Kremlius reikalauja, kad Suomija jai grąžintų areštuotas meno vertybes

Naujienos

Maskva ketvirtadienį pareiškė, jog tikisi, kad Suomija skubiai Rusijai grąžins vertingų meno kūrinių siuntas, kurias areštavo Suomijos muitinė, taikydama Vakarų įvestas sankcijas.

Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui vasario 24 dieną pasiuntus kariuomenę į Ukrainą, Europos Sąjunga įvedė Maskvai virtinę sankcijų, tarp jų draudimą parduoti, tiekti, perduoti Rusijai ar eksportuoti į ją prabangos prekes, įskaitant meno kūrinius.

Anksčiau ketvirtadienį Rusijos užsienio reikalų ministerija dėl meno kūrinių arešto iškvietė Suomijos ambasadorių Maskvoje Annti Helantera (Antį Helanterę).

„Pabrėžėme, kad to, kas vyksta, negalima pavadinti kitaip, kaip teisiniu neteisėtumu, – sakoma ministerijos pranešime. – Maskva tikisi skubaus Suomijos pareigūnų sprendimo dėl muziejinių vertybių grąžinimo Rusijai.“

Suomijos muitininkai praėjusį savaitgalį areštavo tris vertingų meno kūrinių siuntas, kurios, kaip įtariama, buvo vežamos į Rusiją, pažeidžiant ES taikomas sankcijas.

Muitininkai meno kūrinius savaitgalį areštavo Valimos sienos perėjoje tarp Suomijos ir Rusijos.

Šie paveikslai, skulptūros ir senoviniai daiktai buvo Rusijos galerijų paskolinti muziejams Italijoje ir Japonijoje, o dabar grąžinami. Aukšto rango suomių muitinės pareigūnas Sami Rakshitas (Samis Rakšitas) patvirtino, kad kai kurie šių meno kūrinių yra iš Sankt Peterburgo Ermitažo muziejaus.

Vertybės ir toliau bus saugomos sandėlyje, kol paaiškės situacija arba bus panaikintos sankcijos, nurodė pareigūnai.

Siuntose yra „darbų, kurių negalima įvertinti, jie – neįkainojami“, anksčiau spaudos konferencijoje sakė muitinės tarnybos direktorius Hannu Sinkkonenas (Hanus Sinkonenas). Tačiau jis nurodė, kad draudimo tikslu meno kūriniai buvo įvertinti didesne nei 42 mln. eurų suma.

ES įvedus griežtų sankcijų Rusijai dėl jos invazijos į Ukrainą, Suomijos muitininkai taip pat uždraudė 21 prabangiai jachtai išplaukti iš šalies vandenų, kol agentai aiškinasi, ar jos priklauso į sankcijų sąrašus įtrauktiems asmenims.

Kol kas areštuota viena jachta, suomių žiniasklaidai sakė pareigūnai.

 

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!