Konservatorius Seimo narys Kristijonas Bartoševičius kaltinamas nepilnamečių prievartavimu ir tvirkinimu

Naujienos

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė šiandien kreipėsi į Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen informuodama apie 2022 m. lapkričio 15 d. pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 4 dalyje, 153 straipsnio 1 dalyje ir 150 straipsnio 3 dalyje.  

Baudžiamojo kodekso 150 str. 3 d. ir 4 d. numatyta atsakomybė už nepilnamečių ir mažamečių seksualinį prievartavimą.

153 straipsnis. Jaunesnio negu šešiolikos metų asmens tvirkinimas.1. Tas, kas atliko jaunesnio negu šešiolikos metų asmens tvirkinimo veiksmus.

Tai reiškia, kad parlamentaras įtariamas prievarta santykiavęs su jaunesniu nei 14 metų vaiku. Už tai gresia laisvės atėmimo bausmė nuo 3 iki 13 metų.

Seimo Pirmininkei adresuotame rašte generalinė prokurorė N. Grunskienė nurodė, kad, remiantis šiame tyrime surinktais duomenimis, būtina spręsti klausimą dėl leidimo patraukti šios kadencijos Seimo narį Kristijoną Bartoševičių baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jo teises Seimo statuto 23 straipsnyje nustatyta tvarka.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 62 straipsnio nuostatomis, Lietuvos Respublikos Seimo nario asmuo neliečiamas, o Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė. Seimo statuto 22 ir 23 straipsniai nustato, kad dėl Seimo nario neliečiamybės atėmimo į Seimą turi kreiptis Lietuvos Respublikos generalinis prokuroras.

Šaltinis: is.gd/KJiL7b

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
Reklama
error: Alert: Content is protected !!