Lietuvoje vos per savaitę jau įdarbinta mažiausiai 170 Ukrainos karo pabėgėlių

Naujienos

Įvairiose Lietuvos įmonėse jau pradėjo dirbti mažiausiai 170 Ukrainos karo pabėgėlių, daugiausiai – didmiesčiuose.

„Praėjo vos savaitė nuo pirmųjų kreipimųsi, o jau įsidarbino virš 170 ukrainiečių“, – BNS informavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Manoma, kad šie skaičiai gali būti dar didesni, nes darbdaviai nuo kovo 1 dienos gali laisvai įdarbinti ukrainiečius be jokių papildomų procedūrų. Karo pabėgėliai taip pat nėra įpareigoti registruotis Užimtumo tarnyboje.

Įdarbintų 7,3 tūkstančio

„Profesijos – dvi mokytojos, viena ikimokyklinio ugdymo pedagogė, virėjos, virėjų padėjėjos, pagalbiniai darbininkai, pakuotojai, administratorė, baldų apmušėjos, siuvėjos, indų plovėjos, dvi vertėjos, šiltnamio darbuotojos. Trys vyrukai įdarbinti laivų korpusų prižiūrėtojais“, – įdarbintų profesijų atstovus vardija Socialinės apaugos ir darbo ministerija.

„Kovo 10 dienos duomenimis, daugiau nei 770 įmonių užregistravo laisvas darbo vietas Užimtumo tarnyboje. Darbo pasiūlymų skaičius siekia 7,3 tūkstančio. Apie trečdalis sutinka suteikti gyvenamąją vietą ar užtikrinti lankstų darbo grafiką mamoms su mažais vaikais“, – BNS informavo Užimtumo tarnybos atstovė spaudai Milda Jankauskienė.

UKRAINIEČIAI PEDAGOGAI ĮDARBINAMI MOKYTOJŲ PADĖJĖJAIS: UGDYS NUO KARO BĖGANČIUS VAIKUS

Anot jos, daugiausiai pasiūlymų sulaukta iš apdirbamosios gamybos sektoriaus – maisto produktų gamybos bei drabužių siuvimo ir kitų tekstilės gamybos įmonių. Darbo vietas siūlo prekybos centrai, viešbučiai, restoranai, statybos įmonės ir daugybė kitų sričių darbdavių. Priimti ukrainiečius panoro ir mokyklos, laivų pramonės įmonės.

Daugiausiai darbo pasiūlymų Vilniuje ir Kaune, taip pat Klaipėdoje, Panevėžyje, Alytuje, Telšiuose, Kėdainiuose ir kt.

Ministerijos duomenimis, susidomėjusiųjų darbu ukrainiečių skaičius auga kasdien, šiuo metu viršija 350.

Nuo virėjų iki juristų

Kaip sakė M. Jankauskienė, ukrainiečių išsilavinimas įvairus.

„Besikreipusieji ieško tiek kvalifikuoto, tiek nekvalifikuoto darbo: gali dirbti virėjais, odontologo padėjėjais, slaugytojais, valytojais, pardavėjais, statybininkais, siuvėjais, mokytojais, vaikų darželio auklėtojomis, juristais, buhalteriais ir pan.“, – sakė ji.

Darbo ieškantiems asmenims ukrainiečiams jau pirmojo susitikimo metu yra organizuojami pokalbiai su darbdaviais, nes patiems ieškotis darbo sunku dėl kalbos barjero, sudėtingos emocinės situacijos.

ĮMONĖS VADOVAS APIE TAI, KĄ PATIRIA VERSLAS UKRAINOJE: BAIGIASI ILGO GALIOJIMO MAISTO PRODUKTAI

„Alytaus rajono savivaldybėje iš 11 besikreipusių du ukrainiečiai jau įdarbinti, dar du planuojama įdarbinti kitą savaitę. Domimasi darbu „Kauno autobusuose“, laukiama leidimo gyventi, planuojami kursai“, – sakė moteris.

Pasak M. Jankauskienės, jau susitarta dėl darbo pokalbių Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, taip pat su bendrovės „Vičiūnų grupė“ personalo atstovais. Planuojamas įdarbinimas bendrovėje „Plungės kooperatinė prekyba“.

„Darbų pobūdis įvairus. Darbdaviai įdarbintų statybininkus, virėjus, kambarines, parduotuvės salės darbuotojus, vairuotojus, siuvėjus, pakuotojus, taip pat kvalifikuotus elektrikus, baldų apmušėjus, staklių operatorius ir inžinierius, IT specialistus, programuotojus, buhalterius ir kt.“, – vardijo M. Jankauskienė.

Užimtumo tarnyba renka informaciją apie potencialius darbdavius, kurie įdarbintų atvykstančius ukrainiečius.

Užimtumo tarnybos interneto svetainėje dar praėjusią savaitę pradėjo veikti puslapis ukrainiečių kalba. Visa informacija taip pat pateikiama anglų ir rusų kalbomis.

Rusijai vasario pabaigoje įsiveržus į Ukrainą, jau per 2 mln. žmonių iš šalies pabėgo į kaimynines valstybes. Dalis jų atvyksta ir į Lietuvą.

UKRAINOS ŽINIŲ KANALO „UKRAINA 24“ RETRANSLIACIJA:

Šaltinis: lrytas.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
Reklama
error: Alert: Content is protected !!