Lietuvoje per parą COVID-19 užsikrėtė 14149 asmenys, užkratas pražudė 14 žmonių

Be kategorijos

Nuo metų pradžios Lietuvoje sparčiai augantis sergamumas atsispindi paros atvejų skaičiuose. Tačiau pasirodo ir jie buvo ne visai tikslūs, nes neįtraukė pakartotinių užsikrėtimų, o tokių atvejų šalyje jau po kelis tūkstančius per dieną. Antirekordinis sergamumas tik pusė bėdos, bet ligoninėse jau daugėja ir rimčiau koronaviruso prigriebtų pacientų.

Praėjusią parą nustatyti 14 tūkst. 149 COVID-19 atvejai: iš jų 12 tūkst. 146 nauji, 1 tūkst. 993 pakartotiniai ir 10 tretinių užsikrėtimų, 14 žmonių mirė, rodo šeštadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

Penki mirusieji buvo pilnai paskiepyti nuo koronaviruso.

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1440 COVID-19 sergantys pacientai – keliais mažiau nei prieš parą, 99 iš jų – reanimacijoje.

PROFESORIUS ĮSITIKINĘS – COVID-19 BANGĄ VERTINTI PAGAL DIENOS ATVEJŲ SKAIČIŲ KLAIDINGA: YRA SVARBESNIS KRITERIJUS

 

Šalyje praėjusią parą atlikta 28,5 tūkst. molekulinių (PGR) ir 2,7 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų auga ir siekia 4908,7 atvejo. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis taip pat didėja ir siekia 45,6 procento.

Nuo pandemijos pradžios šia infekcine liga Lietuvoje susirgo 740,1 tūkst. gyventojų, nuo jos mirė per 7,9 tūkst. žmonių.

Nuo penktadienio pakartotiniai užsikrėtimai įtraukiami į statistiką, jei du teigiamus tyrimų atsakymus skiria ne mažiau kaip 90 dienų.

Ligoninės ir mirtys

Praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyta 189 žmonių – keliolika mažiau nei ankstesnę parą. 45 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys anksčiau yra sakęs, kad griežtos pandemijos valdymo priemonės būtų pradedamos taikyti tuo atveju, jeigu šalies gydymo įstaigose būtų užimta 240 reanimacijos lovų.

Nuo COVID-19 praėjusią parą mirė po penkis 70-79 ir 90-99 metų žmones, keturi mirusieji priklausė 80-89 metų amžiaus grupei.

Iš jų paskiepyti buvo penki žmonės: po du priklausė 80-89 ir 90-99 metų amžiaus grupei, vienas – 70-79.

 

Vakcinacija

Praėjusią parą 377 gyventojų gavo pirmąją vakcinos nuo COVID-19 dozę, iš viso paskiepyti 3681 asmenys.

Iki šiol mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta per 1 mln. 194 tūkst. žmonių. Pilnai vakcinuota apie 969,5 tūkst. gyventojų, dar 894,8 tūkst. pilnai paskiepytųjų yra gavę ir sustiprinančiąją vakcinos dozę.

Tarp pilnai paskiepytųjų Statistikos departamentas neįtraukia sustiprinančiąją dozę gavusių žmonių, jie skaičiuojami atskirai.

Lietuvoje mažiausiai vieną skiepo dozę yra gavę 69,5 proc. gyventojų.

Neskaičiuojant gruodį pradėtos skiepyti jauniausios vaikų grupės, kur vakcinuota 4,7 proc., mažiausiai pasiskiepijusiųjų yra 12–15 metų grupėje – 37,5 procento.

Vyriausių šalies gyventojų, kuriems per 80 metų, paskiepyta 73 proc.

Iš viso Lietuvoje iki šiol gauta apie 6 mln. 556 tūkst. vakcinų dozių, skiepyti sunaudota 4 mln. 428 tūkst. iš jų.

Šiuo metu koronavirusu tebeserga 87,6 tūkst. žmonių.

COVID-19 statistikos naujovė

Iki šiol oficialiai skelbti tik pirminiai užsikrėtimo koronavirusu atvejai, informavo Statistikos departamentas.

Penktadienį jis ėmė viešinti informaciją ir apie antrinius bei tretinius susirgimo atvejus.

„Iki penktadienio viešinami buvo tik pirminių užsikrėtimų duomenys“, – BNS nurodė departamentas.

Tai reiškia, kad jei žmogus koronavirusu sirgo, pavyzdžiui, du kartus, o tarp užsikrėtimų buvo metų skirtumas, antrasis jo užsikrėtimas į naujų atvejų statistiką iki šiol nebūdavo įtraukiamas.

Nuo penktadienio pakartotiniai užsikrėtimai įtraukiami į statistiką, jei du teigiamus tyrimų atsakymus skiria ne mažiau kaip 90 dienų.

Derins koronaviruso ribojimus Baltijos šalyse?

Baltijos valstybių vyriausybių vadovai sutarė, kad Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje būtų sukurti panašūs COVID-19 ribojimai bei panašus požiūris į tai, kaip kovoti su pasaulį vis dar tebekrečiančia koronaviruso pandemija.

„Pandemija liečia mus visas Baltijos šalis labai panašiai. Esame susitarę, kad pavesime mūsų sveikatos ekspertams ir ministerijų atstovams glaudžiai bendrauti, kad iki kovo mėnesio būtų sukurti panašūs ribojimai ir panašus požiūris į COVID pandemiją. Ir mūsų tikslas būtų, kad visoje Europoje panašesnis būtų tas požiūris“, – penktadienį surengtoje bendroje Baltijos šalių spaudos konferencijoje sakė Latvijos premjeras Arturas Krišjanis Karinis.

Tokiam pasiūlymui antrino ir Lietuvos ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.

„Labai svarbu ir ateinant vasaros sezonui, ir mūsų gyventojų judėjimui, ir norui patirti kitų šalių kultūrą ir svetingumą, kad būtume pasiruošę kiek įmanoma labiau koordinuoti savo sprendimus tarpusavyje, kad mūsų piliečiai patirtų kiek įmanoma mažiau nepatogumų, ir bendradarbiavimas tiek verslo, tiek asmeniniu lygmeniu būtų kiek įmanoma sklandesnis“, – spaudos konferencijoje teigė I. Šimonytė.

Teigiamas A. Dulkio testas

Saviizoliacijoje dėl kontakto su sergančiuoju nuo pirmadienio buvusiam sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui nustatyta COVID-19.

Apie teigiamą PGR tyrimo rezultatą ministras penktadienį informavo BNS.

„Simptomai lengvi. Jaučiuosi gerai. Nedarbingumo neplanuoju. Toliau dirbsiu nuotoliu“, – teigė A. Dulkys.

Anksčiau penktadienį A. Dulkys feisbuke pranešė, kad trečiadienį pajuto peršalimui būdingus simptomus ir pasidarė savikontrolės testą, kuris irgi buvo teigiamas.

PGR tyrimą ministras atliko ketvirtadienį.

Šaltinis: lrytas.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!