Kremlius skelbia naujas sankcijas Borisui Johnsonui ir visiems kitiems JK ministrams

Naujienos

Rusija paskelbė naujas sankcijas Jungtinės Karalystės (JK) premjerui Borisui Johnsonui ir kitiems šalies ministrams, skelbia BBC.

Kremlius teigia, kad B. Johnsonas ir kiti JK ministrai negalės patekti į Rusiją, kadangi britų premjeras kartu su kitais diplomatais išlaiko priešišką poziciją Rusijos atžvilgiu palaikydamas Ukrainą.

Sankcijos taip pat bus taikomos JK Užsienio reikalų sekretorei Liz Truss, gynybos sekretoriui Benui Wallace’ui ir 10 kitų Didžiosios Britanijos vyriausybės narių.

Žiniasklaida: Rusija įspėja JAV dėl karinės pagalbos Ukrainai „nenuspėjamų pasekmių“

Rusija oficialiai pasiskundė Jungtinėms Valstijoms dėl jų karinės pagalbos Ukrainai ir įspėjo dėl „nenuspėjamų pasekmių“, jei bus tiekiama pažangi ginkluotė, pranešė amerikiečių žiniasklaida.

Šios savaitės diplomatinėje notoje Maskva įspėjo JAV ir NATO nesiųsti Kyjivui „opiausių“ ginklų ir sakė, kad tai „kursto“ situaciją ir gali turėti „nenuspėjamų pasekmių“, rašė laikraštis „The Washington Post“.

Įspėjimas buvo pareikštas tą pačią savaitę, kai JAV prezidentas Joe Bidenas pažadėjo naują 800 mln. dolerių (735,4 mln. eurų) vertės karinės pagalbos Ukrainai paketą, apimantį sraigtasparnius, haubicas ir šarvuočius.

„Rusai mums privačių pokalbių metu sako kaip tik tai, ką mes sakome pasauliui viešai: kad didžiulė pagalba, kurią teikiame partneriams ukrainiečiams, yra nepaprastai veiksminga“, – laikraščiui sakė JAV administracijos aukšto rango pareigūnas, anonimiškai kalbėjęs apie minėtą notą.

Valstybės departamentas atsisakė komentuoti pranešimus apie oficialią notą.

„Nepatvirtinsime jokio privataus diplomatinio susirašinėjimo“, – sakė departamento atstovas.

„Galime patvirtinti, kad drauge su sąjungininkais ir partneriais teikiame Ukrainai milijardų dolerių vertės saugumo pagalbą ir ją mūsų partneriai ukrainiečiai nepaprastai veiksmingai naudoja gindami savo šalį nuo neišprovokuotos Rusijos agresijos ir šiurpių smurto aktų“, – pridūrė atstovas.

Laikraštis „The New York Times“ remdamasis JAV pareigūnais rašė, kad nota buvo atsiųsta normaliais kanalais, kad jos nepasirašė jokie Rusijos aukšto rango pareigūnai.

Oficialus susirašinėjimas rodo, kad Rusija yra susirūpinusi JAV teikiama materialine parama Ukrainai, televizijai CNN sakė anoniminis JAV pareigūnas.

CNN taip pat pranešė, jog vieno apie dokumentą informuoto šaltinio teigimu, skundas gali reikšti, kad tęsiantis invazijai Ukrainoje Maskva rengiasi užimti agresyvesnę poziciją JAV ir NATO atžvilgiu.

J. Bidenas trečiadienį telefonu kalbėdamasis su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu informavo jį apie naująjį pagalbos ginklais paketą, Rusijai nukreipus savo karines pastangas į Rytų Ukrainą.

„Rusijai ruošiantis suintensyvinti puolimą Donbaso regione Jungtinės Valstijos toliau aprūpins Ukrainą pajėgumais apsiginti“, – sakė J. Bidenas.

„Šį naują pagalbos paketą sudarys daugelis itin veiksmingų ginkluotės sistemų, kurių jau esame parūpinę, ir nauji pajėgumai, tinkami platesniam puolimui, kurį, kaip prognozuojame, Rusija surengs Rytų Ukrainoje“, – pridūrė jis.

V. Zelenskis savo ruožtu per „Twitter“ parašė, kad jis kartu su V. Bidenu aptarė „papildomą gynybos ir galimą makrofinansinės pagalbos paketą“.

Į naują pagalbos paketą įtraukta sunkesnės technikos, kurią Vašingtonas iš pradžių vengė tiekti Kyjivui, baimindamasis eskaluoti konfliktą su branduoline galybe Rusija.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!