Lenkai jau ruošiasi galimam karui, ar reikėtų sunerimti ir mums?

Naujienos

Lenkijos vyriausybė jau ruošiasi galimai Rusijos agresijai. Tai interviu televizijos kanalui „24 kanal” pareiškė Ukrainos ambasadorius Varšuvoje Andrijus Deščicia. O rusų propagandistai šiomis dienomis šaukė: „Pramušime koridorių į Kaliningradą…”

„Būgštaujama, kad Rusija gali užpulti Lenkiją. Lenkijos vyriausybė tam ruošiasi”, – sakė Ukrainos diplomatas.

Jis priminė, kad šalyje buvo priimtas Gynybos įstatymas, kuris sustiprins Lenkijos ginkluotąsias pajėgas.

„Bet Lenkijos vyriausybė supranta, verčiau padėti Ukrainai ir neleisti, kad Rusijos kariuomenė priartėtų prie Lenkijos sienos”, – pridūrė A.Deščicia.

Pasak ambasadoriaus, Rusija skleidžia dezinformaciją, esą Lenkija nori užimti Vakarų Ukrainą, bet tai neturi nieko bendra su tikrove.

„Tikrovė tokia – lenkai padeda Ukrainai, tiems, kurie atvyko į Lenkiją. Tai beprecedentė pagalba pastaraisiais metais. Karas parodė, kad Rusijos naratyvas apie ukrainiečių ir lenkų tautų nesantaiką neatitinka realybės”, – akcentavo diplomatas.

Kaip tik šiomis dienomis vėl garsiai reiškėsi aršus Kremliaus propagandistas Vladimiras Solovjovas, aiškinęs, jog būtina kuo skubiau pramušti Rusijos koridorių į Kaliningradą. Jeigu Rusija kažkokiu būdu įveiktų Ukrainą, tokie grasinimai reikštų, jog Lietuva ir Lenkija būtų kitos agresijos taikiniai – dauguma karo ekspertų sutinka, kad karas dviem frontais dabartinei Rusijai būtų nepakeliamas. Tačiau tie patys ekspertai dar neseniai sakė, kad ir invazija į Ukrainą neva yra „neįmanoma”…

Komentuoja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas Audrius BUTKEVIČIUS:

Suvalkų koridoriuje reikėtų pastatyti Juknevičienę iš vienos pusės ir Linkevičių – iš kitos, tuomet tiek rusai, tiek ir baltarusiai išsigąs ir niekuomet nepuls…

ELTA914191 Vilnius, 2018 m. sausio 10 d. (ELTA). Nepriklausomybės Akto signataras Audrius Butkevičius surengė spaudos konferenciją „Vėl išmesta KGB korta. Ko siekiama šiuo nešvariu ėjimu?”. rb 2018.01.10 16:48:29. Marius Morkevičius (ELTA)

Kalbant rimčiau, galimybė, kad anksčiau ar vėliau bus bandoma „pramušti koridorių” į Kaliningradą, žinoma, yra – niekas negali tokio scenarijaus atmesti. Šiuo metu, pakankamai patikimais duomenimis, apie 60 proc. Baltarusijos kariuomenės atsisako dalyvauti kare prieš Ukrainą, todėl A.Lukašenka turi didelių problemų. Tačiau jis yra gudrus, kad suprastų, jog dabar lįsti į konfliktą jam nereikėtų, nes šio karo laimėti praktiškai neįmanoma. Bet po viso to, kas jau yra įvykę, būtų be galo juokinga, jeigu koks nors „gudruolis” politologas pareikštų, jog taip neįvyks, nes jis taip galvoja… Tai būtų nesąmonė.

Šiandien yra ne politologų, o krizės menedžerių mąstymo laikas. O krizės menedžeris turi būti pasirengęs įvairioms galimybėms. Kitaip sakant, jeigu yra nepasiruošta išspręsti Suvalkų koridoriaus apsaugos klausimo, tai visus tuos 30 metų dėti pinigai į kariuomenės išlaikymą yra tiesiog pavogti iš Lietuvos žmonių. Ir už tai yra tiesiogiai atsakingi V.Putino agentai, iki šiol vadovavę Lietuvos gynybos sistemai ir palikę ją pliką, nepaisant, kad toks Butkevičius per 20 metų prarėkė gerklę, šaukdamas, kad šis klausimas turi būti kuo skubiausiai išspręstas…

Lygiai taip, kaip rusų tankai skęsta Ukrainos purvynuose ir gali judėti tik pagal geležinkelį ar keliais, skęs ir NATO technika, kuri teoriškai eitų mums į pagalbą Suvalkų koridoriumi. Todėl šita gauja, kuri 30 metų vadovauja Lietuvos gynybai, viską daro pagal V.Putino planą… Aš jau nekalbu apie tai, kad ta gauja visą laiką ignoravo būtinybę Lietuvai turėti modernią priešlėktuvinę ir priešraketinę gynybą.

Šaltinis: respublika.lt

 

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!