Koks bus 2022 metų pavasaris ir vasara

Kitos Naujienos

Pagal išankstines sinoptikų prognozes, paimtas iš įvairių šaltinių, 2022 metų pavasario ir vasaros orai didžiojoje Rusijos dalyje bus klimato normos ribose. Nors, anot meteorologų, ilgalaikės prognozės kasmet tampa vis labiau tikėtinesnės. Taip yra dėl visuotinio atšilimo, kurį lydi įvairiausios oro nelaimės.

Maskva ir Maskvos sritis

Praėjusių metų pavasaris ir vasara sostinėje pasižymėjo neįprastai aukšta temperatūra, papuolusia į karščiausių Rusijos meteorologijos tarnybos istorijoje dešimtuką. Vidutinė temperatūra normą viršijo 2°С, o maksimali per tris vasaros mėnesius buvo +31-32°С. Be to, kritulių iškrito 30-40% mažiau nei įprasta.

Tikimybė, kad panašūs orai Maskvoje ir Maskvos srityje pasikartos ir šiemet, sinoptikų teigimu, ne didesnė nei 40 proc. Greičiausiai nenormalaus karščio nebus. Tačiau ir lietingų pavasarių bei vėsių vasarų tikėtis neverta.

Sankt Peterburgas

Skirtingai nei pernai sostinės orai, Sankt Peterburgas pavasario-vasaros laikotarpiu maksimumo nepasiekė šiek tiek. Nors vasara šiaurės sostinės gyventojams buvo neįprastai karšta. Ir tik rugpjūčio liūtys šiek tiek sumažino vidurkį.

Šiais metais sinoptikai siūlo pakartoti praėjusių metų orų scenarijų: šiltas pavasaris, karšta vasara ir dažni lietūs. Jie suteikia daugiau nei 65% tokios prognozės tikimybę.

Uralas ir Sibiras

Ankstyvas pavasaris Urale ir Sibire bus šaltas ir užsitęsęs, o šiluma ateis tik arčiau birželio mėn. Ilgi krituliai paskutinį pavasario mėnesį neatmesti. Sinoptikai tokias prognozes pateikia su didesne nei 45% tikimybe.

Sibiras jau keletą metų kenčia nuo vasaros sausros, neįprasto karščio ir didžiulių miškų gaisrų. Tikėtina, kad daugiau nei 60% birželis Sibire bus vėsus, o liepą vėl įsivyraus neįprastai karšti orai su beveik visišku kritulių nebuvimu. Vėl kils miškų gaisrų pavojus.

Stiprūs užsitęsę lietūs su perkūnija prasidės tik rugpjūčio pabaigoje, atneš ženklų atšalimą.

Pietiniai Rusijos regionai

Remiantis orų prognozėmis, pavasaris Juodosios jūros pakrantėje ir Krasnodaro teritorijoje bus ankstyvas ir šiltas, palyginti su vidutine norma, o tikra vasara ateis gegužę.

Tačiau birželį galima tikėtis temperatūros nukritimo iki +15°C, užsitęsusių smarkių liūčių ir audringų vėjų. Iki liepos pradžios ateis atšilimas, o jūra sušils iki + 23–24 ° C. Šilti orai išsilaikys iki rugpjūčio pabaigos.

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
Reklama
error: Alert: Content is protected !!