Kinija neigia, kad prašė Rusijos atidėti invaziją po olimpiados pabaigos

Žinios

Kinija ketvirtadienį paneigė pranešimą, kad ji prašė Rusijos atidėti invaziją į Ukrainą iki pasibaigs Pekino žiemos olimpinės žaidynės. Tarptautinė bendruomenė kreipia vis daugiau dėmesio į ​​šiltėjančius abiejų valstybių santykius.

Pekinas laikosi atsargios pozicijos dėl savo artimos sąjungininkės veiksmų, tačiau prezidentas Xi Jinpingas praėjusį mėnesį susitiko su Rusijos kolega ir abu sutarė dėl „neribotos“ partnerystės. Nuo to laiko Pekinas nepasmerkė invazijos į Ukrainą, bet tiesioginės paramos nesuteikė.

„The New York Times“ trečiadienį pranešė, kad Kinijos pareigūnai sakė aukštiems Rusijos pareigūnams nesiveržti į Ukrainą iki žiemos olimpinių žaidynių pabaigos, laikraštis citavo aukštus JAV prezidento Joe Bideno administracijos pareigūnus ir vieną Europos pareigūną. Straipsnyje sakoma, kad Pekinas turėjo tam tikro lygio tiesioginės informacijos apie Rusijos karinius planus ar ketinimus prieš invazijai prasidedant praėjusią savaitę, praėjus keturioms dienoms po olimpinių žaidynių uždarymo ceremonijos.

Ketvirtadienį apie tai paklaustas per spaudos konferenciją, Pekinas šį pranešimą paneigė.

„The New York Times“ pranešimas yra visiškai melaginga naujiena. Tokios apgaulingos, kaltę nukreipiančios pastabos yra visiškai niekingos”, – sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovas Wangas Wenbinas.

Likus savaitėms iki invazijos vasario 24 d., Kinijos valstybinė žiniasklaida ne kartą atmetė Vakarų įspėjimus kaip JAV keliamą ažiotažą ir neevakavo savo piliečių iš Ukrainos.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas buvo pirmasis pasaulio lyderis, susitikęs su Xi Jinpingu per beveik dvejus metus, jis buvo žiemos žaidynių atidarymo ceremonijos garbės svečias.

Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja trečiadienį didžiule balsų dauguma priėmė Maskvos invaziją smerkiančią rezoliuciją, kuria reikalaujama, kad Rusija „nedelsdama“ pasitrauktų iš Ukrainos. Kinija buvo tarp 35 šalių, kurios balsuojant susilaikė, tik penkios valstybės – Eritrėja, Šiaurės Korėja, Sirija, Baltarusija ir Rusija – balsavo prieš.

Jungtinių Tautų duomenimis, dėl karo iš Ukrainos pabėgo daugiau nei milijonas žmonių.

Šaltinis: elta.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
Reklama
error: Alert: Content is protected !!