Lengvas būdas išlaikyti sveikus dantis iki senatvės

Lengvas būdas išlaikyti sveikus dantis iki senatvės Žmonės

Aliejinis burnos skalavimo skystis buvo žinomas daugiau nei tris tūkstančius metų. Indijos išminčiai sukūrė taisyklių rinkinį, kad kūnas ir protas būtų sveiki. Pagrindinis sistemos principas yra padaryta išvada, kad tinkamai subalansuotas kūnas sugeba pats pasveikti.

Rytų praktikoje didelis vaidmuo skiriamas burnos skalavimui augaliniu aliejumi. Jis jau seniai naudojamas karieso profilaktikai ir gydymui, nemalonių stemplės kvapų šalinimui, dantenų stiprinimui ir dantenų kraujavimo šalinimui.

Skalavimo aliejumi privalumai

Aliejaus absorbcija burnoje turi teigiamą poveikį visos burnos ertmės sveikatai. Su jo pagalba atliekamas mechaninis dantų valymas ir išvalomos miniatiūrinės ertmės, kurios nėra išvalomos įprastais dantų šepetėliais. Rytuose sezamo ir saulėgrąžų aliejai buvo naudojami rezorbcijai. Be to, šalto spaudimo kokosų aliejus yra taip pat labai naudingas.


Mikroskopiniai organizmai yra pagrindinė dantų emalio sunaikinimo ir nemalonaus kvapo atsiradimo priežastis. Šiose bakterijose riebaluose tirpių membranų buvimas leidžia jas greitai suardyti, veikiant skalavimu aliejumi. Tai patvirtina tyrimų rezultatai, kuriuose buvo tiriamas aliejų poveikis bakterijoms.

Sezamo ir saulėgrąžų aliejai slopina mikroorganizmų veiklą, o kokosų aliejus slopina streptokokines bakterijas, kurios dalyvauja formuojantis apnašoms ir provokuoja dantų emalio ertmes. Be to, kokoso aliejus blokuoja burnos ertmėje esančias mieles, kurios prisideda prie pienligės, o tai dažnai paveikia kūdikius ir jų motinas.

Kaip skalauti burną aliejumi

Norėdami naudoti aliejų, paimkite vieną šaukštą augalinio aliejaus, jis gali būti skystas arba kietas, jei tai kokosų aliejus, tačiau jis greitai tirpsta šiltoje aplinkoje. Burnoje esantį aliejų reikia judinti išilgai burnos, praleisti per dantis, naudojant pilvo raumenis. Šie judesiai yra natūraliausi ir dažniausiai nesukelia nepatogumų. Nespauskite per stipriai žandikaulio, kad išvengtumėte nuovargio.


Aliejaus nuryti negalima, nes jame prisikaupia įvairių bakterijų. Proceso metu bakterijos ir seilių išskyros patenka į aliejaus mišinį, o po 15-20 minučių masė tampa klampi ir balkšvos spalvos. Jei labai norite, tada geriau išspjaukite seną aliejų ir vėl kartoti procedūrą.

Panaudotą aliejų geriau išspjauti į šiukšliadėžę, nes masė bus riebi ir gali užkimšti nuotekų vamzdžius. Netrukus skalavimas aliejumi taps sveiku įpročiu kaip ir dantų valymas ar veido prausimas ryte.

 

Po šios procedūros galite praskalauti burną sodos tirpalu, taip dar labiau sumažinsite bakterijų atsiradimą burnoje. Bakterijos dauginasi rūgštinėje aplinkoje, todėl praskalavus burną silpnu sodos tirpalu, sumažės rūgštingumas ir sulėtės naujų bakterijų atsiradimas.


Kodėl šiuolaikinės dantų pastos kenkia sveikatai?

Fluoras visada buvo laikomas labai naudingu dantų profilaktikai ir gydymui. Jo buvo dedama į vandens sistemas, dantų pastą. Tačiau pastaruoju metu daugelis gydytojų abejoja ​​fluoro apsauginėmis savybėmis. Fluoro dantų pasta gali būti veiksminga apsaugant audinius, esančius po dantų emaliu. Bet tai gali būti pavojinga, nes valydami dantis, ypač vaikai, dažnai praryja dalį dantų pastos.

 


Dažnai šis kiekis viršija fluoro kiekį, kurį galima gauti iš visų kitų šaltinių. Fluoras yra cheminis elementas, kuris laikui bėgant kaupiasi organizme ir sukelia įvairius sutrikimus, ypač endokrininėje ir nervų sistemoje. Todėl nerekomenduojama vaikams naudoti dantų pastos, kurioje yra fluoro.

Kaip dantų būklė veikia visą kūną?

Ligas sukeliantys mikrobai į organizmą patenka per burnos ertmę. Šiuolaikiniai tyrimai parodė, kad infekcija burnoje yra susijusi su cukrinio diabeto išsivystymu, širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis ir patologiniu nėštumu. Dantų ir dantenų ligos padidina senatvinės demencijos riziką. Tie žmonės, kurie nenešiojo dantų protezų, greičiau sensta nei tie, kurie juos nešioja visą laiką.

Periodonto liga yra lėtinis uždegiminis procesas, turintis įtakos ne tik burnos ertmės būklei. Medicinos specialistai nustatė modelį: periodonto profilaktika žymiai sumažina insulino poreikį sergant cukriniu diabetu. Be to, taip pat pastebėtas periodonto ligų ir lėtinių inkstų bei urogenitalinės sistemos ligų ryšys. Nustatyta, kad tiems pacientams, kuriems buvo diagnozuota dantenų liga, inkstų liga buvo aptinkama keturis kartus dažniau nei tiems, kurie turėjo sveikas dantenas.

Keletas burnos sveikatos palaikymo patarimų

Sveikatos ir sveikatingumo požiūriu būtina tinkamai prižiūrėti burną. Be to, labai svarbu:

  • naudokite dantų pastą, kurioje yra natūralių ingredientų – kokosų aliejus, soda ir eteriniai aliejai
  • sumažinkite angliavandenių kiekį, kad sumažintumėte insulino kiekį
  • venkite rafinuotų maisto produktų ir grūdų, kurie buvo perdirbti aukštųjų technologijų srityje – šie produktai pradeda absorbuotis jau burnoje, pablogindami dantų būklę
  • kasdien naudokite kokybišką dantų šepetėlį ir dantų siūlą
  • kasdien naudokite burnos skalavimo skystį su augaliniu aliejumi
  • norėdami pagerinti savo dantų sveikatą ir gerą kūno savijautą – valgykite maistą, kuriame gausu vitaminų ir mineralų.
Reklama