Lietuvos Moksleivių apranga peržengė ribas: dar nepilnametės, o jau taip rengiasi..

Lietuvos Moksleivių apranga peržengė ribas: dar nepilnametės, o jau taip rengiasi.. Įdomybės

Vienos mokyklos direktorė pasielgė itin griežtai. Prieš kurį laiką ji uždraudė moksleivėms dėvėti sijonus, o dar šį rugsėjį kelias merginas išvarė namo, nes jų kelnės buvo pernelyg aptemptos.

Lietuvos Moksleivių apranga peržengė ribas: dar nepilnametės, o jau taip rengiasi..

Praėjus porai mėnesių, pirmąją rugsėjo savaitę, mokyklos darbuotojai pasitiko mokinius prie vartų ir atliko apžiūrą, siekdami įsitikinti, ar jų dėvimos kelnės nėra pernelyg aptemptos. Moksleiviai, kurių kelnės pasirodė netinkamos dėvėti mokykloje, buvo išvaryti iš pamokų ir jiems prigrasinta, jog jei nesutiks grįžti namo ir užsidėti laisvesnių kelnių, tuomet susidurs su atitinkamomis sankcijomis.

Uniformų reikia, bet jos turi patikti jaunimui Atsakydamas į šį klausimą stilistas Mantas Petruškevičius patikino šiai idėjai pritariantis. „Dauguma lietuvių moksleivių, kurie lanko ir geras gimnazijas, atrodo kaip kažkokia banda, kuri nesuprasti, mokosi ar tiesiog šlaistosi gatvėmis. Man gražu, kai moksleivių drabužiai yra vienodi, kai iš karto gali matyti, kad eina moksleiviai. Taip yra ir užsienyje: Amerikoje, Londone, senose, gerose, tradicijas puoselėjančiose ar jas kuriančiose mokyklose“, – sakė stilistas. Tiesa, M. Petruškevičius pabrėžė, kad uniformos turėtų būti tokios, kokias moksleiviai mylėtų ir norėtų nešioti, turėti specifinius skiriamuosius mokyklos ženklus, emblemas. Kokybės, šiuo atveju, Lietuvoje jam trūksta. „Didelė Lietuvos mokyklų problema, kad aprangas moksleiviams jie leidžia kurti ir siūti savo buitiniams neprofesionaliems siuvėjams. Jie paima sintetinę medžiagą, pasiuva sijoną, trigubai didesnį švarką ir liepia jį nešioti. Todėl stilingi moksleiviai, kurių Lietuvoje yra pakankamai daug, tokius neskoningus drabužius tiesiog ignoruoja“, – pastebėjo jis.

Reklama