Kepimo soda yra geriausias sodininko draugas: čia 10 protingų panaudojimo būdų sode (1)

Naujienos

Kalbant apie sodo priežiūrą, galite nustebti sužinoję, kad vienas iš universaliausių ir ekonomiškiausių jūsų turimų įrankių greičiausiai yra jūsų virtuvės sandėliukas. Kepimo soda, įprasta buityje naudojama sudedamoji dalis, gali būti naudojama įvairiai sumaniai, kuri gali būti naudinga jūsų sodui įvairiais būdais. Šiame straipsnyje mes išnagrinėsime dešimt protingų kepimo sodos panaudojimo būdų, dėl kurių ji yra geriausias sodininko draugas ir siūlo natūralius sprendimus įprastoms sodo problemoms spręsti.

1. Natūralus fungicidas:

Kepimo soda gali būti naudojama kaip natūralus fungicidas grybelinėms ligoms jūsų sode kontroliuoti. Sumaišykite vieną šaukštą kepimo sodos su galonu vandens ir keliais lašais skysto muilo. Purškite tirpalą ant augalų, pažeistų miltligės, juodųjų dėmių ar kitų grybelinių infekcijų. Kartokite kas vieną ar dvi savaites, priklausomai nuo problemos sunkumo.

2. Piktžolių naikintuvas:

Kepimo soda gali padėti suvaldyti piktžoles jūsų sode nenaudojant stiprių chemikalų. Kepimo soda pabarstykite tiesiai ant piktžolių, būkite atsargūs, kad išvengtumėte pageidaujamų augalų. Kepimo soda suardys piktžolių ląstelių sieneles, todėl jos nuvys ir žus.

3. Kenkėjų atgrasymo priemonė:

Sodo kenkėjai gali pakenkti jūsų augalams, tačiau kepimo soda gali padėti juos atbaidyti. Sumaišykite lygiomis dalimis kepimo sodos ir miltų ir mišiniu pabarstykite augalus, pažeidžiamus kenkėjų, pavyzdžiui, kopūstų kirminų ar amarų. Kepimo soda atbaido šiuos kenkėjus ir išlieka saugi jūsų augalams.

4. Dirvožemio pakeitimas:

Kepimo soda gali būti naudojama dirvožemio pH lygiui pakeisti. Jei jūsų dirvožemis yra per rūgštus, soda gali padėti ją neutralizuoti. Tačiau prieš įdedant kepimo sodos būtina patikrinti dirvožemio pH, kad būtų užtikrinta tinkama augalų poreikių pusiausvyra.

5. Pomidorų saldiklis:

Pabarstę nedidelį kiekį kepimo sodos aplink pomidorų augalų pagrindą, galite pasaldinti vaisius. Kepimo soda paveikia dirvos aplink augalus rūgštingumą, todėl pomidorai būna saldesni. Šis triukas ypač naudingas, jei dirvožemis yra rūgštus.

6. Komposto gerinimo priemonė:

Į komposto krūvą įdėję kepimo sodos gali pagreitinti skilimo procesą. Kepimo soda sukuria šarminę aplinką, kuri skatina naudingų mikroorganizmų, atsakingų už organinių medžiagų skaidymą, augimą.

7. Kvapo sugėriklis:

Sode kartais gali atsirasti nemalonus kvapas, ypač iš komposto dėžių arba po tręšimo. Šių vietų pabarstymas kepimo soda gali padėti efektyviai sugerti ir neutralizuoti kvapus.

8. Įrankių valiklis:

Sodo įrankiai laikui bėgant gali kauptis nešvarumai, sakai ir rūdys. Sumaišykite pasta su vandeniu ir naudokite ją įrankiams valyti. Lengvos abrazyvinės kepimo sodos savybės padės pašalinti nešvarumus ir rūdis, todėl jūsų įrankiai bus švarūs ir paruošti naudoti.

9. Sėklų daigumas:

Kai kurioms sėkloms reikalingas skarifikavimo procesas, siekiant pagerinti daigumą. Šiam procesui gali padėti kepimo soda. Prieš sodindami sėklas per naktį pamirkykite vandens ir sodos mišinyje. Šis apdorojimas gali padėti suminkštinti sėklų sluoksnį ir paskatinti sėkmingą daigumą.

10. Skruzdžių repelentas:

Skruzdėlės gali kelti nepatogumų sode, tačiau kepimo soda gali padėti nuo jų atgrasyti. Sukurkite barjerą pabarstydami kepimo soda aplink augalus arba palei skruzdžių takus. Kepimo soda sutrikdo jų kvapų pėdsakus ir neleidžia jiems pasiekti jūsų augalų.

Kepamoji soda – nuo ​​natūralaus fungicido veikimo iki kenkėjų atgrasymo ir dirvožemio sąlygų gerinimo – siūlo daugybę praktinių pritaikymų sodininkams. Dėl savo universalumo ir ekonomiškumo šis įprastas namų ūkio ingredientas gali tapti geriausiu jūsų sodo draugu. Įtraukite šiuos dešimt protingų kepimo sodos naudojimo būdų į savo sodininkystės rutiną ir mėgaukitės sveikesniu, produktyvesniu sodu, nenaudodami stiprių cheminių medžiagų. Pasinaudokite kepimo sodos galia ir išnaudokite jos potencialą puoselėdami ir sustiprindami savo sodo pastangas.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt