Kaip šiandien atrodo berniukas iš fotografijos, kuris užkariavo internetą, būdamas 11 mėnesių

Žmonės

Turbūt kiekvienas bent kartą matė internete mažylio su patenkinta veido išraiška ir sugniaužtu kumščiu nuotrauką.

Fotografijos, padarytos tolimais 2007-aisiais, herojus – Semas Grineris, kuriam tada buvo vos 11 mėn. Nuotrauka atsirado atsitiktinai ir taip pat atsitiktinai išplito kaip virusas.

Kartą tėvai su sūnumi Semu panoro pasivaikščioti po vietos pliažą Floridoje. Tada mažylio mama Leini panoro įamžinti malonius momentus fotoaparatu. O kai ji nukreipė objektyvą į berniuką, šis paėmė saują pliažo smėlio į kumštelį ir taikėsi jo paragauti. Sprendžiant iš smiltelių aplink burną, išdykėliui tai pavyko.

Leini labai patiko spontaniška juokinga nuotrauka. Ji nusprendė ja pasidalinti ir patalpino atviro fotohostingo tinklapyje. Kadangi šaltinis buvo prieinamas visiems, nuotrauką pamatė daugelis. Taipogi ją ėmė aktyviai kopijuoti ir platinti internete. Pagrindinio herojaus mama nebandė ginti autorinių teisių, todėl nuotrauka labai greitai tapo virusine.

Interneto naudotojai fotografiją naudojo įvairiausių memų pagrindui. Semo veido išraiška tuo pačiu metu tokia juokinga, patenkinta ir gudri, kad galėjo būti vertinama kaip bet kokių emocijų išraiška: pasitenkinimo, pykčio, malonumo. Tačiau dažniausiai Semas asocijuojasi su sėkme, todėl gavo „Sėkmingo mažylio“ statusą.

Daug metų praėjo nuo fotografijos publikavimo, tačiau berniuką prisimena iki šiol. Žurnalistai periodiškai jį suranda ir sužino paskutinius žymiausio sėkmingo mažylio gyvenimo įvykius.

2015-ais Semo šlovė padėjo išgelbėti jo tėvą. Džastinui Grineriui diagnozavo sunkų inkstų susirgimą, kuriam reikėjo pastovios hemodializės ir organo transplantacijos.

Tačiau chirurginiam įsikišimui reikėjo apie 75 tūkstančių dolerių, o tokios didžiulės sumos šeima paprasčiausiai neturėjo. Tada sergančio vyro sutuoktinė Leini prisiminė seną nuotrauką, publikavo ją ir parašė, kad jei kiekvienas, kuris nors kartą naudotojosi fotomemu, paaukos vieną dolerį, Džastinas gaus šansą.

Per savaitę buvo surinkta 100 tūkstančių! Semo tėtį operavo ir jis iki šiol gyvena įprastą ir aktyvų gyvenimą, užsiimdamas mėgstamais darbais – tatuiruotėmis ir eskizų joms kūrimu. Tiesą sakant, Semas paveldėjo tėvo meninius sugebėjimus ir mokosi piešimo, kuris paaugliui puikiai sekasi.

Šiandien „sėkmingam vaikui“ Grineriui jau 15. Jis turi Instagram paskyrą ir demonstruoja charizmą, optimizmą ir proto aštrumą. Taipogi berniukas turi YouTube tinklaraštį, kuriame jis talpina įvairių telešou apžvalgas.

Semas nelaiko savęs žymiu ir gatvėse jo neatpažįsta, jei jis ar jo mama nepapasakoja apie tą populiarią nuotrauką. Bet jei kas nors supranta, kad prieš jį „Sėkmingas mažylis“, tai būtinai paprašo pakartoti žymiąją pozą ir veido išraišką.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt