Lietuva vėl atnaujina skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina: pirmadienį ja skiepysis šalies vadovai

Lietuva vėl atnaujina skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina: pirmadienį ja skiepysis šalies vadovai Sveikata

Nuo penktadienio keičiama vakcinavimo nuo COVID-19 tvarka – žmonės galės laisvai apsispręsti, ar nori vakcinuotis „AstraZeneca“ vakcina.

„Šiandien po EVA posėdžio ir Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos pateiktos informacijos bei rekomendacijų, nuo rytojaus ryto yra atnaujinamas skiepijimas „AstraZeneca“ vakcina“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Jis teigė, kad nuo šiol kiekvienas gali laisvai apsispręsti, ar nori vakcinuotis „AstraZeneca“ vakcina.

Pasak ministro, skiepijimo nuo COVID-19 prioriteto grupių sąrašas bus papildytas šalies vadovais, Seimo ir Vyriausybės nariai.

Prezidentas Gitanas Nausėda, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, premjerė Ingrida Šimonytė ir A. Dulkys pirmadienį žada skiepytis „AstraZeneca“ vakcina.

Arūnas Dulkys

Nuo šiol kiekvienas gali laisvai apsispręsti, ar nori vakcinuotis „AstraZeneca“ vakcina.

„Šiandien dar pasirašysiu įsakymą, kuriuo papildysiu vakcinuojamų gyventojų grupes, įtraukiant Lietuvos prezidentą, Seimo ir Vyriausybės narius“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė sveikatos apsaugos ministras.

„Siekdami parodyti pasitikėjimą „AstraZeneca“ vakcina, sutarėme, kad pirmadienį viešai skiepysis prezidentas Gitanas Nausėda, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė ir aš“, – pridūrė jis.

Iki šiol šalyje nebuvo numatyta atskira buvusių ir esamų valstybės vadovų vakcinavimo tvarka.

Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos vadovas Gytis Andrulionis teigė, kad tarnyba imsis „papildomų farmakologinio budrumo ir saugumo užtikrinimo priemonių.

„Operatyviau keisimės informacija tarp tarnybos, ministerijos ir vakcinavimo centrų, operatyviau informuosime gydytojus apie preparato charakteristikos santraukos reikalavimus“, – teigė G. Andrulionis.

Anot jo, gydytojai bus informuojami apie tai, į ką reikėtų atkreipti dėmesį prieš pacientams skiriant „AstraZeneca“ vakciną, taip pat numatytos ir papildomos konsultacijos.

„Aktyviai konsultuosime pacientus ir specialistus apie nepageidaujamas reakcijas į vakciną“, – kalbėjo tarnybos viršininkas.

 

Reklama