Latvija nežaidžia ir griežta tvarka atims pilietybę iš Rusijos karo rėmėjų: „Tokiems žmonėms iš principo ne vieta Europoje“

Naujienos

Latvijos parlamentarai nustatė bausmes Rusijos karo Ukrainoje rėmėjams – žada iš jų už bet kokią finansinę, materialinę, technologinę ar propagandinę paramą ten vykdomam genocidui atimti Latvijos pilietybę. Taip latviai esą saugo demokratines šalies ir Europos Sąjungos vertybes.

Be to, Latvijoje nebebus galima laisvai mosuoti ir Putino agresijos simboliais jau tapusiomis „Z“ ir „V“ raidėmis. Už tai gyventojai gali užsitraukti kelių šimtų eurų baudą.

Kol rusų okupantų bombos toliau skrenda į Ukrainą, griauna ukrainiečių namus, miestus ir gyvenimus, Latvija ruošiasi bausti visus, kurie šiuos veiksmus palaiko. Šalies parlamentarai nusprendė su visais, kurie remia okupantų daromus karo nusikaltimus bei ten vykdomą genocidą, tvarkytis griežtai – atims Latvijos pilietybę. Esą tai būtina norint apsaugoti šalies ir visos Europos Sąjungos demokratines vertybes.

„Tokie pakeitimai būtini, nes Latvijos pilietybė yra ne tik Latvijos, bet ir suteikia teisę keliauti visoje Europos Sąjungoje. Ir tokie veiksmai, kaip karo nusikaltimų rėmimas ar vykdymas, visiškai prieštarauja Europos demokratinėms vertybėms. O tokiems žmonėms iš principo ne vieta Europoje“, – teigia Seimo gynybos komisijos vadovas Juris Rancans.

Vaizdai iš Ukrainos – puikus pavyzdys, už kokių veiksmų rėmimą teks atsakyti Latvijos piliečiams. Įstatymo pataisa numato, kad bus baudžiama už bet kokią paramą valstybei ar asmenims, vykdantiems karo nusikaltimus, genocidą, nusikaltimus prieš taiką, žmogiškumą ir besitaikantiems į demokratinių valstybių nepriklausomybę.

O į paramą patenka finansinė, materialinė, propagandinė, technologinė ir kitokia pagalba. Tiesa, aišku ir pirmasis Latvijos taikinys – sankcijų supančiotas oligarchas, gerai žinomas dėl artimų ryšių su Vladimiru Putinu, Piotras Avenas.

Sprendimą, ar iš oligarcho atimti pilietybę, priims Latvijos Pilietybės ir migracijos reikalų tarnyba, remdamasi saugumo institucijų informacija. Jo Avenas negalėtų apskųsti. Tikėtina, kad pilietybė iš jo išties bus atimta – Latvija jau kuris laikas ieškojo sprendimų, kaip tai būtų galima padaryti.

Be to, jis iki šiol nepasmerkė karo Ukrainoje ir išlieka artimas Putino sąjungininkas. Latvija dar praeitą mėnesį iš oligarcho atėmė ir valstybinį „Trijų žvaigždžių“ ordiną, kuris suteikiamas už nuopelnus šaliai.

Tiesa, parlamentas priėmė ir pataisas dėl „Z“ ir „V“ raidžių, siejamų su rusų okupantų karo nusikaltimais ir agresija, naudojimo. Simbolių nebus galima naudoti ir šlovinti įvairiuose renginiuose.

„Reikia ginti demokratinę valstybės santvarką ir apriboti tokias ideologines apraiškas, kurios laikomos grėsme Latvijos demokratinei teisinei sistemai ir saugumui“, – sako Seimo teisės komisijos vadovas Janis Butans.

Už simbolių naudojimą asmenys gali gauti baudą iki 350-ies eurų, įmonės – iki 2900 eurų. Parlamentarai kirto ir sovietmečio besiilgintiems piliečiams – asmenys negalės rengti piketų arčiau nei 200 metrų nuo sovietinę armiją šlovinančių paminklų.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!