Latvijos valdančioji koalicija pirmadienį pritarė 425 mln. eurų papildomai paramai gyventojams ir įmonėms energetikos krizės poveikiui sušvelninti.

Naujienos

Latvijos valdantieji pritarė 425 mln. eurų papildomai paramai gyventojams ir įmonėms

Po valdančiosios koalicijos tarybos posėdžio ekonomikos ministrė Ilzė Indriksonė paaiškino, jog sutarta papildomą paramą skirti tiek namų ūkiams, tiek ir juridiniams asmenims, įskaitant įmones ir bendrijas.

Pasak ministrės, 165 mln. eurų bus nukreipta papildomai namų ūkiams, o 260 mln. eurų – įmonėms ir kitiems juridiniams asmenims paremti.

I. Indriksonė pabrėžė, kad gyventojai turėtų nedvejodami kreiptis dėl paramos, susijusios su socialinėmis išmokomis.

Ekonomikos ministerija valdančiajai koalicijai pasiūlė palikti jau patvirtintą paramą išlaidoms elektros energijai, kainai neviršijant 150 eurų už megavatvalandę, kai valstybė kompensuos 50 proc. didesnės nei 68 eurų už MWh kainos, ir patvirtinti papildomą – dengimą 90 proc. kainos dalies, kuri viršys 150 eurų už MWh.

Nustatoma gamtinių dujų kainos viršutinė riba namų ūkiams, jomis šildantiems būstą – 107,34 euro už MWh. Valstybė padengs tiekėjams šią ribą viršijančią sumą.

Be to, numatyta fiksuoti tarifą namų ūkių sunaudojamos elektros energijos pirmam 100 kilovatvalandžių, neviršijant 180 eurų už MWh, o likusią dalį iki realios kainos kompensuotų valstybė. Įmonėms valstybė dengs 50 proc. elektros energijos kainos dalies, viršijančios 160 eurų už MWh.

Šaltinis: bns.lt

 

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis
Reklama
error: Alert: Content is protected !!