Landsbergį stebina pasaulio požiūrio skirtumai į rusų rengiamas žudynes Ukrainoje: pasirodo, Ukrainos vaikus žudyti galima, o NATO – ne

Kitos Naujienos

„YouTube“ kanale „Svečiuose pas Gordoną“ paskelbtas interviu su Lietuvos konservatorių patriarchu, Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininku Vytautu Landsbergiu. Pagrindinė interviu tema – Rusijos invazija į Ukrainą.

Duodamas interviu internetinio leidinio „Gordon“ įkūrėjui Dmitrijui Gordonui, V. Landsbergis kalbėjo apie rusų fašizmą, rusų karių nusikaltimus Ukrainoje, Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną ir apie tai, ar Lietuva bijo Rusijos puolimo, svarstė apie karo pabaigą ir Rusijos ateitį. „Nėra geresnio vaisto, kaip užmušti su peiliu rankoje bėgančią žiurkę Putiną“, – sako V. Landsbergis.

Paklaustas, ką pasakytų pasaulio bendruomenei, jei būtų Lietuvos vadovas, V. Landsbergis atsakė, kad ragintų elgtis nuosekliai.

„Turime sau atsakyti, ar mums priimtina, kad šalies vadovybė, kuri yra ne visiškai sveiko proto, bet labai karinga, užpuola ir naikina, sugriauna ištisus miestus. Tai juk genocidas, nors to vis dar nevadina genocidu, bet kodėl? Kodėl nevadinti daiktų savais vardais? Todėl aš siūlau vadinti daiktus savais vardais: žudikus – žudikais, kanibalus – kanibalais, tokios organizacijos kaip Jungtinės Tautos skirtos ne kanibalams. Kodėl kanibalai ten sėdi?“ – klausia V. Landsbergis.

„Jau ketvirtajame dešimtmetyje matėme tokį požiūrį į žmogų, tą sisteminį „nulinį“ požiūrį – žmogus yra nulis ir ši filosofija tebeklesti. Žmonės yra niekas, o teritorija, valdžia, ambicijos labai svarbu“, – kalbėjo V. Landsbergis.

Jis pažymėjo, kad apskritai buvo suvokiama, jog įsiveržimas į Ukrainą yra vienas iš variantų, kurio link juda V. Putinas, tačiau visas likęs pasaulis, kaip ir Lietuva, tikėjo sveiko proto likučiais ne tik lyderio galvoje, bet ir jo aplinkoje. „Buvo viltis, kad ir ten dar turėtų būti daugiau ar mažiau sąmoningų žmonių, bet turbūt jie negalėjo jo sustabdyti arba bijojo nepaklusti“, – sakė V. Landsbergis.

Plataus masto ginkluotos Rusijos Federacijos agresijos Ukrainoje metu žuvo 161 vaikas, 264 buvo sužeisti, savo „Telegram“ kanale pranešė Generalinė prokuratūra. Daugiausia vaikų nukentėjo Donecko (78) ir Kyjivo (75) srityse.

„Mums skauda dėl kiekvieno nužudyto žmogaus ir vaiko. Nesuprantu, kodėl pasaulis į tai taip savotiškai žiūri. Pasirodo, Ukrainos vaikus žudyti galima, o NATO vaikų – ne, už juos gali stoti didžiulės jėgos. Ukrainos vaikų diskriminacija man nėra iki galo suprantama, galbūt jų praktiškai neįmanoma apsaugoti, bet iš anksto deklaruoti, kad jų nesaugosime, yra klaida“, – interviu sakė profesorius.

Jis pabrėžė, kad pasaulis turi suvokti savo moralinius įsipareigojimus Ukrainai.

„Iš pradžių bijojo, kad beprotis nepradėtų svaidytis (branduolinėmis – red.) bombomis, o dabar tiesiog pratinasi prie tokios situacijos. Ir šis V. Putino šantažas nebėra toks visaapimantis. Ten šalia jo yra ir kiti atsakingi žmonės. Ne tik jis spaudžia mygtuką, yra visa sistema. Sugalvojome pasiūlymą visam pasauliui paskelbti, kad tai neįgalus žmogus, kad jis neatsako už sprendimus, nuo kurių priklauso daugybės žmonių gyvybė, ir kad jo įsakymai neturėtų būti vykdomi. Generolai, kurie vykdys jo įsakymus, negalės pasislėpti už šių įsakymų, visa atsakomybė teks jiems, kaip kad teko Hitlerio generolams“, – kalbėjo V. Landsbergis.

Lietuvos konservatorių patriarchas taip pat pabrėžė netikintis Ukrainos pralaimėjimu.

„Kaip galima nugalėti tą, kuris nepasiduoda; jį galima tik nužudyti ir jis tai šiuo metu daro. Tai savotiška šliaužianti žmogžudystė – šliaužiantis ukrainiečių, Ukrainos valstybės genocidas, bet vargu ar jis tai pajėgs. Jo jėgos, mano nuomone, taip pat senka. (…)

Manau, kad V. Putinas yra labai nelaimingas, labai vienišas. Jam labai skaudu, todėl jis keršija pasauliui. Net į galvą atėjo palyginimas su tokia Rytų Azijos liga kaip Amok, kai žmogus išeina iš proto ir laksto su peiliu – jis žudo visus, nes jam labai bloga, bet užuot nusižudęs ir palengvinęs situaciją visiems, jis žudo kitus, kol nenužudomas pats. Nėra geresnio vaisto, kaip užmušti su peiliu rankoje bėgančią žiurkę Putiną“, – sako V. Landsbergis.

Šaltinis: lrt.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!