Karas Ukrainoje trumpai ir aiškiai: svarbiausi antradienio įvykiai

Naujienos

Portalas tv3.lt trumpai ir aiškiai pateikia svarbiausius šios dienos karo įvykius. Pirmadienį Rusija tęsė įvairių objektų bombardavimą ir apšaudymą balistinėmis ar sparnuotosiomis raketomis iš oro. Ukrainos prezidentas V. Zelenskis pateikė siūlymą Rusijos vadovui V. Putinui susitikti derybose, bet svarbiausių klausimų sprendimą palikti visai Ukrainos tautai referendume.

► Ketvirtadienį, kai JAV prezidentas Joe Bidenas Briuselyje susitiks su Europos sąjungininkais, bus paskelbta apie daugiau sankcijų Rusijai ir griežtinamą esamų priemonių taikymą, sakė aukšto rango amerikiečių pareigūnas.

► Mažiausiai vienas žmogus žuvo dronams antradienį atakavus vieną mokslo institutą Ukrainos sostinėje Kyjive, pranešė naujienų agentūros AFP žurnalistai ir pareigūnai.

► Rusijos kariuomenė į laisvę paleido ukrainiečių žurnalistę Viktoriją Roščiną po to, kai ši, okupantams paliepus, per prievartą įrašė vaizdo įrašą, rašo BBC.

► Ukrainos užsienio reikalų ministerijos atstovas Olegas Niholenka perspėjo apie gresiančią humanitarinę katastrofą Rusijos okupuotame Chersono mieste. Apie 300 tūkst. gyventojų gali likti be maisto ir medicininių reikmenų.

► Programišių „Anonymous“ grupės nariai skelbia, kad buvo įsilaužta į didžiausio maisto produktų koncerno pasaulyje „Nestle“ duomenų bazę ir nutekinta didelė dalis informacijos.

► Ukrainos Užsienio reikalų ministerijos atstovas Olegas Nikolenko skelbia, kad Rusijos apgultame Chersono mieste netrukus baigsis maisto ir medicininės atsargos.

► Ukrainos saugumo tarnyba skelbia, kad Baltarusijos invazijos į Ukrainą tikimybė išlieka aukšta. Pasak ukrainiečių pareigūnų, Minskas į kaimyninę šalį galėtų pasiųsti 10–15 tūkst. karių.

► Rusijos pajėgos apšaudė Severodonecke, Luhansko srityje įsikūrusią vaikų ligoninę, nuo artilerijos salvės užsidegė gydymo įstaigos stogas. Septyni vaikai ir penkiolika suaugusiųjų buvo evakuoti.

► Penki žmonės žuvo ir daugiau kaip tuzinas buvo sužeisti per Rusijos pajėgų smūgius Ukrainos rytuose esančiame mieste

► Vokietijos finansų ministras Christianas Lindneris „Reuters“ sakė, kad Ukrainai reikia sukurti „naują Maršalo planą“.

„Mūsų parama ukrainiečių kovai už laisvę tęsis. Mūsų solidarumas su Europos kaimynais yra viso to pagrindas. Tam mums ir reikia tarptautinio Maršalo plano Ukrainai“, – sakė C. Lindneris.

► Ukrainos parlamentas skelbia, kad netoli Černobylio kilo septyni miško gaisrai. Spėjama, kad juos sukėlė artilerijos apšaudymai arba padegimai. Ši teritorija šiuo metu kontroliuojama Rusijos pajėgų ir kyla nerimas, kad gali išplisti radiacijos dūmai.

► Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis tviteryje paskelbė, kad kalbėjosi su popiežiumi Pranciškumi. „Jo Šventenybei papasakojo apie sudėtingą humanitarinę situaciją ir humanitarinių koridorių blokavimą. Popiežiaus vaidmuo baigiant žmonių kančias būtų vertinamas. Dėkoju už maldas už Ukrainą ir taiką“, – rašo V. Zelenskis.

► Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios šalį jau paliko daugiau kaip 3,5 mln. žmonių, ir ši pabėgėlių krizė Europoje yra didžiausia nuo Antrojo pasaulinio karo.

► Ukrainos ginkluotosios pajėgos skelbia nuo karo pradžios nukovusios bent 15 300 Rusijos karių. Taip pat Ukrainos kariai sunaikino 99 lėktuvus, 123 sraigtasparnius, 509 tankus, 1536 šarvuočius, 252 artilerijos pabūklus, 80 raketų sistemų, 3 laivus, 1000 mašinų, 70 kuro cisternų, 35 bepiločius orlaivius, 45 priešraketinės gynybos sistemas bei 15 specialiosios įrangos vienetų.

► Luhansko regiono atstovas Serhijus Gaidai skelbia, kad rusų kariai apšaudė parduotuvę Severodonecke, yra žuvusiųjų ir sužeistųjų.

► Charkivo regione rusų tankas šovė į automobilį, kuriame buvo šeima su dviem vaikais. Šeima buvo iškėlusi ir mojavo baltą vėliavą, tačiau rusų kariams tai buvo nė motais. Tanko paleistas smūgis buvo mirtinas mašinoje važiavusiems suaugusiems ir devynerių metų jų dukrai. Septyniolikmetis sūnus išgyveno, tačiau patyrė sunkių sužeidimų. Šią informaciją patvirtino Ukrainos Generalinė prokuratūra.

► Rusijos pajėgos atakavo Žytomyro sritį, pranešama apie 3 sugriautus pastatus, 10 patyrė rimtų nuostolių.

► Ukrainos Generalinė prokuratūra skelbia, kad per karą žuvo 117 vaikų, dar 155 buvo sužeisti.

► JAV prezidentas Joe Bidenas pirmadienį teigė, kad Rusija „aiškiai“ svarsto galimybę panaudoti Ukrainoje cheminius ir biologinius ginklus, bet perspėjo, kad Vakarų atsakas būtų „griežtas“, jeigu Maskva nuspręstų atlikti šį žingsnį.

► Klausimus dėl Krymo, Donbaso kontrolės ar šalies neutraliteto statuso V. Zelenskis siūlo spręsti visų ukrainiečių referendumu.

►Rusiją tęsia puolimą Mariupolio ir Mykolajivo kryptimis, tačiau karo taktiką pakeitė į aktyvius Ukrainos miestų apšaudymus iš oro.

► Severodonetske rusų pajėgos apšaudė vaikų ligoninę. Pacientai ir personalas buvo laiku evakuoti.

► Baltarusija netrukus gali užpulti Ukrainą ir galimai ruošiasi leisti Rusijai savo teritorijoje statyti branduolinius ginklus. Tai The Guardian pranešė anonimu norėjęs likti aukštas NATO žvalgybos pareigūnas.

► Ukrainos vyriausybės Donecko srities karinės administracijos vadovas Pavlo Kyrylenko pirmadienį pranešė, kad Rusija smogė Avdijivkos miestui ir jo apylinkėms. Kaip rašo CNN, per paskutinius smūgius žuvo mažiausiai vienas civilis ir mažiausiai du buvo sužeisti, o apšaudymai ir gaisrai buvo užfiksuoti 15 vietų.

► Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios šalį jau paliko beveik 3,5 mln. žmonių, pirmadienį pranešė Jungtinės Tautos.

► Rusijos pajėgos toliau atakuoja Mykolajivą. Pranešama, kad raketos smogė laivų statyklai, gyvenamiesiems namams, psichiatrinei ligoninei.

► Rusijos naikintuvas-bombonešis buvo įskridęs į Lenkijos oro erdvę.

► Pirmadienį derybos tarp Ukrainos ir Rusijos truko pusantros valandos. Dabar šalys vėl grįžo prie darbo grupių atskirais klausimais veiklos.

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!