Karas Ukrainoje. Rusijos gynybos ministerija pripažino, kad laivas nuskendo

Naujienos

Ketvirtadienį, jau 50-ąją karo Ukrainoje dieną, turėtų paaiškėti Mariupolo likimas, nes jau trečiadienio vėlų vakarą skelbta, kad tai valandų, o ne dienų klausimas. Be to, Ukraina patvirtino, kad Rusijos pajėgos jau yra visiškai pasirengusios puolimui Rytų Ukrainoje.

Anksčiau Rusija pranešė, kad apgultame Mariupolio uoste pasidavė daugiau nei tūkstantis Ukrainos jūrų pėstininkų. Tačiau Ukraina tai neigia ir tvirtina, kad mūšiai Mariupolyje tęsiasi, o jūrų pėstininkai susivienijo su „Azov“ pajėgomis.

Gynybos ir saugumo analitikas Michaelas Clarke’as, teikęs analizę „Sky News“, trečiadienio vakarą tvirtino, kad tai „visiškai patikima“ ir „beveik neabejotina“ tiesa. Tačiau jis išreikškė nuomonę, kad Mariupolis greičiausiai kris „po kelių valandų, o ne dienų“ ir per naktį gali įvykti dramatiškų įvykių.

Rusijos kariuomenė trečiadienį pagrasino smogti Ukrainos „sprendimų priėmimo centrams“, įskaitant esančius Kyjive, jeigu ukrainiečių pajėgos toliau atakuos taikinius Rusijos teritorijoje.

„Matome Ukrainos pajėgų mėginimus rengti diversijas ir smūgius objektams Rusijos Federacijos teritorijoje, – sakoma Rusijos gynybos ministerijos pranešime. – Jeigu tokie atvejai tęsis, Rusijos Federacijos ginkluotosios pajėgos suduos smūgių sprendimų priėmimo centrams, taip pat Kyjive, nuo ko Rusijos kariuomenė iki šiol susilaikydavo.“

Ukraina pasiekė dar vieną pergalę, kurią patvirtino ir Rusijos gynybos ministerija. Pranešta apie sprogimas laive „Moskva“, šalies Juodosios jūros laivyno flagmane. Šis laivas yra tas, kuris atakavo Gyvačių salą ir jos gynėjų buvo toli pasiųstas.

Rusija nenurodė gaisro priežasties, bet Ukraina tvirtino, kad į jį smogė Ukrainos pajėgų paleistomis „Neptūno“ raketos.

Šaltinis: delfi.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!