Lukašenka: mes sugrąžinsime Ukrainą į slavišką brolybę

Naujienos

Neteisėtas Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka pareiškė, kad padės „sugrąžinti Ukrainą į slaviškas įsčias“. Taip jis kalbėjo penktadienį kreipdamasis į Baltarusijos gyventojus ir parlamentą.

„Mes sugrąžinsime Ukrainą į mūsų slaviškas įsčias. Mes tikrai tai padarysime“ – aiškino A. Lukašenka.

Rusija yra sutelkusi Ukrainos pasienyje apie 100 tūkst. karių, todėl Kijevas ir Vakarai baiminasi naujos Maskvos karinės agresijos. Baltarusijos teritorijoje taip pat vyks bendros Rusijos ir Baltarusijos kariuomenių pratybos, čia jau permetami kariai, todėl manoma, kad Maskva Baltarusiją naudoja sustiprinti savo spaudimui.

„Ar karas bus? Taip bus. Bet tik dviem atvejais: jei tiesiogiai bus užpulta Baltarusija, jei prasidės „karštas“ karas. Kitas momentas, jei mūsų sąjungininkė Rusija bus užpulta. Toks mūsų sąjunginis susitarimas“ – kalbėjo A. Lukašenka.

Jis taip pat vėl apkaltino NATO ir Baltijos šalis neva kurstant įtampą. „Neduok Dieve jūs pradėsite karą kartu su Baltijos šalimis – tai bus jūsų valstybingumo ir nepriklausomybės pabaiga“, – grasino A. Lukašenka.

Jis pridūrė, kad kreipiasi ne vien į Baltijos šalių vyriausybes, bet ir jų žmones. „Be JAV palaikymo Lenkija ir Lietuva visam laikui liks niūrus Europos užkampis“, – teigė Baltarusijos lyderis.

Vakarų įvestas sankcijas Baltarusijos režimui dėl brutalių represijų prieš taikius protestuotojus, Minske priverstinai nutūpdyto lėktuvo ir migrantų krizės organizavimo, A. Lukašenka vadino hibridiniu karu prieš režimą. Jis taip pat paragino dėl režimo persekiojimo iš šalies pasitraukusius baltarusius grįžti, klauptis ant kelių ir atgailauti.

Neigia, kad valstybės susijungs

A. Lukašenka taip pat paneigė, kad Rusija visiškai prisijungs Baltarusiją.

„Tokio tikslo nėra. Mes su Putinu ne tokie kvaili, esame protingi, turėdami dvi valstybes galime sukurti tokią sąjunginės valstybės sistemą, kad kiti mums jos pavydės. Rusija niekada neperims Baltarusijos, Rusijos vadovai neturi tokių tikslų“ – aiškino A. Lukašenka.

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!