Liaudiškos priemonės parodontozės gydymas

Sveikata

Priėmus sprendimą išsigydyti parodontozę liaudies medicinos pagalba, pasistenkite pašalinti ją iššaukusias priežastis. Pagrindinė priežastis – nerūpestinga burnos gleivinės ir ten esančių organų priežiūra. Retai ir netinkamais priedais valomų dantų apnašos suakmenėja, o tai jau pradinis parodontozės židinys, nes apnašose ir dantų akmenyse puikiai apsigyvena didžiulė gausybė bakterijų, kurios tiesiog „suvalgo“ dantų šaknis gaubiantį kaulinį audinį. Todėl pasistenkite naudoti mitybai tinkamą maistą ir gėrimus, gerai parinktus dantų šepetėlius ir priedus dantų priežiūrai, o pavalgius tiesiog būtina išsivalyti arba bent jau praskalauti dantis.

Liaudies medicinoje naudojami vaistingi augalai ar kitos priemonės tikrai padės sustabdyti parodontozės procesą. Jų poveikyje galite išsigydyti dantenų uždegimą, kraujavimą, sustiprinti dantenų ir dantų funkcionalumą.

Liaudiškos priemonės parodontozės gydymui

  • Reikės smulkios druskos, arba stipraus druskos tirpalo, kuriuo rekomenduojama valyti dantis ir dantenas. Valydami dantis ir dantenas druska, jos gali kraujuoti. Patariama valyti kas dieną po 5 -7 minutes, kol dantenos nustos kraujuoti ir išsivalys sugedęs kraujas, kuris buvo susikaupęs dantenose.
  • Rekomenduojama skalauti su vandeniu atskiestu vandenilio peroksidu santykiu 1:1. Šiuo receptu gydant parodontozę jau po kelių procedūrų galite pajusti pagerėjimą. Gydymą rekomenduojama tęsti apie 2 savaites.
  • Rauginti kopūstai gydo parodontozę. Pirmiausia juos sveika ilgai kramtyti. Antra – svarbu skalauti burną raugintų kopūstų sultimis. Trečia – jais gerai masažuoti dantenas. Valgant raugintus kopūstus dantys ilgiau būna sveiki.
  • Arbatinį šaukštelį smulkios jūros druskos sumaišykite su šaukšteliu alyvuogių aliejaus. Šiuo mišiniu patariama trinti dantenas ryte ir vakare po 5 minutes.
  • Gyslotis – augantis visur gydo parodontozę. Patariama gysločio lapus pakramtyti ir laikyti burnoje kuo ilgiau, jeigu neskanu – išspjaukite, bet galite nuryti sultis, išspjauti tik sukramtytą lapą.
  • Pagal liaudies mediciną, puiki priemonė smulki druska sumaišyta su beržo malkų anglių milteliais.
  • Patariama dantis valytis valgomosios druskos ir geriamosios sodos mišiniu (lygiomis dalimis). Sakoma, kad tikrai padeda. Tik nereikėtų bijoti, kad iš pradžių dantenos pakraujuoja valantis dantis. Po kelių kartų viskas praeina.
  • Liaudies medicinos žinovai teigia, kad parodontozę gydo vyšnių šakelių nuoviras. Nuoviras neturėtų būti labai stiprus, jį patariama gerti vietoj vandens.
  • Manoma, kad dantenų ir dantų ligų galima išvengti, jei ryte ir vakare dantis valysite su citrinų sultimis: dantų šepetėlį sušlapinkite vandeniu ir ant jo užlašinkite truputį citrinos sulčių.
  • Debesylo šaknį smulkiai supjaustyti ir užpilti aliejumi. Truputį pakaitinti. Palikti parai ar dviem pastovėti. Nukošti. Turėsite nuostabų gydomąjį aliejų, ypatingai dantenų priežiūrai, ar kitoms problemoms šalinti.
  • Iriso šaknų milteliai: Puiki priemonė nuo parodontozės. Prieš naudojant iriso šaknį reikia sudžiovinti ir sumalti į miltelius ir jais valyti dantis.
  • Paruošti milteliai iš asiūklio šaknų sustabdo dantenų kraujavimą ir trukdo vystytis dantų ėduoniui.

Sustiprinti dantų būklę padeda ir vandenilio peroksidas sumaišytas su virintu, šiltu vandeniu proporcijomis 1 arbatinis šaukštelis vandenilio peroksido į 0,5 litro vandens.

Kraujuojant dantenoms rekomenduojama pasiruošti tokį tirpalą: 1 valgomąjį šaukštą 6 proc. vandenilio peroksido išmaišyti 1 stiklinėje šilto virinto vandens ir 5 dienų bėgyje skalauti burnos gleivinę po keletą kartų per dieną ir būtinai pavalgius. Parodontozės pradinėje stadijoje, taip pat patariama skalauti kelis kartus dienoje – tik šiuo atveju 1 valgomasis šaukštas vandenilio peroksido į pusę stiklinės šilto virinto vandens.

Sudžiovintos ajero šaknų užpilas efektyviai gali pagelbėti pasireiškus uždegimo simptomams burnos ertmėje, pašalina nemalonų kvapą sklindantį iš burnos: 1 arbatinį šaukštelį ajero miltelių užpilti 1 stikline karšto vandens ir nusistovėjusiu, bet dar šiltu užpilu, skalauti dantis ir dantenas.

Dantys valomi lauro lapų milteliais – sustiprina emalinę dantų dangą, juos balina, šalina akmenėjančias dantų apnašas.

5-6 gvazdikėliai, sudžiovinta miškinė sidabražolė ir sudžiovintą bergenijos šaknį santykiu (1:1:1) – viską sumalti kavamale, nusijoti per sietelį. Naudoti šiuos miltelius patariama taip – pirmas 2 savaites dantis jais valytis kasdien, vėliau pakanka ir 2 kartus per savaitę. Tokio gydymo metu dantenos palaipsniui sustiprėja, o dantys nustoja klibėti.

Pasireiškus uždegiminiam dantenų procesui parodontozės atveju, liaudies medicinos žinovai pataria pasigaminti medetkų žiedų tinktūrą. Nufiltravus ir atskiedus (1 arbatinis šaukštelis tinktūros + 1 stiklinė virinto šilto vandens) keletą kartų dienoje skalauti burnos gleivinę, o pavalgius privalomai. Tinktūrai naudoti 70 proc. spiritą (1 dalis šviežiai nuskintų medetkų žiedų su 10 dalių spirito), Sandariai uždarytą indą laikyti tamsioje, vėsioje vietoje 7 paras.

Gera natūrali, antibakterinė priemonė stomatologinių susirgimų profilaktikai – imbieras, česnakas. Pavalgius patariama kramtyti imbiero gabalėlį arba jo užpilu skalauti dantis kiekvieną dieną 1-2 kartus, o česnakų užpilu (1 dalis + 3 dalys vandens ir mirkyti 30 minučių) skalauti burnos gleivinę 3 kartus per dieną.

Skalavimai, kompresai šalavijų užpilu gali padėti stipriai kraujuojant dantenoms, stabdyti jų uždegiminį procesą: 1 valgomasis šaukštas šalavijų 30 minučių užpilamas 300 ml. virinto vandens.

Dantų ir jų dantenų sustiprinimui: 1 valgomąjį šaukštą sumaltos jūros druskos sumaišyti su 1 valgomuoju šaukštu medaus. Pasidarytą iš servetėlės ar binto tamponą pamirkyti skiedinyje ir 2-3 minutes masažuoti dantenas. Procedūras patariama kartoti 2 kartus dienoje prieš tai išsivalius dantis.

Bičių spiritinė propolio tinktūra rekomenduojama naudoti dantenų pavilgams, burnos skalavimams: 1 stiklinėje šilto vandens ištirpinti 20 lašų propolio tinktūros ir šiuo tirpalu skalauti burnos gleivinę 4-5 kartus per parą, o binto nestoromis juostelėmis sumirkytomis tokiame tirpale apdėti keletui minučių uždegimo apimtas dantenas.

Graikinio riešutmedžio lapų eleksyras išpurtusioms dantenoms gydyti: 1 valgomąjį šaukštą susmulkintų lapų užplikyti 1 stikline verdančio vandens ir po 30 minučių nukošus, į užpilą įlašinti 1-2 lašus arbatmedžio arba ramunėlių aliejaus. Tokiu eleksyru rekomenduojama skalauti dantenas išsivalius dantis ir kiekvieną kartą pavalgius visos dienos eigoje. Kiekvienai sekančiai dienai eleksyrą pasiruošti iš naujo.

Medetkų žiedų eleksyras dantenų sustiprinimui, jų uždegimo ir kraujavimo nuslopinimui: 2 arbatinius šaukštelius žiedų užplikyti 2 stiklinėmis karšto vandens ir po 30-40 minučių nukošus, į užpilą įlašinus 2 lašus arbatmedžio aliejaus, rekomenduojama 3-5 kartus dienoje skalauti dantenas.

Kraujavimui iš dantenų sustabdyti: rekomenduojama jaunų ąžuolo šakelių susmulkintos žievės 2 valgomuosius šaukštus sumaišyti su 1 valgomuoju šaukštu liepžiedžių ir 1 arbatinį šaukštelį šio mišinio užplikinti 1 stikline verdančio vandens. Po 15 minučių nufiltravusi ir ataušinus užpilu patariama skalauti burnos gleivinę 3-5 kartus dienoje. Sekančiai dienai pasiruošti užpilą iš naujo.

Vaistinės dirvuolės nuovirai sustiprina dantenas, padaro gaivesniu burnos kvapą: 1 arbatinį šaukštelį susmulkintos žolės užplikyti 200 ml. verdančio vandens ir dar 2-3 minutes pavirinti – nestipriai kaitinant. Po 1 valandos nukošti, rekomenduojama skalauti burnos gleivinę 2-3 kartus dienoje.

Jonažolės nuovirai sutvirtina dantenas, numalšina jų uždegimus ir kraujavimus: 2 valgomuosius šaukštus susmulkintos jonažolės žolės, užplikyti verdančiu vandeniu ir dar nestipriai pakaitinti 5 minutes. Po 30 minučių nukošti ir patariama skalauti burnos valgomąją dalį 3-5 kartus dienos bėgyje.

Parodontozės atveju, kaip teigia liaudies medicina, pasirinktą procedūrai valgomosios sodos kiekį sumaišykite su trupučiu vandens ir gauta suspensija minkštu dantų šepetėliu valykite dantis ir masažuokite tuo pačiu dantenas po valgio, rytais ir vakarais. Gražiai nusipoliruos dantys, neutralizuosite puvimo bakterijas nuo maisto likučių, pašalinsite nemalonų kitiems kvapą iš burnos.

Dantų valymas labai smulkiai sumalta jūros druska bus tik papildoma priemonė burnos gleivinės priežiūrai sergant parodontoze. Patariama bet kokį pasirinktą kiekį sumaltos druskos, sumaišyti su bet kokiu augaliniu aliejumi lygiomis dalimis ir minkštu šepetėliu valyti dantis ir dantenas.

Unikalių gydomųjų komponentų turinčios gauromečio šaknys padės išsivaduoti nuo kraujavimo iš dantenų, gerai dezinfekuoja burnos gleivinę, efektyviai gydo parodontozę pradinėje stadijoje. Patariama tiesiog (po valgio būtinai) kramtyti švariai nuplautą gabalėlį gauromečio šaknies.

Obuolių actas, pagal liaudies mediciną, yra naudingas gydant parodontozę ir kitus burnos gleivinės ir gerklės infekcinius susirgimus. Jau po 2-3 savaičių reguliaraus burnos ertmės skalavimų actu galima pajusti šių procedūrų efektą: gali nurimti kraujavimai iš dantenų, pradėti atsistatyti minkštieji dantenų audiniai tarpdančiuose, ko pasėkoje gali nustoti klibėti dantys, pašviesėti dantų emalinė danga. Obuolių actu patariama skalauti burną 2 kartus dienoje. Puse valgomojo šaukšto obuolinio acto susipilti į burną ir sukandus dantis daryti švirkštimus lūpomis ir liežuviu tarp dantų kaip galima stipriau, bet ne trumpiau 3 minučių.

Parodontozės atveju patariama:

  • įtrinti dantenas medumi sumaišytu su tikra sumalta jūros druska santykiu 1:2;
  • įtrinti dantenas kraujažolių ar gysločių sultimis;
  • kramtyti bičių korių nuopjovas po 15-30 minučių 1 kartą dienoje, 9 mėnesių bėgyje;
  • ugniažolės sulčių tinktūra(1 dalis sulčių +1 dalis spirito). Patariama sumaišyti 1 arbatinį šaukštelį tinktūros į 1 stiklinę vandens ir rekomenduojama skalauti burnos gleivinę;
  • sutarkuoti nevirtą burokėlį ir apdėti dantenas nakčiai, beje taip patariama vaikščioti ir dienos metu;
  • bergenijos susmulkintą šaknies dalį užplikykite kaip ir bet kokią arbatą.Patariama ja skalauti kraujuojančias dantenas.
  • liaudies medicina teigia, kad parodontozę gydo vyšnių šakelių nuoviras. Nuoviras neturi būti labai stiprus. Ligos atveju rekomenduojama gerti vietoje vandens.

Tvarkyti dantenų problemas rekomenduojama ir tokiais būdais:

  • stomatologinių ligų galite išvengti, jeigu rytais ir vakarais dantis valysite citrinų sultimis: dantų šepetėlį sušlapinkite vandeniu ir ant jo užlašinkite truputį citrinos sulčių.
  • sutrinkite 2 skilteles česnako ir sumaišykite su 1-2 arbatiniais šaukšteliais rūgpienio arba kefyro. Laikykite mišiniuką burnoje ir liežuviu koreguokite jo pasidalinimą ant nesveikų dantenų. Tai daryti rekomenduojama 3 kartus per dieną.
  • dar galima pasiligojusias dantenas trinti sumaigyta česnako skiltele.

Akmeningų apnašų susidarymą ant dantų emalio stabdo: ridikai, česnakai, svogūnai, krapai, petražolės, jūros kopūstai, beržų sula, beržų pumpurų arba lapų užpilai.

Beržų pumpurų arba lapų užpilai, miltinių meškauogių lapų užpilai, kaip teigia liaudies medicina, vaduoja nuo dantenų uždegimo.

Kraujuojančioms dantenoms gali pagelbėti skalavimas ąžuolo jaunų šakelių žievės arba žąsinės sidabražolės nuovirais.

Buitinis receptas dantų skausmui, dantenų kraujavimui numalšinti: puse arbatinio šaukštelio valgomosios sodos sumaišyti su keletu lašų citrinos sulčių ir 10-20 lašų vandenilio peroksido. Šiuo mišiniu rekomenduojama valyti dantis, baigus valyti jokiu būdu neskalaukite dantų ir dar 15 minučių nieko negerti ir nevalgyti. Vartojant tokį mišinį dantų priežiūrai, kaip teigia liaudies medicinos žinovai, gali sutvirtėti ir pačių dantų emalis.

Kraujuojančias dantenas galima gydyti šaltalankių arba erškėtrožių aliejais.Tam rekomenduojama pamirkyti vienos ir kitos rankos rodomuosius pirštus į bet kurį čia paminėtų aliejų ir masažuoti dantenas iš visų pusių 3-5 minutes 2 kartus per dieną.. Gydymo kursas – 2 savaitės masažų ir 2 savaitės pertrauka. Per metus dantenų sustiprinimui patariama pravesti 5 tokius kursus.

Dantenų uždegimą malšinkite kėnių aliejumi: Į 100 ml. vandens įlašinti 3-8 lašelius kėnių aliejaus ir rekomenduojama skalauti burnos gleivinę arba sumirkytus tame vandenyje binto tamponus dėti kaip pavilgus ant dantenų.

Eukaliptų aliejumi galite nuslopinti dantenų uždegimą taip pat, tam pakanka 1 lašo aliejuko ant vatos ar binto tamponėlio ir patariama palaikyti 15 minučių tokį pavilgą prie uždegimo apimtų dantenų.

Nusipjaukite keletą plonų ąžuolo šakelių, jas pakramtykite ir dar jų likučiais po kramtymo pamasažuokite dantenas. Patartina tai atlikti nors kartą per savaitę. Pranyks dantenų išburkimas, kraujavimas.

Saują susmulkintų žemuogių lapų užsiplikykite 1 stikline verdančio vandens, po 5 minučių, atvėsinus iki tinkamos vartojimui temperatūros, patariama skalauti burnos ertmę. Taip galima ,kaip teigia liaudies medicina, išsigydyti dantenų uždegimą.

Kas augina kambario sąlygomis auksinį ūsą, patariama pamėginti juo išsigydyti dantenų problemas. Vakarais, išsivalę dantis, ant dantenų rekomenduojama uždėti truputį įpjautus dėl geresnio sulčių išsiskyrimo auksinio ūso lapelius.

Kitas gana paprastas ir visiems prieinamas parodontozės gydymo būdas namų sąlygomis, kaip sako liaudies medicina, tai alijošiaus pusę lapelio perpjauti išilgai ir nakčiai apdėti dantenas, aišku prieš tai išsivalius dantis (geriausiai ajerų šaknų milteliais). Procedūrą rekomenduojama pakartoti 7-10 kartų.

Dantenų uždegimą galima gydyti ir pušų arba eglės sakų spiritine ištrauka. Sakus sudėti į stiklainį ir apsemtinai užpilti spiritu. Ištirpstančius sakus visą laiką papildyti naujomis porcijomis, kol pasidarys koncentruotas tirpalas, kuriuo ir rekomenduojama tepti dantenų paviršių.

Ramunėlių, medetkų žiedų, jonažolės užpilus liaudies medicinos žinovai pataria vartoti kraujuojančių dantenų sustiprinimui. Užpilui pakanka žiupsnelio bet kurios iš šių žolių užplikyti 1 stikline karšto vandens, palaikyti 30 minučių ir nufiltravus rekomenduojama skalauti burnos ertmę.

Ąžuolo žievės užpilas gerai sustiprina dantenas.

Krienų šaknų užpilas parodontozės gydymui: į 0,5 litro talpos stiklainį sudėti 1 stiklinę sutarkuotų krienų ir iki viršaus užpylus karštu vandeniu sandariai uždengti dangteliu. Natūraliai atvėsusio užpilo 1 valgomąjį šaukštą rekomenduojama paimti į burną ir kaip galima ilgiau palaikyti, skalaujant burnos gleivinę ir dantenas. Pagal liaudies mediciną,tai labai veiksminga priemonė gydantis parodontozę: sustiprinamos dantenos, sterilizuojama burnos gleivinė nuo bakterijų.

Krienų šaknys turi baktericidinių savybių. Sudžiovintos krieno šaknies gabaliuką patariama čiulpti virusinių burnos susirgimų atveju, tinka ir parodontozės profilaktikai.

Rekomenduojama burnos gleivinės terapija kraujuojant dantenoms, jų sustiprinimui, pradėjus klibėti dantims, pasireiškus uždegiminiams procesams:

  • rūgštynių sultys atskiestos vandeniu santykiu 1:2, gerai pasitarnaus skalavimams, kraujuojant dantenoms.
  • žalio gysločio kramtymas ne mažiau 3 kartų vasaros dienoje, per 3 dienas. Sukramtytą masę, kai ji tampa be skonio, paprasčiausiai išspjaukite. Pačius dantis stiprina jų įtrynimai gysločio sultimis arba susmulkintų lapų užpilu. Žiemą tinka sudžiovintų ir susmulkintų gysločio lapų užpilas.
  • Taip pat patariama 2 kartus dienoje, keletą minučių pakramtyti 25-30 pušies žalių spygliukų ir nustojus jausti jų skonį – išspjaukite.

Parodontozės gydymui liaudies medicina pataria vartoti ir ugniažolės tinktūrą. Smulkiai supjaustyta ugniažolės žole paspausdami pripildykite 1 litro stiklainį ir užpylę 40 proc. stiprumo degtine, palaikyti 2 savaites tamsioje, vėsioje vietoje. Pasiruošta tinktūra patariama 10 minučių skalauti dantenas pavalgius (prieš kiekvieną dantenų skalavimą tinktūrą atsiskieskite vandeniu 1:1). Rekomenduojama kiekvieną mėnesį atlikti tokius 10 dienų skalavimus, turintiems parodontozę tai daryti pastoviai.

Dantenų masažas sutraiškytomis spanguolių uogomis 2-3 kartus per dieną po valgio, kaip teigia liaudies medicina, gali padėti išvaduoti nuo parodontozės, dantenų kraujavimo.

Parodontozės gydymui ir profilaktikai patariama nusipirkti tikros jūros druskos, kavos malūnėliu labai smulkiai sumalti ir 1 arbatinį šaukštelį jos ištirpinti 1 stiklinėje šilto vandens. Pavalgius rekomenduojama pamirkyti dantų šepetėlį į šį druskingą tirpalą ir išsivalyti dantis, tuo pačiu šepetėliu pamasažuodami dantenas. Parodontozės gydymo eigoje, 1 kartą dienoje patariama pirštu su tokia druska gerai patrinti dantenas. Taip,kaip teigia liaudies medicina, galite išsigydyti dantenų uždegiminius procesus, kraujavimą, dantenos sutvirtėja, o bakterijos, ardančios dantų emalinę dangą ir dantis palaikančius kaulinius audinius, žūva.

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!