Karo analitikas įvardijo, kokį miestą yra gyvybiškai svarbu išlaisvinti kuo greičiau – tai nėra Chersonas

Naujienos

Ukrainos ginkluotosios pajėgos po žingsnelį juda tai Pietuose, tai Rytuose, neleisdamos Rusijai gerai pasirinkti, kur sutelkti savo pajėgas. Karybos ekspertas, atsargos pulkininkas Olegas Ždanovas įvardino didelį miestą, kurį Pietuose ukrainiečiams teks išvaduoti pirmiausia.

Olegas Ždanovas pabrėžia, kad Energodaro dar neįmanoma išlaisvinti nuo okupantų, nes miestas yra toli nuo fronto linijos. Kita vertus, pasak karybos eksperto, Melitopolio deokupacija bus ne mažiau svarbus strateginis žingsnis, paspartinsiantis priešo išstūmimą iš Energodaro. Olego Ždanovo interviu galima pažiūrėti „YouTube“.

„Dabar, jei vykdysime kontrpuolimą, tai automatiškai išspręs Energodaro problemą. Kodėl? Nes jei pažiūrėtume į žemėlapį, tada reikia išvaduoti Melitopolį… Kodėl sakau, kad Melitopolis yra pagrindinis miestas – jo išlaisvinimas išsprendžia iš karto kelis operatyvinius klausimus: Energodaro apsupimą, sausumos koridoriaus į Krymą blokavimą ir Rusijos karių grupės apsupimo užbaigimą“, – galimybes vardijo karo ekspertas. Jis užsiminė, kad taip ukrainiečiai atvertų kelią sau įžengti į Krymą.

Bet Olegas Ždanovas mano, kad kol kas Ukrainos ginkluotosios pajėgos dar negali išvaduoti Melitopolio: „Manau, kad šiandien mes dar nesame pasiruošę tokiam masiniam puolimui. Kaip sakiau, pjaustykime pyragą dalimis. Anksčiau ar vėliau jis vis tiek baigsis“.

 

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis
Reklama
error: Alert: Content is protected !!