Laurynas Kasčiūnas Kyjive esantis: „Čia šiandien ir sprendžiasi Europos likimas“

Ukraina ??

Lietuvos Seimo narių delegacija lankosi Kyjive, kur susitiko su Ukrainos Aukščiausios Rados pirmininku Ruslanu Stefančuku ir sostinės meru Vitalijumi Klyčko. Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas sako, kad Kyjivas yra pasiruošę kantriai gintis prieš Rusijos okupantus, tačiau jiems reikalinga Vakarų pagalba.

Pokalbis su L. Kasčiūnu – TV3 žinių „Dienos komentare“.

Pone Kasčiūnai, šiuo metu jūs esate Ukrainoje, ir, jei teisingai suprantu, toli gražu ne vakarų Ukrainoje?

Taip, šiandien mes esame Kyjive. Kaip tik judame po Kyjivo gatves, matome subombarduotas vietas. Ką tik turėjome du labai svarbius susitikimus su Aukščiausios Rados pirmininku ir su turbūt pagrindiniu Kyjivo miestu gynėju, miesto meru Vitalijumi Klyčko, kuris perduoda Lietuvai linkėjimus.

Ukrainiečiai nuolat prašo padėti jiems uždengti Ukrainos dangų. Ar girdėjote ir šįkart šį prašymą, ar juos tenkina sąjungininkų pagalba ginklais?

Net ir su ponu Klyčko kalbant, jis sakė, kad jie patys apsigins, tik duokit įrankius tai padaryti. Kai kalbame apie vadinamąją neskraidymo zoną, jis supranta, kad to NATO šalys nepadarys. Bet jeigu duotume ukrainiečiams įrankius, tinkamą ginkluotę, lėktuvus, jie galėtų tai padaryti patys.

Bet kuriuo atveju, net ir oro erdvėje, nors ten Rusija ruošiasi totaliai dominuoti, ji vyrauja, bet neturi totalaus dominavimo, bet ukrainiečiai randa būdų, kaip stabdyti jų atakas. Be jokios abejonės, Kyjivo meras yra pasiruošęs kantriai gintis. Jis tikisi, kad strateginė kantrybė išsekins Rusijos resursus, o sankcijos, kurios jau įgyvendintos ir dar gali griežtėti, taip susilpnins Rusijos Federaciją, kad ši nebegalės skirti pakankamai resursų savo kariuomenės stiprinimui.

Gali būti, kad šitas Mordoras grius ir įklimps būtent Ukrainoje. Visai vakarų Europai pirmiausia reikia suvokti, kad čia šiandien ir sprendžiasi Europos likimas. Mes negalime tik stovėti ir žiūrėti, negalime tik gražiai ir stipriai kalbėti, mes negalime tik simboliškai duoti ginkluotės, mes turime taip padėti ukrainiečiams, kad jie turėtų įrankius įveikti ar bent jau sustabdyti šitą stepių vilkolakį.

Ar ukrainiečiai jau gauna tų įrankių, kuriuos jiems žadėjo Vakarų šalys, ir pirmiausia JAV? Aš kalbu apie priešraketines lėktuvines sistemas – ar gauna jau tokių sistemų, ar vis dar tenka apsiriboti stingeriais?

Aš nesakysiu apie atskiras sistemas, nes dabar Vakaruose neįprasta kalbėti įvardinant konkrečias ginkluotes, bet galiu pasakyti, kad Ukrainos kariuomenė tampa vis išmanesnė. Be abejo, tai tik pradžia – reikia daugiau.

Visą pokalbį žiūrėkite straipsnio pradžioje.

Šaltinis: tv3.lt

 

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!