Katė 5 kartus grįžo į degantį namą, kad išgelbėtų kiekvieną savo kačiuką

Įdomybės

Katę, vardu Skarlet, pilnateisiškai galima vadinti Mama iš didžiosios raidės. Šiandieninį straipsnį mes skiriame nepaprastai jos istorijai.

1996 m kovo 30 dieną užsidegė garažas Brukline, Niujorke. Į įvykio vietą išvažiavo gaisrinės tarnyba ir ėmėsi operatyvių darbų gaisro likvidavimui. Būtent tada vienas gaisrininkų, Devidas Džianeli, pamatė, kaip benamė katė nešė iš liepsnos apimto pastato kačiukus. Ji juos tempė po vieną. Ir kad išgelbėtų visus iki vieno, jai teko 5 kartus įeiti į degantį garažą.

Skarlet tapo žinoma 1996 m pavasarį. Iki tol ji ramiai gyveno Bruklino garaže su savo kačiukais. O jų ji turėjo penkis. Tačiau kovo gale garažą padegė. Gaisrininkai, kurie atvyko į iškvietimą, iškart pamatė katę, kuri blaškėsi prie pastato.

Bet kai gaisrininkai bandė ją pagauti, ji vikriai išsisuko. Ir čia vienas gaisrininkas atkreipė dėmesį, kad ji išneša kačiuką, deda jį saugiu atstumu ir vėl grįžta į garažą. Katė smarkiai apdegė akis, ausis ir snukutį, tačiau sugebėjo išgelbėti visus savo vaikučius. O labiausiai neįtikėtina buvo tai, kad jai teko 5 kartus eiti į degantį garažą, kadangi vienu kartu ji negalėjo išnešti daugiau nei vieną mažylį.

Kai Skarlet išgelbėjo paskutinį kačiuką, jos letenos, snukutis, ausytės buvo visai apdegusios, o prie akių pasirodė pūslės. Tačiau nieko nepaisydama ji patikrino kiekvieną kačiuką ir tik po to nugriuvo šalia be sąmonės. Vienas gaisrininkų negaišdamas laiko nuvežė vargšę į veterinarijos kliniką, kur ją pavyko išgydyti.

Šioje foto Skarlet praėjus kelioms dienoms po gaisro.

Apie herojišką katės poelgį parašė laikraštis New York Post. Vos išėjus straipsniui, į laikraštį pradėjo eiti laiškai su prašymais padėti vargšui gyvūnui. Visi kačiukai rado šeimas. Tiesa, vienas, baltos spalvos, neišgyveno gaisro ir mirė. Skarlet šeimininke tapo Karen Velen. Jai teko duoti žodį Gyvūnų apsaugos lygai, globojančiai katę, kad ji niekada nepaliks Skarlet.

O sekančioje foto mes jau galime matyti Skarlet po gydymo.

Jų tandemas egzistavo visus 13 metų. Dėl to, kas įvyko, katė daugiau netapo motina, tačiau dėka tokio didvyriško poelgio ją ėmė laikyti motiniškos meilės ir atsidavimo idealu.

Ryšium su tuo Gyvūnų apsaugos lyga nuo 1996 m patvirtino premiją Skarlett Award for Animal Heroism, kuria apdovanoja gyvūnus, išgelbėjusius žmones ar panašius į save.

Dažniausiai ja apdovanojami pėdsekiai šunys, kurie randa nukentėjusius nuo žemės drebėjimų. O Skarlet tapo Amžiaus Kate.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt