Kiek yra tiltų visoje Amazonėje? Atsakymas jus nustebins

Kiek yra tiltų visoje Amazonėje? Atsakymas jus nustebins Įdomybės

Įsivaizduokite, kad vieni pirmųjų keliauja per nesugadintus Pietų Amerikos atogrąžų miškus. Vietiniai gyventojai kalbėjo apie galingą upę, tekančią džiunglėmis, ir kelionės dieną kažkur netoliese girdite vandens garsą. Aktyviai valdote mačetę, kad judėtumėte į priekį, ir po kurio laiko pagaliau atsiduriate legendinės Amazonės upės krante. Reikia patekti į kitą pusę, bet kaip tai padaryti?

Kiek yra tiltų visoje Amazonėje?  Atsakymas jus nustebins

 

Ilgiausia upė

Apžiūrėję Amazonę nuo jos ištakų Peru kalnuose iki Atlanto vandenyno, kur jis teka, įveiksite daugiau nei 6500 kilometrų atstumą *.

* Mokslininkai vis dar ginčijasi dėl tikslaus Amazonės ilgio.

Daugelį metų buvo tikima, kad ilgiausia upė pasaulyje yra Nilas Afrikoje. Tačiau Brazilijos mokslininkai teigė, kad Amazonė buvo ilgesnė. Jie tiki, kad upė prasideda kitoje Peru kalnų dalyje, kuri ilgį padidina šimtais kilometrų.

Nepaisant to, kaip suskaičiuoti ir kuri upė laikoma ilgiausia, Amazonė neabejotinai laikoma giliausia pasaulio upe. Jis eina per Peru, Kolumbiją ir Braziliją ir jame gyvena bauginančios piranijos, pavojingi juodi kaimanai ir didžiausi pasaulyje upių delfinai.

Kur visi tiltai?

Tačiau Amazonijai trūksta vieno dalyko – tiltų. 6500 kilometrų per upę neperžengia nė vienas tiltas. Šiandieniniame nuostabių technologijų ir įspūdingos inžinerijos pasaulyje tai atrodo keista. Kodėl tiltas per Amazonę dar nebuvo pastatytas?

Kiek yra tiltų visoje Amazonėje?  Atsakymas jus nustebins

Amazonės krantai susideda iš minkštų upių nuosėdų, kurios nuolatos ardomos. Upė taip pat užpildyta nuolaužomis ir plaukiojančiomis augmenijos salomis, kurių dydis kartais būna iki 4 hektarų. Norėdami pastatyti tiltą, jo atramas reikia įveikti labai giliai į žemę.

Be to, Amazonės vandens lygis nėra pastovus. Upės plotis yra nuo keturių iki penkių kilometrų, o siauriausioje vietoje – tik 1,8 kilometro. Tačiau atėjus lietingam sezonui upė išsiplėtė iki dvidešimties kilometrų pločio.

Kiek yra tiltų visoje Amazonėje?  Atsakymas jus nustebins

Tačiau pagrindinė tiltų trūkumo priežastis yra ta, kad jų paprasčiausiai nereikia. Amazonės baseinas yra taip retai apgyvendintas, kad yra nedaug kelių, kuriuos būtų galima sujungti tiltu. Jei norite keliauti per Amazonės atogrąžų mišką, paprasčiausiai tai darykite laivu pačia upe. Milijonai regione gyvenančių žmonių tai daro kiekvieną dieną.

Kiek yra tiltų visoje Amazonėje?  Atsakymas jus nustebins

Vis dar yra vienas tiltas, bet ne per pačią Amazonę

Regione vis dar yra vienas tiltas. Jis pastatytas Brazilijoje per Rio Negro, didžiausią Amazonės intaką, ir jungia Manauso ir Irandubos miestus. Jo ilgis yra šiek tiek daugiau nei trys kilometrai.

Manauso ir Irandubos gyventojai sveikino tiltą, tačiau aplinkosaugininkams rūpėjo atogrąžų miškų saugumas. Tiltas yra žingsnis tolesnio regiono vystymosi link, tačiau, remiantis ankstesne patirtimi, tai nulėmė didelio masto miškų naikinimą.

Reklama