Lietuvoje prasideda neregėto masto karinės pratybos: bus komendanto valanda, eismo ribojimai

Naujienos

Lietuvoje prasideda nacionalinės pratybos „Perkūno griausmas“

Pirmadienį Lietuvoje prasideda vienos didžiausių nuo Nepriklausomybės atgavimo nacionalinės pratybos „Perkūno griausmas 2024“, kuriose treniruosis Lietuvos kariuomenė ir visos valstybės institucijos. Dalyvauti jose numatoma pašaukti 2,5 tūkst. rezervo kariūnų.

Pasak Gynybos štabo viršininko pavaduotojo operacijoms pulkininko Žilvino Gaubio, dalyvauti šiose pratybose numatoma pašaukti 2,5 tūkst. rezervo kariūnų.

„Pakvietimus atlikti tarnybą gaus daugiau nei 10 tūkst. Lietuvos Respublikos Aktyvaus rezervo karo prievolininkų. Iš jų kartotinius mokymus atlikti pašauksime 2,5 tūkst., o visiems kitiems bus sutikrinti duomenys, bus sudaryta galimybė pasitikrinti medicininius tyrimus“, – pirmadienį LRT radijui sakė plkn. Ž. Gaubys.

Pratybose dalyvaus ir užsienio kariai

Jis atkreipia dėmesį, kad pratybose dalyvaus ir kariai iš užsienio valstybių.

„Jau praeitą savaitę atvyko JAV greito reagavimo pajėgos – apie 600 karių ir 120 transporto priemonių. Taip pat artimiausiu metu, šią savaitę, Į Lietuvą atvyks Vokietijos brigados kariai – bus apie 4, 5 tūkst. karių ir 200 vienetų“, – sakė jis.

Numatoma, kad „Perkūno griausmo“ pratybose iš viso bendrai dalyvaus per 10 tūkst. užsienio valstybių karių ir apie 10 tūkst. Lietuvos kariuomenės atstovų.

Pratybų metu lauks komendanto valanda, eismo ribojimai, galimi automobilių patikrinimai

Nors pratybų metu bus įvedama karo komendanto valanda, tai, Gynybos štabo karių ir civilių bendradarbiavimo valdybos vyriausiojo karininko majoru Donato Suchockio teigimu, įprasto šalies gyventojų gyvenimo nekeis.

„Jos išsigąsti nereikėtų, tai daugiau mūsų vidinė treniruotė. Tiek kad kariai bus matomi naktį iš 7 dienos į 8 numatytose teritorijose. Tačiau tai neturės įtakos nei eismui, nei gyventojų galimybėms judėti“, – komentavo mjr. D. Suchockis.

Visgi jis pažymėjo, kad komendanto valandą šalies keliuose gali būti atliekami eismo reidai.

„Veikiant kartu su Lietuvos policija gali būti atliekami įprasti kelio eismo reidai, kurių metu stabdomas transporto srautas, patikrinami dokumentai, vairuotojų transporto priemonės gali būti patikrinamos. Tačiau judėjimo laisvė kitaip nebus varžoma“, – pridūrė jis.

Skelbiama, kad karo komendanto valandą kariai treniruosis Kauno Palemono rajone, taip pat Vilniaus Aukštųjų Panerių ir Viršuliškių rajonuose.

„Perkūno griausmas 2024“ pratybos vykdomos siekiant sukoordinuoti kariuomenės, valstybės institucijų, savivaldos ir, iš dalies, Valstybės gynybai neabejingų piliečių pastangas ir nukreipti jas tinkama kryptimi.

Parengta remiantis ELTA.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt