Latvija beveik 4 tūkstančiams rusų skirs 90 dienų palikti šalį

Naujienos

Latvijoje gyvenantys Rusijos piliečiai, kurie neišlaikė kalbos egzamino ir nepateikė prašymo dalyvauti integraciniame projekte, jau nuo kitos savaitės sulauks perspėjimų, kad turi palikti Latvijos Respubliką per artimiausius tris mėnesius.

Anot Latvijos Migracijos ir pilietybės reikalų valdybos atstovės Mairos Rozės, viso tokių žmonių yra 3,6 tūkst. Jiems bus suteiktas 90 dienų laikotarpis, per kurį tokie asmenys privalės palikti šalį, rašoma „The Moscow Times“.

Latvijos TV3 kalbinta M. Rozė taip pat pažymėjo, kad kai kurie žmonės tikėjosi sulaukti palankaus jiems Konstitucinio Teismo sprendimo ir buvo įsitikinę, kad jiems nėra ko skubėti. „Jiems sakė: sėdėkit ramiai, viskas pavyks. Ir jie pralaimėjo, aišku, o dabar netenka leidimo gyventi (šalyje). Tie žmonės žmonės galės pabandyti gauti leidimą be išlygų – kaip bet kuris kitas Rusijos pilietis, o ne seniai Latvijoje gyvenantis asmuo“, – aiškino ji.

Estijos policija ir sienos apsaugos tarnybos jau paskelbė, kad „seks situaciją“ bei neleis „nė vieno iš tų 3,6 tūkst.“ Latvijoje gyvenančių Rusijos piliečių į šalies teritoriją.

Rugsėjo mėnuo buvo galutinis Rusijos piliečiams, kurie gyvena Latvijoje, kad įrodytų savo latvių kalbos žinias. Šią savaitę Latvijos Seimas priėmė sprendimą pratęsti terminą ir suteikti 2 metų pereinamąjį laikotarpį tiems, kurie bandė išlaikyti kalbos egzaminą, tačiau nesėkmingai.

Iš Latvijoje gyvenančių 25 tūkst. Rusijos piliečių, kuriems dabar reikia įrodyti savo „latviškumą“, 14 tūkst. jau pateikė dokumentus gauti nuolatinio Latvijos gyventojo statusą. Dar tūkstantis pateikė prašymus gauti laikinai gyventi šalyje, nes nebuvo informuoti apie pratęstą egzamino laikymo terminą. 6,7 tūkst. pateikė prašymą perlaikyti egzaminą.

Latvijos Seimas neseniai įtvirtino lengvatas Imigraciniame įstatyme Rusijos piliečiams, kurie neišlaikė kalbos egzamino – jiems buvo suteikta galimybė po 2 metų jį pakartoti. Tokie asmenys gaus laikiną leidimą gyventi šalyje ir toliau sulauks socialinių garantijų tuo laikotarpiu. Rusijos piliečiams, kurie gyvena Latvijoje ir kuriems jau yra suėję 75-eri, yra atleisti nuo prievolės laikyti kalbos egzaminą.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!