Kaip savarankiškai patikrinti savo širdies sveikatą ir jėgą (užtruksite tik penkias minutes)

Sveikata

Širdis yra unikalus organas. Jis nenutraukia savo darbo nė minutei – nuo žmogaus gimimo iki pat mirties. Jei jūsų širdis pradeda streikuoti, yra paprastas namų būdas patikrinti, kaip ji veikia. Tam nereikia jokių specialių prietaisų ar aparatų.

Širdies ir kraujagyslių ligos pirmauja tarp niūrių pagrindinių žemės planetos mirties priežasčių. Taip yra dėl gyvenimo tempo, nuolatinio streso, kurį patiria žmonės. Psichologinis spaudimas, miego trūkumas, nuovargis, ilgos darbo valandos prie kompiuterio ir fizinio aktyvumo trūkumas kenkia širdžiai. Situaciją taip pat pablogina nesveika mityba, įskaitant greitą, riebų ir aštrų maistą.

Kaip patikrinti savo širdies sveikatą?

Jei pradėsite jausti įspėjamuosius signalus, kuriuos jūsų kūnas siunčia jums, ir norėsite įsitikinti, kad su jūsų širdimi yra viskas gerai, yra paprastas ir greitas būdas, kaip tai reikia padaryti.

Gal manote, kad reguliarus stresas darbe ar jūsų šeimos gyvenimas neigiamai veikia jūsų sveikatą, o gal senatvė kelia susirūpinimą? Tikriausiai tokiu atveju turėtumėte patikrinti savo širdį.

Galima sakyti, kad žmogaus širdis yra stiprus organas. Ne taip lengva ją paveikti. Tačiau pagrindinė problema yra ta, kad ištikus širdies nepakankamumui, šią priežastį gali būti sunku nustatyti.

Širdies ritmo sutrikimas yra vienas pagrindinių parametrų. Todėl reikia pradėti nuo pulso matavimo. Šis žingsnis iškart parodys, kaip veikia širdis.

Tai patikrinti jums nereikia jokios medicininės įrangos ar specialių medicininių įgūdžių, o tik jūsų dėmesio ir 5 minučių laiko.

Gydytojai mano, kad širdies ritmo matavimas gali netgi išgelbėti žmogaus gyvybę, todėl perpratę šį metodą, jausitės ramesni.

Dažniausiai širdies ritmas matuojamas ramybės būsenoje, tam reikia tiesiog atsisėsti ant kėdės. Tačiau, atliekant būtent šį testą, nereikia nuolat nejudėti.

Kaip išmatuoti širdies ritmą

  1. Turite padėti ranką ant lygaus paviršiaus delnu į viršų, alkūnės tuo pačiu metu yra šiek tiek pakeltos. Giliai įkvėpkite ir iškvėpkite, kad nusiramintumėte.
  2. Kitos rankos rodomuoju ir viduriniuoju pirštais lengvai paspauskite radialinę veną (ties nykščio pagrindu ant riešo tarp sausgyslės ir kaulo), ir suskaičiuokite širdies plakimų skaičių.
  3. Tai yra širdies ritmo matavimas. Užsirašykite skaičių.
  4. Kitas žingsnis – nedidelis apšilimas. Atsistokite ir atlikite šuoliukų pratimą 45 sekundes. Ir dabar vėl išmatuokite širdies ritmą, bet dabar stovėdami. Užsirašykite skaičių.
  5. Vieną minutę atsipalaiduokite ir pamatuokite širdies ritmą sėdėdami. Užsirašykite skaičių.

Dabar reikės atlikti paprastus skaičiavimus.

numesti svorio

Norėdami tai padaryti, sudėkite tris gautus skaičius (pulsas ramybės būsenoje, pulsas iš karto po pratimo ir pulsas – vieną minutę po pratimo), ir iš gautos sumos atimkite skaičių 200. Tada gautą skaičių padalinkite iš 10.

Galutiniai rezultatai:

1 – 5 – žmogus turi stiprią, sveiką širdį. Labiausiai tikėtina, kad jis laikosi sveiko gyvenimo būdo.

6 -10 – Širdis veikia tinkamai, tačiau turėtumėte atkreipti dėmesį į jos darbą, ypač jei bendras skaičius yra 10. Rekomenduojama pradėti sveikai gyventi: tinkamai maitintis, būti saikingai fiziškai aktyviam, pakankamai miegoti ir stengtis per daug nesinervinti.

11 – 15 – širdis, kaip sakoma, yra „ant ribos“. Norint išvengti negrįžtamų širdies ligų, reikėtų keisti gyvenimo būdą. Į savo racioną įtraukite: žuvį, avižinius dribsnius, uogas, juodąjį šokoladą, riešutus, alyvuogių aliejų, raudonąjį vyną, žaliąją arbatą. Taip pat svarbi vidutinė fizinė veikla ir pakankamas miegas.

Daugiau nei 15 – nedelsiant turite kreiptis pas kardiologą. Nors širdies ritmo matavimas nėra laikomas patvirtintu medicininiu testu, parodymai daug ką pasako.

Vyrų ir moterų širdies ritmas pagal amžių

Širdies ritmas yra vienas iš gyvybiškai svarbių sveikatos rodiklių. Tai rodo širdies susitraukimų (dūžių) skaičių per vieną minutę. Širdies ritmas svyruoja ir yra susijęs su fiziniu aktyvumu, emocinėmis reakcijomis ir situacijomis, kuriose žmogus yra.

Rūpinkitės savo širdimi, nes per visą žmogaus gyvenimą ji nenustoja veikti nė minutei!

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Parašykit komentarą
Laisvadienis.lt