Kodėl namuose naudingi smilkyti lauro lapus? Sužinokite!

Kodėl namuose naudingi smilkyti lauro lapus? Sužinokite! Įdomybės

Lauro lapai nėra tik prieskonis, nors daugelis yra įpratę taip galvoti. Be to, kad jie suteikia ypatingą aromatą ir skonį karštiems patiekalams, lauro lapus galima naudoti ne tik gaminant maistą. Lauro lapų savybės nulėmė platų jų naudojimą kasdieniame gyvenime. Tai ne tik prieskonis, bet ir kvapiosios medžiagos, ir net raminamasis vaistas.

lauroSenovės graikų mitologijoje yra gražus, bet liūdnas lauro lapų mitas. Ovidijus savo metamorfozėse rašė apie Apolono gyvenimą tarp žmonių. Apolonas ten sutiko meilės dievą Erotą. Apolonas paskatino Erotą sakydamas, kad šis negali jo aplenkti šaudydamas iš lanko. Dėl ko jautrusis Erotas supyko. Jis peršovė meilės strėle Apoloną ir meilę atmetančia strėle pervėrė Dafnę.

Įsimylėjęs Apolonas persekiojo Dafnę, todėl mergina iš nevilties nuėjo pas savo tėvą, kad šis atimtų iš merginos grožį. Tada Dafnė virto lauro krūmu. Įdomu tai, kad Rusijoje iki XVIII amžiaus šis augalas buvo vadinamas „dafnijomis“, išvertus iš graikų kalbos – „lauru“.

lauro

LAURO LAPŲ SAVYBĖS

Senovės Graikijoje lauro medžiai buvo laikomi šventais. Jų lapai buvo naudojami būsto dekoravimui ir laurų vainikams varžybų nugalėtojams. Beje, prieskonis buvo paklausus ir gaminant maistą. Tik tuo metu lauro lapas buvo dedamas ne tik į sriubas, bet ir į saldžius kepinius.

Dėl lauro lapuose esančių eterinių aliejų šis augalas gali būti naudingas žmonių sveikatai. Tam reikia įdėti vieną ar du lauro lapus į karščiui atsparų indą ir padegti. Sausi lapai greitai dega, todėl būkite atsargūs. Po 10 minučių namai kvepės gaiviai. Lauro lapų kvapas atpalaiduoja ir malšina stresą, be to veiksmingas esant nemigai.

lauroBe to, kad lauro lapų kvapas gali pagerinti jūsų savijautą, jis taip pat gali padėti atsikratyti jūsų namuose blogo kvapo ir vabzdžių. Lauro lapų kvapo netoleruoja musės, kandys ir tarakonai. Todėl, jei namuose yra nekviestų svečių, atėjo laikas namus smilkyti lauro lapų dūmais. Jei namuose gyvena augintiniai, ypač nepageidautinos yra cheminės priemonės. Lauro lapai bus nekenksmingi tiek vaikams, tiek gyvūnams.

Iš lauro lapų gaminamos liaudiškos grožio ir sveikatos priemonės. Vienas jų – lauro lapų nuoviras. Jis naudojamas kaip veido tonikas. Lauro lapų tonikas pašalina riebų blizgesį. O taip pat nuovirą mėgsta sodininkai: rūpestingi sodininkai juo laisto augalus, kad apsaugotų nuo kenkėjų.

lauro
Be kitų dalykų, lauro lapai pasižymi magiškomis savybėmis. Yra sakoma, kad jei norą parašysite ant lauro lapo, o tada jį sudeginsite, noras tikrai išsipildys.

Reklama