Lenkija kitais metais ketina nebeteikti paramos karo pabėgėliams iš Ukrainos

Naujienos

Lenkija nuo kitų metų planuoja mažinti karo pabėgėliams iš Ukrainos skiriamą paramą. Kitąmet nustos galioti tokia parama kaip pašalpos šeimoms, nemokamos mokyklos ir sveikatos priežiūra ir, pasak Vyriausybės, tikėtina, kad didžioji dalis jų nebebus pratęsiamos.

Apie tai interviu Lenkijos televizijos kanalui „Polsat“ pranešė šalies vyriausybės atstovas Piotras Mulleris. Pasak jo, parama pabėgėliams, įskaitant būtinų sąlygų gauti leidimą gyventi ar dirbti netaikymą, nemokamas mokyklas ir sveikatos priežiūrą, pašalpas šeimai, nebus tęsiama 2024 m.

„Šios išlygos tiesiog nustos galioti kitais metais. Manau, kad didžiąja dalimi jos nebus tęsiamos“, – interviu kalbėjo P. Mulleris.

Tuo metu Europos Komisija pasiūlė nuo Rusijos agresijos prieš Ukrainą bėgantiems ukrainiečiams pratęsti laikinąją apsaugą nuo 2024 m. kovo 4 d. iki 2025 m. kovo 3 d.

Laikinosios apsaugos direktyva ES įsigaliojo 2022 m. kovo 4 d. vieningu valstybių narių sprendimu ir buvo automatiškai pratęsta vieniems metams.

Komisija mano, kad laikinosios apsaugos priežastys išlieka, todėl laikinoji apsauga turėtų būti pratęsta kaip būtina reakcija į dabartinę nestabilią padėtį, kuri dar nėra palanki saugiam ir ilgalaikiam asmenų, kuriems suteikta laikina apsauga, grįžimui į savo šalį.

Dabar šiam pasiūlymui turi pritarti ES Taryba.

Europos Komisija jau anksčiau nurodė, kad yra pasirengusi imtis reikiamų priemonių, kad prireikus dar pratęstų Ukrainos pabėgėlių laikinosios apsaugos direktyvą iki 2025 m.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!