Karo ekspertas: būtina sugriauti Krymo tiltą, tai gyvybiškai svarbus žingsnis

Naujienos

Karybos ekspertas Olegas Ždanovas teigia, kad Rusija nuolatiniu spaudimu bandys palaužti Ukrainos pasipriešinimo galimybes. Tačiau ilgas nuolatinis karas Ukrainai netinka – teks griauti Krymo tiltą.”

Pasak Ždanovo, Rusija jau supranta, kad karo plane padaryta daug klaidų ir laukia katastrofiškas karinių pajėgumų praradimas. „Prieš dvi savaites, kai prasidėjo antroji puolimo Donbase banga, Rusijos ginkluotųjų pajėgų Generaliniame štabe buvo paruoštas raportas, kuriuo bandyta pagrįsti būtinybę atšaukti puolimą, kad būtų galima išsaugoti mūšiui paruoštus karius“, teigia Ždanovas. Tačiau Rusija eis kitu keliu – artimiausiu metu Rusijoje prasidės kelių lygių slapta mobilizacija.

„Iki metų pabaigos jie apginkluos 400-450 tūkstančių naujų karių. Pirmasis etapas bus 100-150 tūkstančių ir jis prasidės po gegužės 9 dienos“, teigia Ždanovas. Ekspertas mano, kad Rusijai ima trūkti laiko, kad karas nepajudėtų priešinga kryptimi. Todėl ir dešimtmečiais nejudinta ginkluotė, kuri nėra gerai techniškai prižiūrima, bus pradėti siųsti į mūšį. Į mūšius bus siunčiami ir prastai parengti kariai, nes turintys patirties jau ir taip buvo pasiųsti į Ukrainą. Taigi, Ukraina bus puolama sovietiniais nemodernizuotais ginklais ir prastai parengtais kariais.

Tačiau net ir taip Rusijai reikės 2-3 mėnesių, kad naujos kovotojų grupės būtų suformuotos, aprūpintos ir išsiųstos į Ukrainą. Taigi, Ukraina turi laiko perimti iniciatyvą šiame kare ir, žinoma, susprogdinti Krymo tiltą.

Krymo tiltu, pasak Ždanovo, keliauja pagrindiniai Rusijos pajėgų kariniai resursai – ne tik kariai ir technika, bet ir degalai, tepalai, amunicija. Ždanovas teigia, kad sugriovus Krymo tiltą kariniai konvojai turės judėti per Rostovą, o tai bus žymiai sudėtingiau.

Ukraina neneigia, kad galvoja apie Krymo tiltą, tačiau dėl savo geografinės padėties ir rusų įsitvirtinimo Ukrainos pietryčiuose, dabar jis yra sunkiai pasiekiamas. Tačiau sklando gandai, kad Ukraina galėtų atlikti tokią operaciją gegužės 9 dieną. Kai Rusija ir Putinas bandys švęsti Pergalės dieną, Rusiją gali sudrebinti Krymo tilto sprogimas.

 

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!