagrindinių metro stočių kainuos jums neįtikėtinai brangiai, todėl reikėtų atkreipti dėmesį į namus, esančius netoli autobusų maršrutų.
– Galvokite nestandartiškai: pats pigiausias būstas Londone – tai visai ne kambariai, o prišvartuoti laivai ir furgonai. Juose galima palikti daiktus ir nakvoti už mažą mokestį.

# 5. Nemokamas būstas Londone

Tie, kuriems reikia laikino (ir pigesnio) varianto, gali prižiūrėti svetimus namus, istorinio nekilnojamojo turto objektus arba tiesiog atlikti tam tikrą darbą mainais į gyvenamąja vietą. Žinoma, visa tai yra nestabilu, tačiau leidžia mėgautis Londono lankytinomis vietomis ir užsidirbti pinigų.

# 6. Namo pirkimas

Negalite įveikti šio didžiulio įnašo? Užstatas, įsigyjant naują namą iš tam tikrų įmonių-statybininkų gali sudaryti tik 5%. Tuo atveju Jums suteiks papildomą paskolą, kurios dydis sieks 20%. Dėl išsamesnės informacijos kreipkitės į vietinį HomeBuy atstovą. Jis padės jums pateikti paraišką dalyvauti šioje programoje.

Tačiau nepamirškite, kad per keletą metų turėsite ne tik išmokėti paskolą, bet ir grąžinti valdžiai 20% kreditą. Jei esate visiškai įsitikinę, kad vėliau galėsite uždirbti tiek pinigų, tuomet šis variantas tinka būtent jums.
– Paskola: norint pasirinkti optimalų paskolos variantą, o taip pat apskaičiuoti, kada jūs turėsite pinigų jos grąžinimui, pasinaudokite Moneysavingexpert paskolų skaičiuokle.

– Dalinė nuosavybė: jei jūs uždirbate mažiau nei 60 000 £ per metus, galite pasinaudoti daline nuosavybe. Tokiu būdu jūs galėsite mokėti už savo namus mažą procentą ir išleisti daug mažiau, nei įprastam pirkimui. Šis variantas tinka daugeliui jaunų žmonių, kurie tik stojasi ant kojų. Juk, užuot mokėję pinigus už nuomą, jie perka namo dalį, įsigydami savo būstą.

Papildomos išlaidos namo įsigijimui

– Mokestis už komunalines paslaugas: be viso kito, jums reikės mokėti mokesčius už komunalines paslaugas, kurių dydis svyruoja nuo rajono iki rajono (pačios pigiausios vietos – Wandsworth, Westminster ir Newham). Mokesčių dydžius skirtinguose rajonuose galima rasti vyriausybės svetainėje.

– Mokestis už paskolos suteikimą: jeigu jūs imate kreditą, tikriausiai, turėsite sumokėti įmoką, kuri paprastai sudaro £1,000.

– Išlaidos teisinėms paslaugoms: išlaidos teisinėms paslaugoms sudarys nuo 500 iki 800 svarų sterlingų, o teisinė kontrolė jums kainuos £ 300-700.

Reklama