Kodėl šunys laižo tavo veidą ar kojas ir dar 11 keistų elgesių, kuriuos pagaliau galima paaiškinti

Kodėl šunys laižo tavo veidą ar kojas ir dar 11 keistų elgesių, kuriuos pagaliau galima paaiškinti Žmonės

Žmonės, mylintys šunis, tiesiog ištirpsta, kai pamato, kad augintiniai miegodami sapnuoja, pakreipia galvą į šoną ar paprasčiausiai pašėlusiai laksto po vonios.Tačiau daugelis iš mūsų nežinojo, kad toks elgesys, kuris mums atrodo toks mielas, iš tikrųjų turi tikslą.Net jei šunys negali kalbėti, jie turi savo būdą bendrauti, o mūsų paminėti dalykai yra tik keli pavyzdžiai, kai jūsų šuo bando išreikšti savo meilę, susižavėjimą, o kartais ir nerimą.

„Bright Side“ visada domina viskas, kas mus, žmones, gali paskatinti geriau suprasti gyvūnų pasaulį.Šiuo atveju kalbame ne apie bet kurį gyvūną, bet apie geriausią žmogaus draugą ir ištikimiausią kompanioną, todėl šunys nusipelno visiško ir nedalomo mūsų dėmesio.

1. Vytis savo uodegą

Šis veiksmas turi 3 pagrindines reikšmes, ir kad ir kokia ji būtų, tam reikia skirti visą jūsų dėmesį.Pirmasis variantas gali būti tas, kad jūsų šuo yra labai nuobodus ir ieško beveik visko, su kuo būtų galima linksmintis.Kitas variantas būtų tas, kad jame yra parazitų, kurie gali sukelti niežėjimą ar deginimą.Trečias variantas, jei jūsų šuo dažnai vejasi uodegą, jis gali sirgti OKS (obsesinis-kompulsinis sutrikimas), kurį sukelia stresas, nerimas ar nusivylimas.

2. Veido ar kojų laižymas

Tai yra vienas iš labiausiai paplitusių būdų šunims išreikšti meilę ir pagarbą savo žmogaus šeimininkams.Tikriausiai anksčiau esate girdėję, kad laižymas yra šuo, prilygstantis bučiavimui.Jei jūsų šuniukas laižys kojas, tai gali būti jūsų skonio, cheminės sudėties ir sveikatos būklės nuojauta.Kartais šuo taip elgsis tik norėdamas pritraukti jūsų dėmesį.

3. Pakreipkite galvas į vieną pusę

Vienas iš labiausiai širdžiai mielų dalykų, kuriuos reikia pamatyti, yra šuo, pakreipęs galvą, kad geriau suprastumėte ,ką darote ar sakote.Kai kurios teorijos teigia, kad tai darydami jie sugeba tiksliau išgirsti tonus ar žodžius.Kitose teorijose minima, kad jų snukis dažnai trukdo, o pakreipus galvas jiems geriau matosi.Bet kokiu atveju, šuo, pakreipęs galvą, visada sukuria ilgą ir nuoširdų „Awww“.

4. Susijaudinimas pagavus kamuolį

Praleisti laiką su šuniuku ar šunimi ir žaisti žaidimus, kurie, žinoma, jiems patinka, jiems reiškia pasaulį.Tai ne tik smagu, bet ir kamuolio pagavimas ir grąžinimas jums yra būdas „padovanoti“ ir įtikti.

5. Žaislo purtymas

Kaip jau tikriausiai žinote, šunys yra tolimi vilkų giminaičiai.Šunys yra genetiškai artimi savo laukiniams giminaičiams, taigi ir kai kurios jų reakcijos.Šuns žaislą kartais galima suprasti kaip tam tikrą grobį. Stiprus žaislo purtymas yra automatinė reakcija, kuri lieka nuo jų medžioklės instinktų.Tačiau dauguma šunų namuose tai daro tik savo malonumui.

6. Trina jų veidą

Jūsų šuns priekinės letenos yra labai naudingos, kai reikia tvarkyti daiktus.Jie naudoja juos veidams valyti, kai turi alergijos problemų, ypač jei jaučiasi niežulys.Atkreipkite dėmesį, kad jei apdovanosite savo šunį, kai tai padarysite, galite būti tikri, kad jie pakartos šį veiksmą vis dažniau.Tai taip pat yra ženklas, kad reikia nusileisti kitiems gyvūnams ar jų savininkams.

7. Lenktyniavimas po namus išsimaudžius

Jei jūsų šuo,pasimaudęs gražioje vonioje, bėga šviesos namais, greitai patiria tai, kas vadinama FRAP (pašėlęs atsitiktinio aktyvumo laikotarpis).Tai ypatingas energijos kaupimas.Daugelis šunų tikrai nekenčia maudytis, o kai jie pagaliau pajunta, kad yra laisvi ir kankinimai baigėsi, jie sprogsta iš tyro džiaugsmo.Tai tuo pačiu padeda jiems nudžiūti ir atgauti natūralų kvapą, kuris taip pat daro juos ypač laimingus, nes (siurprizas, netikėtumas) šampūno kvapai dažniausiai nepatinka.

8. Įsijungia prieš dėdamas

Kaip jau minėjome anksčiau, šunys yra tolimi vilkų giminaičiai .Kelis kartus suktis ant savo ašies yra būdas patikrinti aplinką ir įsitikinti, kad nieko pavojingo nelaukia iššokti ir nustebinti.Žinoma, naminių šunų atveju tai dažniausiai yra paveldima reakcija.Tai taip pat būdas išbandyti vandenis ir įsitikinti, kad jų naujoji snaigimo vieta yra pakankamai patogi miegoti.

9. Miegoti ant kojų ar glaustis kartu su savimi

Šunys mėgsta jausti savo pakuotės šilumą, o tu jiems esi jų būrelis.Štai kodėl sėdėjimas šalia jūsų yra jų būdas parodyti savo artumą ir meilumą jums.Taip pat jie žymi savo teritoriją.Tai ypač aktualu, kai namuose yra lankytojų.Tokiu atveju jūsų šuo bando labai aiškiai pasakyti, kad ilgą laiką nenori dalintis tuo, kas yra jų.Yra ekspertų, kurie sako, kad jei šuo sėdi ant jūsų kojų su iššūkiu ir neleidžia jums judėti iš vietos, galbūt jie nori tik jūsų dėmesio ar šiek tiek komforto.

10. Trūkčiojimas miegant

Šunys gali ramiai arba giliai miegoti ir labai greitai patekti į REM fazę(greitas akių judesys), kur jie pradeda svajoti ir spazmuoti.Tai paaiškina, kodėl miegant jų veidas nekontroliuojamai purtosi, jie spardosi kaip karatekai arba loja patys to nesuprasdami.Tą akimirką nerekomenduojama jų pažadinti, nes jie gali jaustis ne vietoje ir būti blogos nuotaikos.Įsidėkite į jų batus, tai taip pat nuolat nutinka žmonėms …

11. Sukdami uodegą kaip kūgis

Šuns uodegos judėjimas turi daug skirtingų reikšmių, tačiau kai jis juda judėdamas klubais, tai gali reikšti, kad jūsų šuo yra visiškai pasirengęs žaisti, ir kuo greičiau jis juda, tuo didesnis jų jaudulys!Nesvarbu, kiek jiems metų, jie yra tokie ištikimi, kad visada bus laimingi, matydami tave ir pasenę su tavimi, ir tai tau visada pasakys vizgindami uodegą.

12. Dreba kojos, kai subraižote pilvą

Tai yra ne kas kita, kaip „įbrėžimo refleksas“, kai aktyvuojamos nervų galūnės, siunčiančios signalą, kad yra agentas, sukeliantis dilgčiojimą ar dirginimą.Tai juokingas judėjimas, kuris, atrodo, daugumai šunų labai patinka.

Ką jūsų šuo daro, kad jums atrodo labai miela?Ar įdomu, ką reiškia jų mažos keistenybės?Paskelbkite nuotrauką komentarų skiltyje!Jei šį straipsnį pakomentuos ir paskelbs pakankamai žmonių, galime parašyti naują su atsakymais į jūsų klausimus!

Reklama