Lietuvoje registruota beveik 50 tūkst. karo pabėgėlių iš Ukrainos

Naujienos

Lietuvoje registruota 49,3 tūkst. karo pabėgėlių iš Ukrainos, beveik 20,1 tūkst. visų atvykusiųjų – nepilnamečiai, rodo ketvirtadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

Pastarąją parą registracijos centruose arba Migracijos departamento padaliniuose atvykimą deklaravo 247 žmonės, iš jų – 79 nepilnamečiai (26 vaikai buvo nesulaukę šešerių).

Septynių dienų per parą atvykstančiųjų iš Ukrainos vidurkis, naujausiais duomenimis, siekia 283 ir yra mažiausias nuo Rusijos invazijos Ukrainoje pradžios.

Maždaug trečdalis visų atvykusių ukrainiečių, t. y. 16,3 tūkst., registruota Vilniaus registracijos centre, 7,1 tūkst. – Kauno centre, Klaipėdos ir Alytaus centruose atitinkamai registruota beveik po 5,6 tūkst. ir 4,9 tūkst. migrantų.

Šiaulių ir Marijampolės centrai karo pabėgėlių registracijos nebevykdo, čia atitinkamai priimta beveik 2,4 ir 1,6 tūkstančio ukrainiečių.

5,3 tūkst. į Lietuvą atvykusių karo pabėgėlių yra vaikai iki šešerių metų, 14,7 tūkst. – nuo šešerių iki 18 metų, 2,3 tūkst. žmonių – vyresnių nei 65-erių.

Dauguma atvykusiųjų pateikė prašymus dėl leidimo laikinai gyventi humanitariniu pagrindu. Didžioji dalis jų – moterys ir vaikai.

Jungtinių Tautų duomenimis, nuo Rusijos karo Ukrainoje pradžios iš šalies išvyko apie 5,2 mln. žmonių, dar per 7,7 mln. asmenų buvo priversti palikti savo namus, bet liko Ukrainoje.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!