Lukašenka netiesiogiai, bet pripažino, kad Kremlius nesitikėjo tokių triuškinančių sankcijų

Naujienos

Vakarų šalys daugelį metų buvo kaltinamos biurokratiškai ilgai reagavusios į autoritarinių šalių, tokių kaip Rusija ar Baltarusija, išpuolius. Baltarusijai vadovaujantis A. Lukašenka pripažino, kad šįkart Vakarai iš anksto ir labai kruopščiai ruošėsi sankcijų įvedimui.

Baltarusijos prezidento postą uzurpavęs Aliaksandras Lukašenka šalies Saugumo Tarybos susitikimo metu taip pat tikino, kad Vakarai būtų įvedę sankcijas Baltarusijai „bet kokiu atveju“.

A. Lukašenkos teigimu, Vakarai akivaizdžiai iš anksto ruošėsi sankcijų įvedimui. „Sankcijų priėmimo sparta ir jų parengimo kokybė rodo, kad jie tam ruošėsi seniai ir kruopščiai. Jo teigimu, tai taip pat įrodo, kad sankcijos būtų skelbiamos nepriklausomai nuo Rusijos ir Ukrainos santykių vystymosi.

Tiesa, geras Vakarų šalių pasiruošimas galimai Rusijos agresijai galėjo būti stebinantis Kremliaus atstovams, tačiau tai nėra naujiena. Dar vasario 28-ąją (praėjus vos kelioms dienoms nuo Rusijos karo Ukrainoje pradžios) Baltųjų rūmų atstovai akcentavo istorinį susitelkimą ir „mėnesius trukusį pasiruošimą“. Akivaizdu, kad JAV ir kitų Vakarų šalių žvalgyba turėjo akivaizdžių įrodymų, kad Rusija seniai ruošėsi pulti Ukrainą, apie ką ne sykį viešai kalbėjo ir JAV prezidentas J. Bidenas.

„Kaip ir buvo minėta anksčiau, nė viena šalis nėra atspari sankcijoms jeigu veikiame vieningai. Mūsų sankcijos Rusijos centriniam bankui, kurių ėmėmės kartu su Vokietija, Prancūzija, Didžiąja Britanija, Italija, Japonija, Kanada ir Europos Sąjunga, ar kitomis – yra mėnesius trukusio planavimo ir pasiruošimo tarp valstybių atstovų kulminacija: techniniais, diplomatiniais ir politiniais kanalais, įskaitant aukščiausiu lygiu“, – rašoma vasario 28-osios Baltųjų rūmų administracijos pokalbių stenogramoje.

V. Putino aplinka, planuodama įsiveržimą į Ukrainą, galimai tikėjosi pasiekti greitų pergalių ir priblokšti Vakarus nepasirengusius. Kol Vakarų šalys būtų paskelbusios bent kiek rimtesnes sankcijas, Kremlius jau būtų įtvirtinęs savo pozicijas Ukrainoje. Tačiau daugiau nei 40 dienų trunkantis karas Ukrainoje rodo, kad nepavyko įgyvendinti nei staigaus pergalingo puolimo, nei sulaukti Vakarų delsimo sankcijų klausimu.

A. Lukašenka anksčiau yra raginęs „nevirkauti“ dėl Vakarų įvestų sankcijų. Jo manymu, tokios aplinkybės „atveria milžiniškas galimybes mokslui, ekonomikai ir kitoms sritims“.

Šaltinis: tv3.lt

 

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!