Košmariška prorusiškų pajėgų ataka Ukrainoje: apšaudė vaikų darželį, žmonės bėgo slėptis į rūsį

Be kategorijos

Prorusiškos pajėgos apšaudė Luhansko Stanicos gyvenvietę, praneša Ukrainos žiniasklaida. Skelbiama, kad per išpuolį buvo apgriautas vaikų darželio pastatas, o dvi jame buvusios darbuotojos buvo kontūzytos. Šią informaciją patvirtino ir Ukrainos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Mykola Tochyckis.

„Per Rusijos vykdytą Stanicos Luhansko gyvenvietės apšaudymą viena iš minų pataikė į vaikų darželį. Nė vienas iš vaikų nebuvo sužeistas, tačiau dvi auklėtojos buvo kontūzytos. Tai viskas, ką pasauliui reikia žinoti apie Rusijos „kariuomenės atitraukimą“ nuo Ukrainos sienų“, – tviteryje rašė jis.

Luhansko Stanica yra 2014 m. prorusiškų dalinių okupuoto Luhansko priemiestis ir viena labiausiai nuo aktyvių karo veiksmų nukentėjusių teritorijų.

Nuotraukose iš Luhansko Stanicos, kuriomis pasidalijo Ukrainos jungtinių pajėgų operacija ir kurias patvirtino vietos naujienų tarnyba bei įvykio vietoje veikianti nevyriausybinė organizacija, matyti artilerijos smūgio į mokyklos muzikos ir žaidimų kambarį padariniai bei tai, kaip žmonės per apšaudymą slepiasi rūsyje.

Apsikeitė kaltinimais

Ukraina ir Rusijos remiami separatistai rytiniame Luhansko rajone ketvirtadienį apsikeitė kaltinimais dėl kovos eskalavimo, prieš tai JAV pareiškus, kad Maskva ieško dingsties įsiveržti.

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba neminėjo sužeistųjų, bet pasmerkė įtariamą apšaudymą. „Mes raginame visus partnerius skubiai pasmerkti šį šiurkštų Rusijos įvykdytą Minsko susitarimų pažeidimą esant ir taip įtemptai saugumo situacijai“, – sakė jis, turėdamas omenyje 2014 m. tarptautinį susitarimą, kuris turėjo sustabdyti karą.

Tuo tarpu Rusijos naujienų agentūros pranešė, kad separatistų pajėgos Luhanske tvirtina, jog kovas eskalavo Ukraina. „Per pastarąsias 24 valandas padėtis prie kontaktinės linijos labai paaštrėjo, – sakė Liaudies milicijos vadinamojoje Luhansko respublikoje vadovas Janas Leščenka. – Priešas, tiesioginiu Kijevo karinės-politinės vadovybės nurodymu, bando eskaluoti konfliktą“.

Ukraina ir Vakarų sąjungininkės teigia, kad Rusija prie Ukrainos sienų dislokavo didžiules potencialaus įsiveržimo pajėgas. JAV žvalgyba kaltina Maskvą siekiant suklastotu žiaurumu sukurti dingstį puolimui. NATO teigimu, pasienyje sutelkta daugiau nei 100 tūkst. Rusijos pajėgų, tačiau Maskva tvirtina ieškanti diplomatinio kelio, kad išspręstų savo saugumo problemas ir sumažintų Vakarų įtaką Rytų Europoje.

Šaltinis: lrytas.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
Reklama
error: Alert: Content is protected !!