Kaip valyti dujinės viryklės antgalius? Tai paprasta ir nereikalauja jokios specialios įrangos

Įdomybės

Tikriausiai visiems yra pasitaikę, kad kartais dujinės viryklės degikliai dega netolygiai. Kokia galėtų būti to priežastis? Įprastai dėl to kalti užsikimšę purkštukai. Sužinokite, kaip išvalyti dujinės viryklės antgalius!

Dujinės viryklės degikliai dažnai užliejami ir nuolat liečiasi su maistu. Ant jų susikaupia skysčių ir maisto likučių. Tik nedaugelis žmonių nori valyti dujinę viryklę iš karto po vakarienės gaminimo. Esame linkę tai atidėti vėlesniam laikui. Dėl to kyla pavojus, kad degiklio elementai (įskaitant purkštukus) užsikimš. Kaltininkas, žinoma, yra prikepęs maistas ir skysčiai (pvz., nuo gaminamų patiekalų).

Ką reiškia netolygi dujinės viryklės liepsna?

Jei pastebėjote, kad sunkiai uždegate degiklius ir jie dega netolygiai, tai ženklas, kad užsikimšo degiklių purkštukai. Jie yra atsakingi už dujų tiekimą į viryklę. Tokiu atveju būtina išvalyti purkštukus. Jei tai problemos neišsprendžia, teks juos pakeisti naujais.

Purkštukų valymas viela

Pirmiausia išjunkite dujų tiekimą į viryklę (saugumo sumetimais). Tada nuvalykite ant jos patekusį skystį. Nuimkite dangtelį ir degiklio pagrindą. Tada degiklio korpuse pamatysite nedidelį varžtą. Tai antgalis. Atsukite jį 8 numerio veržliarakčiu ir išvalykite varine viela. Šiam tikslui taip pat puikiai tinka viena vielutė iš paprasto vielinio šepečio. Kai antgalyje pamatysite laisvą vietą, tai bus ženklas, kad antgalis buvo gerai išvalytas ir galite jį vėl užsukti. Jei šis būdas nepadėjo, pakeiskite purkštukus naujais.

Degiklių valymas actu

Norėdami išvengti užsikimšusių antgalių, viryklę valykite kasdien. Užterštus degiklius lengvai išvalysite actu. Užvirinkite actą ir vandenį santykiu 3:1. Įdėkite degiklius į karštą tirpalą ir palaukite, kol skystis visiškai atvės. Tada išimkite degiklius iš acto. Jei ant jų liko nedidelių nešvarumų, pašalinkite juos šepetėliu arba kempine.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt