Lazdijų rajono mokyklos valgykloje pietūs – iki 1,5 euro, vaikai valgo noriai: „Net kartoja, prašo dar“

Naujienos

Sriuba vos 10 euro centų, kiaulienos išpjovos troškinys nekainuoja nė euro, žemaičių blynai – vos 90 centų. Tad sotūs pietūs neatsieis nė pusantro euro. Tokiu pigiu ir gardžiu maitinimu gali pasigirti Lazdijų rajono mokyklos.

Jose pakeista vaikų maitinimo tvarka ir pažvelgus į valgiaraštį sunkiai galima patikėti, kad tokios kainos Lietuvoje apskritai dar egzistuoja.

Tokiomis stulbinamai žemomis maisto kainomis pagarsėjo Lazdijų rajono, Šeštokų miestelio mokyklos valgykla. Jei tai būtų viešojo maitinimo įstaiga, sočiai papietauti keturių asmenų šeimai užtektų 5–6 eurų.

Rajono savivaldybė nuo šių mokslo metų pakeitė vaikų maitinimo tvarką. Iki šiol pietus darydavo samdyta įmonė. Dabar atnaujintoje virtuvėje sukasi Šeštokų mokykloje įdarbintos virėjos. Daržoves ir kitus produktus mokykla stengiasi pirkti iš vietos ūkininkų – kad jie būtų kuo šviežesni ir kokybiškesni.

„Kad daugiau vaikų valgo mokykloje – tą pastebėjome per pirmą savaitę. Šviežias, skanus maistas vaikams bei šiltas visą laiką. Su meile pagamintas“, – teigia mokyklos direktorė Alma Burbaitė.

Meniu negausus, tačiau tokių kainų jau niekur nepamatysi. Be žemaičių blynų, kurie kainuoja 97 centus, virėjos siūlo kiaulienos išpjovos troškinį su kruopomis. Jo kaina – 93 centai. Šviežių daržovių salotos – 35 euro centai. Sezoninės daržovės – paprikos, ridikėliai, pomidorai – 40 centų, sriuba dažniausiai nekainuoja daugiau 15 euro centų.

Vaikams kainos nelabai rūpi, užtat giria mokyklos virėjų triūsą – sako, kad skanu:

„Labai skanus maistas.“

„Kas tau čia skaniausia, ką esi valgęs? – Šnicelis.“

Mokyklos virėjos neslepia – įtikti vaikams nelengva, tad tenka pasukti galvą, kad maistas būtų kuo gardesnis ir kuo mažiau reiktų išmesti į šiukšlinę.

„Tikrai tenka, reikia daug pasukti. – Ar vaikai noriai valgo? – Labai, labai noriai valgo daržoves ir vaisius, net kartoja, prašo dar. Pamėgo ir paprikas bei visas kitas daržoves“, – sako virtuvės vedėja Virginija Baigienė.

Dar praėjusiais metais pietūs Šeštokų mokykloje dvigubai brangiau. Lazdijų savivaldybės vicemeras Dalius Mockevičius sako, kad neįvyko joks stebuklas – Dzūkijoje maisto produktai brango kaip ir visoje Lietuvoje. Tarkime, dienos pietūs Lazdijų miestelio kavinėje kainuoja 7–8 eurus. Mokyklose buvo pakeista maitinimo finansavimo tvarka.

„Maisto produktai įskaičiuoti, antkainis įskaičiuotas ir viskas. Neįeina darbuotojų atlyginimai į tą kainą, neįeina komunalinės paslaugos. Tai yra iš kitų eilučių išlaidos. Savivaldybė prisiima kai kuriuos finansinius įsipareigojimus, bet reikia suprasti, kad kokybiškas, sveikas maistas ir negali būti labai pigus, jis yra brangesnis, tai šitoje vietoje vaikų sveikatos sąskaita savivaldybė tikrai netaupo“, – sako D. Mockevičius.

Taip vaikai maitinami jau trijose Lazdijų rajono mokyklose. Rajono valdžia planuoja tą patį padaryti ir kitose ugdymo įstaigose.

Daugiau detalių ieškokite TV3 žinių reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!