Laurynas Kasčiūnas: kiekvienas mūsų pilietis turi žinoti savo vaidmenį karinės invazijos atveju

Naujienos

Kiekvienas pilietis turi daugiau mažiau žinoti savo vaidmenį galimos karinės invazijos atveju, sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vadovas Laurynas Kasčiūnas.

„Mes vadovaujamės visuotinės gynybos principu, kad ginasi ne tik mūsų kariuomenė, bet ir tauta, kiekvienas pilietis. Kiekvienas pilietis turi daugiau mažiau žinoti savo vaidmenį galimos karinės invazijos atveju, ir čia mes išeiname į pilietinį pasipriešinimą, karinį ir ne kartinį“, – trečiadienį interviu „Žinių radijui“ sakė L. Kasčiūnas.

Seimo komiteto vadovas sakė, kad visuotinės gynybos principas bus vienas kertinių elementų partijų rengiamame susitarime dėl nacionalinio saugumo ir gynybos.

„Valia gintis yra esminis variklis mūsų viso nacionalinio saugumo ir gynybos sistemos. Aš tikrai labai džiaugiuosi, kad valia priešintis yra auganti ir tikrai nėra momentinė. Mūsų kaip valstybės uždavinys yra visa tai dabar įveiklinti. Nacionalinio saugumo ir gynybos susitarimas tarp partijų yra tuo išskirtinis, kad jis siūlo konceptualiai pažiūrėti į gynybą ir saugumą“, – kalbėjo NSGK pirmininkas.

Naujienų portalo „15min“ pirmadienį paskelbta „Norstat LT“ kovo viduryje atlikta visuomenės apklausa rodo, kad 52 proc. Lietuvos gyventojų jungtųsi prie ginkluotos valstybės gynybos, jei šalį užpultų Rusija, o tarp karo prievolininkų – vyrų nuo 18 iki 55 metų amžiaus – šis rodiklis siekia 70 proc. 27 proc. apklaustųjų teigė, kad dalyvautų neginkluotame pasipriešinime – 39 proc. moterų ir 14 proc. vyrų.

Politinės partijos šiuo metu rengia nacionalinį susitarimą dėl gynybos ir saugumo. Darbo grupei vadovaujantis NSGK vadovas L. Kasčiūnas yra sakęs, kad dokumentą planuojama pabaigti balandžio antroje pusėje.

Šaltinis: alfa.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!