Karas Ukrainoje. Artimiausiomis savaitėmis kovos Ukrainoje intensyvės – ekspertai

Naujienos

Pastarosiomis dienomis karo fronte sulėtėjo tiek Ukrainos, tiek Rusijos pajėgų tempas, pastebi JAV karo studijų instituto (ISW) analitikai. Anot jų, tai lėmė netinkamos oro sąlygos. Vis dėlto prognozuojama, kad temperatūrai dar labiau nukritus, o žemei įšalus, abi pusės paspartins savo operacijų tempą.

Svarbiausi sekmadienio įvykiai:

09:03 | Rusija ruošiasi dar vienai slaptos mobilizacijos bangai – Ukrainos generalinis štabas

Rusai ruošiasi dar vienai slaptos mobilizacijos bangai, mano Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.

Turima informacijos, kad mobilizaciją planuojama vykdyti Rusijos teritorijoje ir laikinai okupuotose Ukrainos teritorijose.

„Rusijos Federacijoje ir laikinai okupuotose Ukrainos teritorijose toliau rengiamasi nuo šių metų gruodžio 10 d. vykdyti dar vieną slaptą mobilizaciją į Rusijos okupacinės kariuomenės gretas“, – rašoma generalinio štabo žinutėje.

08:39 | Pranešama apie sprogimus Zaporižioje ir Kryvyj Rihe

Sekmadienio rytą rusai vėl apšaudo Ukrainą, praneša „Kanal 24“. Ryte kai kuriuose regionuose buvo paskelbtas oro pavojus, vidurio Ukrainoje esančiame Kryvyj Rihe ir pietryčių Ukrainoje esančioje Zaporižios srityje nugriaudėjo sprogimai.

„Kryvyj Rihas – raketų ataka. Likite slėptuvėse“, – sekmadienio rytą pranešė regiono administracijos vadovas Oleksandras Vikulas.

Informacija apie sprogimus Zaporižios regione kol kas nėra oficialiai patvirtinta vietos pareigūnų, apie sprogimus pranešė vietos „Telegram“ kanalai.

08:17 | ISW kovų tempas Ukrainoje didės

Pastarąsias dienas tiek Ukrainos, tiek Rusijos pajėgų tempas fronte sulėtėjo, tačiau tikėtina, kad per kelias ateinančias savaites vėl paspartės, mano JAV karo tyrimų instituto (ISW) analitikai.

„Ukrainos ir Rusijos pranešimai iš svarbių fronto zonų Rytų ir Pietų Ukrainoje (Svatovė, Bachmutas ir Ugledaras) rodo, kad abiejų pusių operacijas šiuo metu apsunkina smarkios liūtys ir dėl to susidaręs didelis purvas“, – rašoma instituto pranešime.

Vis dėlto prognozuojama, kad temperatūra Ukrainoje per artimiausias kelias savaites nukris, o žemė įšals, todėl kovų tempas paspartės.

„Tikėtina, kad prireiks keleto dienų stabilios žemos temperatūros, jog gruntas sukietėtų, o tai reiškia, kad gruodžio 3–4 d. savaitgalį ir kitą savaitę visoje Ukrainoje bus galima vykdyti intensyvesnes operacijas“, – teigia ISW analitikai.

Pažymima, kad kol kas neaišku, ar kuri nors pusė šiuo metu planuoja atnaujinti dideles puolamąsias ar kontrpuolimo operacijas.

Svarbiausios šeštadienio naujienos:

Ukrainai šeštadienį minint Josifo Stalino vadovaujamo sovietų režimo šalyje dirbtinai sukelto badmečio – Holodomoro – 90-ąsias metines, ukrainiečių prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad jo šalis ir toliau priešinsis Rusijos pajėgų atakoms. Europos lyderiai vėl pažadėjo toliau remti Kyjivą.

Ukrainos prezidentas V. Zelenskis penktadienį pareiškė, kad praėjus dviem dienoms po tikslinių Rusijos smūgių Ukrainos energetikos infrastruktūrai, daugiau kaip šešiems milijonams šalies namų ūkių vis dar trūksta elektros energijos.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
Reklama
error: Alert: Content is protected !!