L.Kasčiūnas teigia, kad Eduardu Vaitkumi galėjo pasinaudoti: „Duomenų yra“

Naujienos

Prorusiškojo Eduardo Vaitkaus surinkti daugiau nei 100 tūkstančių balsų privertė sunerimti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) narius. Jie tarsis, ką daryti, svarsto kreiptis į valstybės saugumo departamentą, kad šis atliktų analizę, ar proputiniškos Eduardo Vaitkaus kalbos, o galbūt ir ryšiai, nepažeidė Lietuvos įstatymų. 

Daugiau apie tai – TV3 žiniose. 

Atvirai prorusiško kandidato Eduardo Vaitkaus surinkti balsai prezidento rinkimuose vis dar stebina dalį politikų, rezultatais nustebę ir didmiesčių gyventojai. Akivaizdžiai prokremliškas propagandos klišes kartojantis Vaitkus gavo daugiau nei 100 tūkstančių balsų. Šalčininkuose ir Visagine jis net laimėjo.

Seimo NSGK nariai planuoja tartis, ką daryti. Vienas iš galimų variantų – kreiptis į VSD, kad ši atliktų Vaitkaus teiginių analizę, vėliau galbūt paprašyti ir prokuratūros vertinimo.

„Mes vis tiek turėsime atsakyti į klausimą, kur yra tos ribos, kurių mes neleisime, kad būtų peržengtos“, – teigia NSGK narys Valdas Rakutis.

„Ar čia kažkoks išorinis veikimas, kuris buvo sukurtas produktas. Duomenų yra, kad juo gali būti naudojamasi“, – tikina krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas.

Atsisuka į Šalčininkų ir Visagino rajonus

Daugelio akys iš karto nukrypo į Rytų Lietuvą, kur gyvena kitų tautybių Lietuvos piliečiai. Vaitkus laimėjo Šalčininkuose ir Visagine, rinkęs po maždaug 40 procentų balsų.

Vilniaus rajone gavo 19, Švenčionyse 16 procentų balsų. Kai kurie politikai pradėjo svarstyti, ar tokie Vaitkaus rinkėjai lojalūs Lietuvai.

„Net negalima taip galvoti, nes antivalstybiškai prieš piliečius veikia pati valdžia“, – regionų gyventojus gina LLRA-KŠS narė Rita Tamašunienė.

Bet ar drausti tokiems veikėjams kandidatuoti į rimtus politinius postus – žmonių nuomonės skiriasi:

„Taigi mes demokratiška, laisva šalis. Kaip neleisi, visi gali. Tai jau bus cenzūra, tai artėsime prie Rusijos, prie Baltarusijos, jeigu neleisime.“

„Mes tai nedraugaujame su Rusija. Ji mus atsiprašant, engia po biškį. Tai mums jau nepakeliui.“

Šimonytė sako, kad atskiro dėmesio tautinių mažumų regionams nereikia, nes prorusiškai nusiteikusių yra visoje Lietuvoje.

„Su visa Lietuva reikia daryti tą patį, Lietuva turi toliau keliauti pažangos keliu, spręsti savo kasdienines problemas, gerinti infrastruktūrą, gerinti viešųjų paslaugų kokybę. Ir tą reikia daryti visur – ne tik Rytų Lietuvoje“, – teigia Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Vis tik rytų Lietuvoje, ypač Šalčininkų ir Vilniaus regionuose iki šiol itin populiari Tomaszewskio vadovaujama lenkų rinkimų akcija, nors jos lyderių ir paties Tomaszewskio pažiūros ne kartą yra sukėlusios klausimų visuomenėje dėl galimo prorusiškumo.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt