Kokias genetines savybes vaikai perima iš mamos, o kokias – iš tėčio?

Kokias genetines savybes vaikai perima iš mamos, o kokias – iš tėčio? Įdomybės

Gamta surėdė taip, kad vaikas paveldėtų tiek motinos, tiek tėvo genus, tačiau tam tikras dominuojančias savybes jis perima tik iš savo tėčio – ir geras, ir nelabai geras. Kokius intelektinius ir išorinius duomenis dukros ir sūnūs paveldi iš savo tėvų?

Visi mes biologijos pamokose susipažinome su genetika. Ir prisimename kai kuriuos šio įdomaus ir reikalingo mokslo pagrindus. Šiandien kalbėsime apie paveldimumo paslaptis. Ar įmanoma daugiau ar mažiau patikimai nuspėti, koks bus jūsų kūdikio intelektas ir išvaizda? Kokias savybes jis paveldės iš motinos, o kokias – iš tėvo? Pasirodo, kad daug kas priklauso būtent nuo būsimo vaiko lyties.

Jei tėvas yra genijus, jo sūnus nebus toks

Žinoma, gamta sutvarkyta taip, kad vaikas paveldi tiek motinos, tiek tėvo genus, tačiau tam tikras dominuojančias savybes jis perima tik iš savo tėčio – ir geras, ir nelabai geras.

Genetinės savybės ir savybės, kurias paveldėjo vaikai iš savo tėvų:

1. Širdies problemos

Lesterio universiteto specialistai savo tyrime padarė tokią išvadą. Vyrai, turintys tam tikrą chromosomą, beveik 50% dažniau kenčia nuo ligų, susijusių su vainikine arterija (liga, kai yra deguonies patekimo į širdį susilpnėjimas). Šią problemą gali paveldėti sūnus.

2. Psichikos sutrikimai

Psichinės ligos, kurias vyrai perduoda savo vaikams, yra šizofrenija ir dėmesio deficito hiperaktyvumo sutrikimas (ADHD). Kuo vyresnis tėvas, tuo didesnė rizika, nes bėgant metams vyrų DNR yra jautri mutacijai. Moterys gimsta su tam tikru kiaušinėlių rinkiniu, o jų DNR visą gyvenimą nesikeičia.

3. Nelygūs dantys

vaikai

Vyrų genai, atsakingi už dantų ir žandikaulių konfigūraciją, yra aktyvesni, nei moteriški. Iš tėvo vaikas gali paveldėti ne tik nelygius dantis, bet ir ploną dantų emalį.

4. Problema, susijusi su vaikų gimdymu

Mokslininkai teigia, kad žema spermatozoidų kokybė yra genetinė problema. Jei kūdikis gimė dėl IVF, greičiausiai jis taip pat bus nevaisingas.

5. Negimusio vaiko lytis.

Numatyti būsimo vaiko lytį galima ištyrus tėvo giminystės medį. Jei spermoje yra X chromosoma, kartu su motinos X chromosoma, gims moteris (mergaitė). Jei spermoje yra Y chromosoma, gims vyras (berniukas). Mokslininkai teigia, kad mokslo dar neatrastas genas yra atsakingas už X ir Y chromosomų tėvo spermoje paskirstymo procesą.

6. Negimusio vaiko akių spalva

Kadangi vyro genai dominuoja moters genuose, dažniausiai veido bruožai ir vaiko akių spalva bus panašūs į jo tėtės.

7. Negimusio vaiko augimas

Vaiko augimas priklauso nuo tėvo genų. Aukšti tėvai paprastai turi tokius pat aukštus vaikus.

O intelekto lygis? Pažvelkime į šį klausimą

1. Deja, tėvo intelekto lygis sūnui nėra perduodamas. Paprasčiau tariant, jei tėvas yra genijus, tada jo sūnus garantuotai nepaveldės jo nuostabių genų.

2. Idiotizmas iš tėvo sūnui nėra perduodamas (visa laimė). Jei tėvas, kaip sakoma, nespinduliuoja intelektu, tada jo sūnus bus kitoks psichinio išsivystymo prasme. Ir tai yra gerai.

3. Intelekto lygį iš tėvo genetiškai gali paveldėti tik dukra. Bet tik dalį.

4. Sūnus gali paveldėti intelekto lygį tik iš motinos, kurį ji paveldėjo iš savo tėvo.

5. Genijaus dukra bus lygiai 50% tokia pat protinga, kaip jos pačios tėvas, tačiau jos sūnus bus genijus. Jei tėvas kvailas, tada dukra bus perpus kvailesnė, nei jos tėtis.

6. Štai kodėl moterų-genijų yra tiek, kiek visiškų idiočių. Bet yra daug genialių vyrų ir kvailų vyrų.

Išvada vyrams:

  1. Norėdami nuspėti savo sūnaus intelektualinius sugebėjimus, pažvelkite į savo žmonos tėvą (jei jis yra profesorius, tada jūsų sūnus taip pat stebins jus nuostabiais protiniais sugebėjimais).
  2. Jūsų dukra gali paveldėti tik 50% jūsų proto. Tačiau lygiai tiek pat jums būdingo kvailumo ji taip pat pasiims sau. Kalbant apie intelektą, jūsų dukra bus panaši į jus. Bet jos vyriškos lyties vaikas, tai yra, sūnus, paveldės visas jūsų intelektines galimybes. Jei norite turėti protingų įpėdinių, melskitės už mylimos dukros sūnų.
  3. Jūsų intelektiniai sugebėjimai yra paveldėti iš jūsų motinos, tiksliau, iš senelio (jos tėvo).

vaikai

Išvada moterims:

  1. Jūsų sūnus intelekto prasme yra neįprastai panašus į jūsų tėvą, o priekaištauti jam tokiais žodžiais: „tu toks pat kvailas kaip tavo tėtis“ nėra visiškai teisinga. Turėtumėte pasakyti: „tu esi toks pat kvailas kaip tavo senelis“.
  2. Jūsų dukra turės savo tėvo intelektą. Jos sūnūs bus tiksli jūsų sutuoktinio kopija.

Kaip matote, visiškai įmanoma numatyti jūsų negimusio vaiko intelektinius sugebėjimus ir išorinius duomenis. Čia jums padės genetikos pagrindai. Svarbiausia yra žinoti, kokios lyties bus jūsų vaikas.

Reklama