Mėnesis be alkoholio: ar žinote, ką tai padarys jūsų organizmui?

Mėnesis be alkoholio: ar žinote, ką tai padarys jūsų organizmui? Žmonės

Net jei geriate tik po vieną stiklinę per dieną, reguliariai ar retkarčiais, nepakenks kuriam laikui atsisakyti alkoholio. Net saikingas jo naudojimas lėtai ir klastingai naikina mūsų kūną ir protą. Net jei atsisakysite alkoholio tik mėnesiui, daugelis jūsų kūno dalykų gali pasikeisti į gerąją pusę.

Mėnesis be alkoholio: ar žinote, ką tai padarys jūsų organizmui?

Įvairaus amžiaus žmonės kenčia nuo alkoholizmo. Tyrimai rodo, kad rizikos grupė pirmiausia yra vieniši vyrai iš didžiųjų miestų nuo 18 iki 24 metų. Socialinis statusas taip pat vaidina svarbų vaidmenį.

Mėnesio, ar to nepakanka?

Nors daugelis ekspertų mėnesį be alkoholio laikė per trumpu periodu, kad kažkas organizme pasikeistų į gerąją pusę, prieš ketverius metus britų žurnalisto atliktas eksperimentas parodė, kad jie klydo.

Britų laikraštis „New Scientist“ Andy Coughlanas savo neformaliame tyrime įdarbino devynis kolegas, kurie alkoholio vartojimą apibūdino kaip vidutinį. Jis suskirstė šiuos žmones į grupes: susilaikiusieji ir kontrolė. Kolegos penkias savaites vengė alkoholio, o eksperimento pradžioje ir pabaigoje jų kepenys buvo tiriamos Londono ligoninėje, matuojamas gliukozės ir cholesterolio kiekis kraujyje.

Ir rezultatai nustebino net gydytojus. Vidutiniškai abstinencijos mėnuo reiškė cholesterolio sumažėjimą 5% ir gliukozės kiekį 25%. Riebalų kiekis kepenyse sumažėjo vidutiniškai 15%, o tai įrodo, kad kepenys sugebėjo iš dalies atsinaujinti net per tokį trumpą laiką. Teigiamo mėnesio abstinencijos poveikio sąraše taip pat yra maždaug pusantro kilogramo svorio metimas, geresnis miegas ir didesnis dėmesys darbe.

Mėnesis be alkoholio: ar žinote, ką tai padarys jūsų organizmui?

Deja, tyrimas nenukeliavo toliau, nes būtų įdomu pamatyti, kaip greitai kepenys grįžta į pradinę būseną, jei žmogus vėl pradės gerti. Vis dėlto tyrime padėjęs profesorius Rajivas Jalanas iš Londono universiteto koledžo teigė, kad kepenys buvo atsparesnės tolesniam pablogėjimui.

Andy Coughlanas pridėjo perspėjimą: „Aš nenoriu, kad žmonės galvotų, kad jei kepenims duos mėnesio pertrauką, kitais metais jie galės gerti beprotiškai“.

Ką jūsų kūnui padarys mėnuo be alkoholio?

Tai privers jus geriau pagalvoti.

Alkoholis yra nuodas, veikiantis ne tik nervų sistemą, o organizme praktiškai nėra organų, kuriems jo veikimas nebūtų paveiktas. Deja, smegenys yra viena iš jų. Alkoholis keičia smegenų cheminę pusiausvyrą ir naikina jų ląsteles. Taigi, jei nuspręsite susilaikyti, tai atstatys ir jūsų smegenų veiklą.

Tai normalizuoja miegą.

Nors alkoholis gali padėti užmigti greičiau, tai nėra visiška tiesa. Galite greitai užmigti, bet tik laikinai. Šiuo atveju bendra miego kokybė yra labai žema, todėl geriantys žmonės kitą dieną jaučiasi tokie pavargę.

Jūs metate svorį

Net jei atsisakote alkoholio ir toliau vartojate tiek pat kalorijų iš maisto, tikėtina, kad numesite svorio. Alkoholyje yra daug nereikalingų kalorijų. Ir dar kažkas. Tada greičiausiai suvalgysite mažiau. Vartojant alkoholį, kūnas yra jautresnis maisto kvapui, dėl kurio dažniau persivalgoma, taip pat pasirenkamas mažiausiai tinkamas maistas.

Jūsų oda pagerės

Alkoholis dehidratuoja kūną. Štai kodėl taip svarbu geriant kūnui duoti pakankamai vandens. Štai kodėl ryte pabudęs pagiriai esi toks ištroškęs. Žinoma, vandens trūkumas organizme netrukus paveiks odos būklę, kuri bus sausa, gali įtrūkti, parausti, kartais gali atsirasti ir pleiskanų ar egzemos.

Cukraus lygis normalizuojasi

Kai kūnas yra užsiėmęs alkoholio perdirbimu, sumažėja jo gebėjimas gaminti gliukozę ir organizmas nebe efektyviai palaiko tinkamą cukraus kiekį kraujyje.

Sumažinkite riziką susirgti kelių rūšių vėžiu

Net saikingai vartojant alkoholį, padidėja daugelio ligų, įskaitant vėžį (kasos, stemplės, ryklės, storosios žarnos ar kepenų), rizika.

Kepenų sveikata gerėja

Kitas nedidelis Londono universiteto tyrimas parodė, kad po mėnesio abstinencijos riebalų kiekis kepenyse sumažėjo vidutiniškai 15% (kai kuriems žmonėms – 20%). Tai labai gera žinia, nes riebalų kaupimasis kepenyse gali pakenkti audiniui.

Jūsų imuninė sistema pagerės

Alkoholio vartojimas taip pat veikia imuninę sistemą. Geriantis žmogus yra labiau linkęs į įvairias ligas, blogiau gyja jo žaizdos arba gali atsirasti pooperacinių komplikacijų.

Pagerės reprodukcinė funkcija

Alkoholis, net jei vartojamas saikingai, sumažina moters kūno galimybes atgaminti gyvybingus palikuonis. Vyrams ilgalaikis alkoholio vartojimas turi įtakos ne tik aukščiau išvardintiems dalykams, bet ir erekcijai.

Ar prisijungsi?

Pripažinkime, alkoholis yra narkotikas, ir nors daugelis žmonių jame skandina savo kasdienius darbus, mes turime kartas nuo karto pailsėti. Pristabdyti galite bet kada, pageidautina šiandien!

Reklama