Laurynas Kasčiūnas apie galimybes tapti KAM ministru: jeigu mane pakvies, aš pasiruošęs

Naujienos

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas šeštadienį pareiškė, kad yra pasiruošęs eiti krašto apsaugos ministro pareigas, atsistatydinant dabartiniam ministrui Arvydui Anušauskui.

„Jeigu mane pakvies, aš pasiruošęs“, – žurnalistams Vilniuje sakė L. Kasčiūnas.

A. Anušauskas penktadienį premjerei Ingridai Šimonytei įteikė atsistatydinimo pareiškimą, o šeštadienį po susitikimo su prezidentu pareiškė, jog ministrė pirmininkė jam pasiūlė pasikeisti pareigomis su vieno Seimo komiteto pirmininku.

Nors ministras konkretaus žmogaus neįvardijo, politikai svarsto, jog omenyje turimas L. Kasčiūnas.

Pats L. Kasčiūnas tvirtino su niekuo nesutaręs dėl tapimo ministru.

„Tikrai planavau dar pirmadienį eiti ir eisiu į darbą, padaręs 15 atsispaudimų, į NSGK pirmininko kabinetą“, – sakė parlamentaras.

Jis tvirtino su premjere Ingrida Šimonyte šio klausimo neaptaręs ir teigė lauksiantis jos pasiūlymo.

„Noriu tik pasakyti, kad jeigu manęs reikia, aš ateisiu su energija. Ateisiu su energija, ateisiu su plačia visuotinės gynybos vizija. Su vizija, kuri leistų žmogui, kuris nori prisidėti prie Lietuvos gynybos, rasti vietą Lietuvos gynybos architektūroje“, – kalbėjo L. Kasčiūnas.

„Tai yra mano esminis tikslas. Mes turime ugdyti valią priešintis, mes turime įtraukti mūsų visuomenę į gynybos planus, nes tiktai visuotinės gynybos principas, praktinė jo realizacija leis sukurti tokią valstybę, tokią jėgą, lietuvišką dygliuotą ežį, kuri net daug stipresnei rusiškai meškai praryti būtų nepatogu ir ji to nenorėtų daryti“, – pridūrė jis.

G. Nausėda sako, kad L. Kasčiūnas yra „vienas iš kandidatų“ į KAM vadovus

Atsistatydinant krašto apsaugos ministrui Arvydui Anušauskui, prezidentas Gitanas Nausėda sako, jog Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas yra tik „vienas iš kandidatų“ jį pakeisti.

„Tai yra vienas iš kandidatų, ne vienintelis“, – žurnalistams Kaune sakė G. Nausėda.

„Visi galimi kandidatai turi būti vertinami per prizmę sklandaus Krašto apsaugos ministerijos ir visos sistemos darbo, todėl pagal šitus kriterijus ir vertinsiu kandidatus“, – kalbėjo jis.

Kitų kandidatų prezidentas neįvardijo.

A. Anušauskas penktadienį premjerei Ingridai Šimonytei įteikė atsistatydinimo pareiškimą, o šeštadienį po susitikimo su prezidentu pareiškė, jog ministrė pirmininkė jam pasiūlė pasikeisti pareigomis su vieno Seimo komiteto pirmininku.

Premjerė su prezidentu susitiks pirmadienį.

„Šachmatų terminais kalbant, rokiruotė įmanoma tik tada, kai tarp karaliaus ir bokšto nėra figūrų. Šiuo atveju ne Vyriausybės vadovė sprendžia, ar ponas Anušauskas gali tapti NSGK pirmininku, ar ne, tai yra Seimo sprendimas“, – kalbėjo G. Nausėda.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt