Karas Ukrainoje: Rusija jau „maldauja“ derybų Ukrainos – ši iškėlė keturias būtinas sąlygas

Naujienos

Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Oleksijus Danilovas tvirtina, kad Rusija jau pradeda „maldauti“ taikos derybų su Ukraina per tarpininkus. Tačiau atsakydama Ukraina pateikė keturis paprastus reikalavimus.

Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai:

07:46 | Danilovas: Rusija „maldauja“ derybų

Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Oleksijus Danilovas radijo stočiai „Radio NV“ pareiškė, kad Rusija esą jau „maldauja“ derybų su Ukraina.

„Putinas kelia užduotį visiškai užimti Luhansko ir Donecko sritis, tame nėra jokios paslapties. Be to, jie dabar bando suprasti, kad neturi galimybių pasiekti tų (tikslų), kuriuos užsibrėžė užgrobti mūsų šalį. Štai kodėl šiandien jie maldauja [derybų]. Jie bando suburti visą būrį derybininkų.

Dabar jie daug dirba su tam tikromis grupėmis, kad pradėtų derybas. Jau ir Brazilija, ir dar daugybė kitų bando tarpininkauti, sakydami „pabandom susitarti, kad kažkaip išspręstume šitą klausimą“, – tvirtino O. Danilovas.

Pasak Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretoriaus, Ukraina kelia keturis, jo teigimu, gana paprastus reikalavimus Rusijai:

  • Pasitraukti iš visų dabar laikinai okupuotų Ukrainos teritorijų;
  • Patraukti atsakomybėn per tribunolą tuos žmones, kurie pradėjo karą, žudo vaikus, senolius, moteris, neturinčias nieko bendro su kariniais reikalais;
  • Užtikrinti Ukrainos saugumo garantijas;
  • Prisiimti atsakomybę.

O. Danilovas pažymėjo, kad „sutikti su teroristų sąlygomis yra visiškai nepriimtinas dalykas“. Jis patikino, kad Ukraina nesileis į derybas, kol Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nesutiks įgyvendinti iškeltų sąlygų.

„Šis absurdas, kuris vyksta šiandien, anksčiau ar vėliau turi baigtis. Tam reikia padaryti galą“, – kalbėjo O. Danilovas.

Danilovo atsakas Putinui: „Mes dar net nepradėjome!“

07:15 | ES rengiasi galimam V. Zelenskio vizitui ketvirtadienį

Europos Sąjunga rengiasi galimam Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio vizitui Briuselyje, kur jis ketvirtadienį susitiktų su bloko lyderiais ir kreiptųsi į Europos Parlamentą, pirmadienį sakė pareigūnai.

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles’is Michelis pakvietė V. Zelenskį dalyvauti 27 ES šalių narių „ateities viršūnių susitikime“, sakė jo atstovas.

Ukrainos lyderis pakviestas susitikime Briuselyje „dalyvauti asmeniškai“, socialiniame tinkle „Twitter“ parašė EVT pirmininko atstovas. Jis pridūrė, kad saugumo sumetimais „tolesnė informacija nebus teikiama“.

Šaltinis Europos Parlamente sakė, jog yra „neeilinės plenarinės sesijos ketvirtadienį, vasario 9-ąją, dalyvaujant Volodymyrui Zelenskiui, tikimybė“.

Du atskiri šaltiniai EP, kalbėję su anonimiškumo sąlyga, patvirtino tokį kvietimą Ukrainos prezidentui.

27 ES šalių lyderiai ketvirtadienį Briuselyje dalyvaus planuojamame viršūnių susitikime.

Svarbiausi pirmadienio įvykiai

► Ruošiantis Rusijos puolimui ir nuvilnijus korupcijos skandalams, Ukrainos gynybos ministrą Oleksijų Reznikovą  pakeis karinės žvalgybos vadovas Kyrylo Budanovas, pareiškė vienas aukšto rango įstatymų leidėjas.

► „Financial Times“ šaltinio Ukrainos ginkluotose pajėgose teigimu, Kyjivas gavo „labai patikimų žvalgybos duomenų“ apie Rusijos Federacijos ketinimą pradėti naują puolimą per artimiausias 10 dienų.

► Norvegijos vyriausybė pirmadienį paskelbė planuojanti 75 mlrd. kronų (6,8 mlrd. eurų) vertės, penkerių metų trukmės pagalbos paketą Ukrainai ir papildomą pagalbą kitoms karo paveiktoms šalims.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
Reklama
error: Alert: Content is protected !!