Kaune 8-metę pagrobęs, išžaginęs ir nužudęs Gestapas paleistas iš psichiatrijos ligoninės: dabar jį tikrina kitaip

Naujienos

Prieš beveik tris dešimtmečius Kaune 8 metų mergaitę pagrobęs, išžaginęs ir paskandinęs Paulius Navickas 2020 metų gruodį buvo paleistas iš Rokiškio psichiatrijos ligoninės.  

Kaip naujienų portalą tv3.lt informavo Panevėžio apylinkės teismas, 2020 metų gruodžio 11 dienos nutartimi P. Navickui pakeista taikoma priverčiamoji medicinos priemonė.

Nuo 1995 metų gruodžio psichiatrijos ligoninėse priverstinai gydytas nepakaltinamu pripažintas P. Navickas buvo paleistas gydytis ambulatoriškai. Teismas įpareigojo P. Navicko psichikos sveikatos centrą kas pusmetį teikti teismui informaciją dėl P. Navicko būklės, pagal kurią teisėjai sprendžia pratęsti ambulatorinį gydymą, jį pakeisti ar panaikinti.

Paskutinį kartą P. Navicko būklė buvo vertinta Kauno apylinkės teisme, 2023 metų gruodžio 19 dieną.

„Remiantis ekspertų išvada, asmeniui buvo nuspręsta taikyti priverčiamąją medicinos priemonę – ambulatorinį stebėjimą pirminės psichikos sveikatos priežiūros sąlygomis psichikos sveikatos centre pagal gyvenamąją vietą bendrais pagrindais.

Sveikatos priežiūros įstaigos yra įpareigotos ne rečiau nei kartą per 6 mėnesius teikti teismui išvadas apie priverčiamųjų medicinos priemonių taikymo pratęsimo, rūšies pakeitimo ar panaikinimo būtinumą“, – naujienų portalui tv3.lt sakė Kauno apylinkės teismas.

Yra bandęs pabėgti

P. Navickas kelis kartus bandė pabėgti iš psichiatrijos ligoninės.

Pirmą kartą Gestapas iš Rokiškio psichiatrijos ligoninės pabėgo 2007 metų liepą kartu su dviem pacientais. Tą kartą jie išlipo per ligoninės rūkomojo langą. Vėliau jis buvo rastas savo draugės bute.

2007 metais spalį P. Navickas dar kartą bandė pabėgti iš Rokiškio psichiatrijos ligoninės.

Tuo metu skelbta, kad viduryje nakties Gestapas iškūlė palatos langą ir iššoko. Jis buvo sučiuptas paryčiais laukuose.

Tragiškas mergaitės pagrobimas

1995 metais Paulius Navickas (g. 1980 m.), dėl savo žiaurių poelgių pravardžiuotas Gestapu, pagrobė 8-metę mergaitę.

Ji su savo 12-mečiu broliuku čiuožinėjo rogutėmis nuo Milikonių kalno, kai P. Navickas pradėjo prie jų kabinėtis. Mergaitės brolis liudijo, kad Gestapas nustūmė jį nuo kalno, o kai šis užkopė atgal į viršų – nei sesutės, nei pagrobėjo neberado.

Prasidėjo intensyvi mergaitės paieška. Po keletos dienų 8-metės brolis atpažino įtariamąjį Paulių Navicką. To meto laikraščiai rašo, kad Gestapo pravardę turėjęs paauglys vis keitė savo parodymus, tačiau galiausiai prisipažino mergaitę išžaginęs, o ją gyvą nustūmęs nuo Varnių tilto Kaune.

 (nuotr. Broniaus Jablonsko)

Tų pačių metų kovo mėnesį valtimi per Nemuną iš Seredžiaus plaukęs vietos gyventojas Gintautas rado už salelės užsikabinusį vaiko kūną. Dingusios mergaitės palaikus atpažino jos tėtis. Skrodimas parodė, kad mergaitė mirė prigėrusi vandens.

Pripažintas nepakaltinamu

Atlikus psichiatrinę ekspertizę, P. Navickui nustatyti psichikos sutrikimai, todėl pripažintas nepakaltinamu. 1995 metų gruodį Kauno apygardos teismas paskelbė nuosprendį, kuriuo Gestapu vadinamą paauglį nuo baudžiamosios atsakomybės atleido ir skyrė priverstinį gydymą psichiatrijos ligoninėje griežto stebėjimo sąlygomis.

Pauliaus Navicko motina ne vieną kartą kreipėsi į teismą, kad sūnui būtų skirtas ambulatorinis gydymas namuose, tačiau iki pat 2020 m. gruodžio 11 dienos tokios pastangos nuėjo veltui.

Šaltinis: tv3.lt

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt