Mano močiutės patarimas: aptepkite šia mase puodo dugną ir stebėkite, kaip viskas nusivalo!

Įdomybės

Ar jūsų senas puodas nebėra toks gražus, koks buvo anksčiau? Ar jis nešvarus ir purvinas, todėl jo nebenorite naudoti? Neišmeskite jo! Kad jis būtų kaip naujas, paprasčiausiai padenkite jį šia mase!

Puodai, kaip ir keptuvės, lėkštės ir puodeliai, yra kasdien naudojami indai. Todėl nenuostabu, kad po kurio laiko jie susidėvi. Bet ar tai reiškia, kad turime jų atsikratyti ir pakeisti juos naujais? Tikrai ne! Tereikia tik šiek tiek pastangų, kad jie vėl tarnautų mums taip, kaip tada, kai buvo nauji.

Kaip išvalyti puodą?

Deja, vien indų plovimo skysčiu problemos neišspręsite. Ten susikaupusius riebalus, nešvarumus ir nudegimo žymes reikėtų apdoroti šiek tiek stipresne priemone – tai būdas, apie kurį mažai kas žino, bet jis jau išgelbėjo ne vieną puodą!

Jums reikės:

  • Dantų pastos (1 valgomojo šaukšto)
  • Geriamosios sodos (1 valgomojo šaukšto)
  • Acto (1 valgomojo šaukšto)

Kaip atnaujinti seną puodą veiksmingiausiu metodu, kuris visada veikia?

Sumaišykite nurodytus ingredientus ir padarykite tirštą masę. Šį mišinį paskleiskite ant viso puodo dugno. Palikite jį maždaug 20 minučių, kad jis spėtų pradėti veikti ir ištirpintų visus nešvarumus. Tada paimkite šepetį arba vielinį šepetį ir kruopščiai nušveiskite visą paviršių.

Tada nuplaukite likučius po tekančiu vandeniu ir iš karto pastebėsite, kad senasis puodas dabar atrodo taip, kaip atrodė pačioje pradžioje, kai parsinešėte jį iš parduotuvės. Ši gudrybė turėtų būti pažįstama visiems – ji paprasta, greita, pigi ir išgelbsti net pačius nešvariausius puodus.

Jau žinote, kaip atnaujinti seną puodą, bet ką daryti, jei jis pridegė? Tam taip pat yra patikrintų gudrybių!

Pridegusį emaliuotą puodą valykite taip:

Sumaišykite 2 valgomuosius šaukštus valgomosios sodos su 4 puodeliais vandens. Supilkite mišinį į puodą (jei jo nepakanka visoms nuosėdoms padengti, padidinkite santykį: pvz., 3 valgomieji šaukštai sodos ir 6 puodeliai vandens). Virkite puode maišydami medine mentele – degėsių žymės išnyks savaime.

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
Reklama
error: Alert: Content is protected !!