Kas nutiks kūnui, jei kasdien valgysite granatus? Dabar jie taps jūsų mėgstamiausiais vaisiais!

Kas nutiks kūnui, jei kasdien valgysite granatus? Dabar jie taps jūsų mėgstamiausiais vaisiais! Sveikata

Granatas yra puikus žmogaus organizmo draugas. Jis ne tik apsaugo nuo peršalimo ir gripo, bet ir padeda kovoti su sunkiomis ligomis. Kadangi yra turtingas antioksidantų, granatas gali kovoti su daugeliu ligų ir uždegimą skatinančių sukėlėjų. Pakalbėkime apie šio vaisiaus naudą išsamiau!

Padeda kovoti su virusais

Granatų sultys, sėklos ir net žievelė gali tapti skydu nuo ligų sukėlėjų. Sultys apsaugo burną nuo bakterijų ir neleidžia virusams patekti į organizmą. Be to, šių vaisių ekstrakte yra daug vitamino C, kuris būtinas apsaugai nuo peršalimo ir gripo.

Mažina kraujospūdį

Antioksidacinės granato savybės sėkmingai mažina aukštą kraujospūdį. Buvo atliktas tyrimas, kuriame hipertenzija sergantys žmonės kiekvieną dieną išgerdavo po 240 ml granatų sulčių, ir visi pastebėjo gerus rezultatus. Granatų sudėtyje yra kalio. 100 g granatų yra 236 mg kalio, kuris gerina kaulų būklę ir širdies veiklą.

Gerina virškinimą

Granatai mažina apetitą ir padeda mesti svorį. Jie taip pat naudingi žmonėms, kovojantiems su Krono liga. Dėl šio negalavimo atsiranda skrandžio problemų, kurias sukelia skrandyje susidariusios bakterijos. Vienas iš sprendimų, kurį patvirtino daugybė tyrimų, yra granatų vartojimas. Šio vaisiaus ekstraktas veiksmingai kovoja su šiomis patogeninėmis bakterijomis.

Gerina atmintį

Daktaras Hartmanas skiria granatų tabletes pacientams, kuriems reikalinga širdies operacija. Pirmoji piliulė skiriama likus 7 dienoms iki operacijos, o antroji – po 6 savaičių. Pacientai pastebėjo, jog po operacijos jų atmintis žymiai pagerėjo. O tablečių negavę pacientai po operacijos pastebėjo priešingą rezultatą. Gydytojas Hartmanas teigia, kad granatų tabletės ne tik pagerina atmintį, bet ir padeda smegenims gaminti daugiau nervinių ląstelių, todėl gali būti naudingi ir sergantiems Alzheimeriu. Tačiau tai nereiškia, kad Alzheimerio ligą galima išgydyti. Tiesiog buvo įrodyta, kad granatai yra labai naudingi, jei vartojami nuo mažų dienų.

Kovoja su diabetu

Valgant granatus, galima kontroliuoti cukrinį diabetą, kurį sukelia didelis suvartojamo cukraus kiekis. Šis vaisius sumažina oksidacinį stresą, kuris yra pagrindinis diabeto vystymosi veiksnys. Jis taip pat padeda sumažinti blogojo cholesterolio ir cukraus kiekį kraujyje. Tačiau diabetu sergantys pacientai turėtų būti atsargūs, jei kasdien valgo  granatus. Dienos pabaigoje juos reikėtų vartoti labai mažais kiekiais. Nepamirškite, kad juose yra cukraus.

Stiprina kaulus ir malšina artrito simptomus

2011 m. atliktas tyrimas atskleidė, kad granatų sėklų aliejus palengvina sąnarių problemas. Be to, mokslininkai atrado svarių įrodymų, kad šiuose vaisiuose esantys antioksidantai sėkmingai kovoja su artritu. Granatus taip pat gali vartoti visi, kurie nori sustiprinti kaulus ir pagerinti jų funkcijas. Tai patvirtino 2016 m. atliktas tyrimas, kurio metu dalyviai kasdien išgerdavo po 200 ml granatų sulčių. Po šešių savaičių mokslininkai pastebėjo kaulų fiziologijos pagerėjimą.

Ar mėgstate granatus?

Reklama