KAIP SUMAŽINTI PRAKAITAVIMĄ IR NEMALONŲ PAŽASTŲ KVAPĄ

KAIP SUMAŽINTI PRAKAITAVIMĄ IR NEMALONŲ PAŽASTŲ KVAPĄ Įdomybės

„Dove“ prekinio ženklo vadovė Paula Elksne dalinasi 5 naudingais patarimais, kaip sumažinti prakaitavimą ir tuo pačiu rūpintis pažastimis.

Naudokite antiperspirantą vietoje dezodoranto

„Daug žmonių galvoja, kad dezodorantas ir antiperspirantas yra tas pats dalykas. Iš tiesų tai yra du skirtingi produktai, kurie skirtingai veikai. Dezodorantas apsaugo nuo kvapo, o antiperspirantas – ir nuo prakaito. Dezodorantas padės išlaikyti gaivumą, o antiperspirantas padės kontroliuoti prakaitą ir išvengti drėgmės pažastyse“, – aiškina P. Elksne.

Venkite aštrių skonių

Ar teko girdėti, kad stiprūs skoniai kartais gali prisidėti prie didesnio prakaitavimo? Kaip pavyzdį galima išskirti aštrų maistą, kavą ir alkoholį. Kūnas reaguoja į aštrų maistą taip pat, kaip į karštą ir saulėtą dieną. Aštrus maistas skatina kūną prakaituoti, net jei lauke yra šalta. Jei apie tai nesusimąstėte anksčiau, tai yra geras pirmasis žingsnis, kurį galima žengti, jei ieškoma sprendimų, kaip sumažinti prakaitavimą.

Kruopščiai nusausinkite pažastis

Daugelis atsikelia ryte, išsimaudo duše, naudoja antiperspirantą ir toliau tęsia savo dieną, tačiau taip elgtis yra klaidinga. „Kai oda yra sausa ir šalta, prakaito liaukos geriau sugeria antiperspirantą. Kruopštus pažastų nusausinimas prieš naudojant antiperspirantą padeda jam veiksmingiau sumažinti prakaitavimą“, – pataria P. Elksne.

Kovokite prieš stresinį prakaitavimą reguliariu sportavimu

Paprastai apie mankštą, kaip apie prakaitavimo mažinimo priemonę, nėra galvojama. Tačiau šiuo atveju tai gali padėti. Mankšta gali sumažinti streso hormoną kortizolį. Sportavimas taip pat gali suaktyvinti endorfinų išsiskyrimą. Endorfinai padeda atsipalaiduoti ir suteikti pasitenkinimo jausmą. Mažesnis streso hormonų kiekis kartu su endorfinų išsiskyrimu nuramina kūną. Tai gali sumažinti galimą perdėtą prakaitavimo reakciją į kasdienines stresines situacijas.

Naudokite antiperspirantą prieš miegą

Tam, kad galėtų efektyviai blokuoti prakaitą, antiperspirantui reikalingas laikas ir sausas paviršius. Naktį kūno temperatūra yra žemesnė, be to, tokiu metu kūno aktyvumas yra itin mažas. Nakties miegas, kartu su žemesniu prakaito lygiu, suteikia antiperspirantui pakankamai laiko atskleisti savo magiją.

Reklama